Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 18.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Идея за нестандартен велосипеднови  
Автор Goofy (Ботев Пловдив)
Публикувано16.06.03 00:37



Здравейте на всички. Един приятел иска да си прави нестандартно колело. На него се седи полулегнал и педалите са ти отпред, а не под теб както си трябва. Молбата ми е следната : някои знае ли къде в Интернет мога да си намеря снимки или някаква информация за подобно превозно средство. До колкото знам в Холандия имало и серийно производство. Благодаря предварително.





Тема Re: Идея за нестандартен велосипеднови [re: Goofy]  
Автор HellRaider (WANTED)
Публикувано16.06.03 01:34



http://www.bikeforest.com/hbuilders.html tuka ima sqkakvi takiva "nestandartni velosipedi"

Ako nqma kade da otidesh ela na sebe si!!!


Тема Re: Идея за нестандартен велосипеднови [re: HellRaider]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано17.06.03 12:07



Да, интересни и хубави са!

Обаче, предполагам, че човек като се информира за цената им и моментално престава да ги харесва!



Тема Re: Идея за нестандартен велосипеднови [re: pyrx]  
Автор HellRaider (WANTED)
Публикувано17.06.03 15:07



ami vsy6tnost ne za6to kao zabelqza kategoriqta e "dom6ni izobreteniq"(ili ne6to takova) demek nqma 2-ro takova ami qnkoi si go izmaistoril

Ako nqma kade da otidesh ela na sebe si!!!


Тема Re: Идея за нестандартен велосипеднови [re: Goofy]  
Автор C_MoМодератор (_r__)
Публикувано17.06.03 23:56



Виж

, и
Поне както го описваш май за това става дума. ;)

 hardtail pride.
           

Тема Re: Идея за нестандартен велосипеднови [re: C_Mo]  
Автор Goofy (Ботев Пловдив)
Публикувано18.06.03 01:02



Благодаря много ! Последният сайт е това, за което наистина става дума.



Тема Re: Идея за нестандартен велосипеднови [re: Goofy]  
Автор FunkyTechHouse (www.Ragi.Tk)
Публикувано18.06.03 10:39



Ideqta e mnogo dobrekasmet


----------><----------

Тема Re: Идея за нестандартен велосипеднови [re: Goofy]  
Автор BigNick (пионер)
Публикувано18.06.03 23:29



За съжаление не знам сайтове и ме мързи да търся. За серийно производство не знам. Знам обаче за няколко състезания и туй унуй за тези колела. Положението на тялото е почти легнало, плочата е сравнително голяма, скоростите варират между 2 и 18. Твърди се, че позата е по-практична от нашата, но на мен не ми се вярва, все пак като си караме байковете вкарваме сила и от тежестта си(или поне ако сме с hardtail). Голямото предимсто е драстично намаленото съпротивление - поради тази причина някой ги пъхот в идни коруби, но според това, което съм гледал няма много простронство в тях(достатъчно за въртене на педалите и натискане на спирачка, но не повече). Достига се скорост от 90- 100 км/ч на равен път при върховите модели. Те са супер тясни и ниски - разстоянието от земята до върха ха каската на идиота, който го кара е 45 см. Обобщавам:

1. Не може да се каже дали е по екстремно от DH - все пак между пътека и магистрала(където най-често ги карат) и доста голяма
2. DH е направо безопасен спрямо този перверзия.

Както един човек каза: Структурата на байковете не е променяна от десетилетия, защо ние да го правим???

Гледай напред, издигай се в живота и карай НАДОЛУ!!!


Тема Re: Идея за нестандартен велосипеднови [re: BigNick]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано18.06.03 23:38



Както един човек каза: Структурата на байковете не е променяна от десетилетия, защо ние да го правим???

Не ме кефи тази мисъл. Векове сме ходил по земята, ма изведъж полетяхме нали?

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Идея за нестандартен велосипеднови [re: TheSaint]  
Автор Goofy (Ботев Пловдив)
Публикувано19.06.03 01:10



Аз го разбрах какво иска да каже. Мога да допълня, че рамката на колелото (класическата, а не тези новоизмислени простотии с амортисьори и какво ли не) е сред 10-те предмета в света, които не са се изменили за времето, откоето те са съзададени. Иначе за нестандартният велосипед имам друга информация. Рекордът е 51 км/ч на равно. Не мога да кажа дали е верна обаче. За търсенето няма смисъл, сайта го даде модератора !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.