Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 23.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Който иска читави колодки...нови [re: TheSaint]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано05.06.03 15:36



Никакви камъчета не са. Преди да мина на диск карах с V-Brake "Shimano A" отпред и M-System-ите така ми престъргаха шината, че изглеждаше като минавана с едра шкурка. Установих че причината е снадката на шината, не беше много добре полирана (да не кажа изобщо) и от нея калодките сваляха стружки които после като абразив ми деряха стените. С периодично почистване на калодките проблема се решаваше временно, обаче само до първия дъжд, те тогава вече ставаше лошото - комбинирано действие на алуминивеи стружки и дребни песъчинки, направо ми разказваше играта. Няколко пъти си полирах стените на шината (до огледало) и скоро пак ставаше същото. Как мислите дали проблема не е в графитното съдържание на калодките? Щото в началото карах с доста по-меки (които обаче на вода направо умираха) и тоя проблем го нямах.

На който не му изнася да се изнася ... Murr Miay!


Тема Re: Който иска читави колодки...нови [re: TheSaint]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано05.06.03 18:41



Право ти казва windstream - не са камъчета, ами стужки метал. Не съм се сещал да погледна за снадката - виж, това е идея за появата им. Може би първоначално влизат камъчета, а те изпилват алуминия, който после се набива в дупките на калодката. Едно е сигурно - зпочнат ли да шумят - наложителна е инспекция.

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Който иска читави колодки...нови [re: Downhill]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано05.06.03 22:31



Абе и аз карам с M-system, не шумят, но когато по-продължително време ги стискам непрекъснато (по технично нанадолнище), започват да шумят, звука е като от яко дране на шкурка в метал... после дори за няколко секунди да ги пусна, спират да шумят, след малко стискане пак зашумяват... според мен е от загряване.
Иначе спират доста добре...

Ride it like you stole it...!


Тема Re: Който иска читави колодки...нови [re: nk]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано06.06.03 01:13



М system - a се държеше по същия начин и при мен. В 90% от случаите когато съм спирал веднага съм си намирал камъчета увлечени от гумата и вклинили се между шината и колодката. Просто при отпускане изпадат. Понякога за по-упорите и се е налагало да отварям челюстите за да извадя някое забило се в колодката.



Тема Re: Който иска читави колодки...нови [re: Windstream]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано06.06.03 01:15



Windstream и Downhill, благодаря ви!
Ще се ослушвам за подозрителни шумове!



Тема Re: Който иска читави колодки...нови [re: nk]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано06.06.03 03:46



Загряване, втвърдяване и алуминиеви стружки - перфектна комбинация за съсипване на шината Явно това поведение е типично за M-System, но съм 99% сигурен че при мен причината за шума си бяха точно стружките, най-редовно при появяването съм спирал веднага (да ми е жив и здрав барабана) и като разкача рамената откривам че по ръбчетата на напречните канали на калодките се е натрупал метален прах. Отсранявах го с две-три леки и бързи натискания на спирачката (докато се движа, разбира се), обаче пр иследващото по-интензивно спиране той пак се появяваше. Аз всъщност затова и взех диска - писна ми да се разправям със с пирачки които не стига че мятат като невидели, ами и от вода се плашат

На който не му изнася да се изнася ... Murr Miay!


Тема Re: Който иска читави колодки...нови [re: Windstream]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано06.06.03 16:59



Dnes kato si pozagledah shinite, ustanovih che sa bukvalno nabrazdeni... leko, no nabrazdeni. Shimano M-System moje da spira otlichno, no naistina sasipva shinite

Mai shte se sabirat parici za diskovi... da vidim dali shte uspeq za 200 lv da si dokaram pone predna avid + glavina ot ranga na nqkoq Formula (abe na shimano glavinite ne me kefqt...)

Inache tova deto kalodkata pili shinata, moje da e 'not bug, but a feature' - da stavat po-leki

Donqkade e i moq vinata - ne chistq redovno nakladkite, samo shinite...

Ride it like you stole it...!


Тема Re: Който иска читави колодки...нови [re: nk]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано06.06.03 17:28



Ами аз за 150 лв си взех шина Mavic F219 с главина Formula и спирачка Tektro Novela, ама на спирачния механизъм му удължих лоста с 15 мм и сега спира префектно (според мен). Лесно прегрява, обаче това не се отразява на работата му, също така не му пука от дъжд и мръсотия Абе за моето каране спирачката си е идеална.

Иначе Жоро продаваше някаква хидравлична Grimeca за около 100-ина лева, той ходи да се спуска с механични такива и е много доволен от представянето им. Знае и къде ги има пак на същата цена (само че нови). Ако те интересуват питай го, той може да ти помогне много повече от мен

На който не му изнася да се изнася ... Murr Miay!


Тема Re: Който иска читави колодки...нови [re: Windstream]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано06.06.03 18:19



Я да видим ся кой аджеба е Жоро, да мръдне с ухо

Ride it like you stole it...!


Тема Re: Който иска читави колодки...нови [re: Downhill]  
Автор Fm (мутант)
Публикувано06.06.03 19:57



Абе има едни калодки със силиконови примеси, едни жълти такива, спират доста добре. Някои да е виждал да се продават някъде такива?

3 промила кръв в алкохола



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.