Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 10.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема AVID disk brake (механична)нови  
Автор pascoff ()
Публикувано08.06.03 13:28



Има ли някой, който да кара таква дискова спирачка (предна специално) и знаете ли дали и къде ги има в бг. ... ако някой има пряки впечатления нека ги сподели, защото съм решил да сложа такава отпред ... предложете някаква друга механична дисква на сносна цена (не по скъпа от авид-а) която да си заслужава (чувал съм че механичните на Gremeca не са лоши) ... след спускането вчера през маса мочурища, реки и поточета вече сериозно се замислям за диск (поне отпред) защото ми писна да ми "омеква" V-Brake-a като се понамокри малко :)

//zzZZUUuu//


Тема Re: AVID disk brake (механична)нови [re: pascoff]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (член)
Публикувано08.06.03 14:12



Доколкото знам в България няма дистрибутор на Avid. От време на време, тук таме се появява по някоя бройка, но това е изключение. Трябва да се дебне. Иначе са много добри спирачки на добра цена. Аз имах идея да се съберем десетина желаещи и да поръчаме от Щатите. Оня ден им писах на Avid, но досега няма отговор. Другият вариант е от някой сайт - например JensonUSA. Ако се поръчат 10, с митото, данъка и доставката излиза около $105 / бр. (177 лв.)



Тема Re: AVID disk brake (механична)нови [re: pascoff]  
Автор C_MoМодератор (_r__)
Публикувано08.06.03 14:34



Има.
Намират се от време на време на старо.

Спирачката спира! Никоя друга механична спирачка, а и някои хидравлични, които съм пробвал, не спира колкото Avid. Влияние оказва и 203мм ротор, но дори и с по-малкък спира чудесно. Drigi ще каже как е с малкия.
При дълго спускане точката на зацепване не се променя (поне не забележимо).
Абе спира... :) а нали това е основното, което се иска ;)


п.п.
Пусни ми бележка за повече инфо.

 hardtail pride.
           

Тема Re: AVID disk brake (механична)нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор C_MoМодератор (_r__)
Публикувано08.06.03 14:35



Какво мито? Какъв данък?

 hardtail pride.
           

Тема Re: AVID disk brake (механична)нови [re: C_Mo]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (член)
Публикувано08.06.03 14:49



10% мито и 20% ДДС ако получиш нещо на стойност > $50. Другият вариант е да се прати пакета на някой познат в US и той да ни го пусне като подарък. Така и доставката ще бъде по-евтина, понеже няма да е с FedEx. Аз това съм го правил няколко пъти и вече не ми е удобно да притеснявам моите хора там... Пък и трудно ще убедиш митничаря че някой ти е пратил 10 спирачки за рождения ден (макар че що не ;-)) ).



Тема Grimecaнови [re: pascoff]  
Автор Spitfire XlV (upgrade from IX)
Публикувано08.06.03 16:49



има нови в едно магазинче на Ботев (предполагам че си от София) между пресечките със цар Симеон и Пиротска, казва се Велодом и там има нови гримеки с ротор 160мм. Лошото е че се продават в едно с главината
Що се отнася до гримеките не спират толкова добре като авидите ама са 2-3 пъти по евтини и вършат идеална работа ако не си агресивен спускач



Тема Re: Grimecaнови [re: Spitfire XlV]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано08.06.03 18:31



А можеш ли да кажеш колко струва комплекта с главина предна и колко задна ? и що за стока са главините (яки, чупливи, може ли да се намери само главина?) Мисля че специално Гримеца бяха с 5 болта...

Питам щото не съм от София и ми е трудно да проверя

Ride it like you stole it...!


Тема Re: Grimecaнови [re: nk]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано08.06.03 18:37



Правилно мислиш - с 5 болта са. Затуй не стават на стандартните 6-болтови главини

На който не му изнася да се изнася ... Murr Miay!


Тема Re: AVID disk brake (механична)нови [re: C_Mo]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано08.06.03 18:51



Може ли да се спуска с един пръст?

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Grimecaнови [re: nk]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано08.06.03 19:27



... и още нещо - за кой точно модел става въпрос ? Предполагам Grimeca system 7 или 6. Хинтересното е, че като прегледах сайта на Гримеца, се оказа че и двата гореспоменати модела са обявени със ротори за 6 болта.

Ride it like you stole it...!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.