Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 18.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Трябва ли непременно...нови  
АвторИцo (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 18:24



... да караш някакъв скъпарски байк, за да разбираш и да се кефиш от карането? Струва ми се, че тук има доста баровци с бая скъпи машини, като ви чета за какво си говорите. Откъде толкоз пари бе хора?!? :)



Тема Re: Трябва ли непременно...нови [re: Ицo]  
Автор AgentOrange (Z?)
Публикувано08.05.03 19:04



Естествено, че не трябва. Всички сме започнали с евтини колела, ако някой е забравил от къде идва това си е негов проблем. За парите - ами аз лично си ги изкарвам с работа, за другите не знам, а и не ме интересува особено, стига колелата им да не хващат прах от неупотреба. Теб също не би трябвало да те интересува - карай си колелото, радвай му се, и не надничай в чуждата паница. С подобни завистливи изказвания за "баровците" и скъпите машини най-много да си намериш някой който да те напсува...

"Give me 3 rides to snap it in half..."



Тема Re: Трябва ли непременно...нови [re: Ицo]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано08.05.03 19:07



Грешиш батка...не е нужно да караш скъп байк за да разбираш и да се кефиш на тоя спорт!Познавам доооста които карат с гадни машини(в това число и аз) а си се кефят и си разбират(аз не разбирам...аз само се кефя)
А за парите...незнам!Ама загледай се по улиците колко S класи виждаш на ден и после пак си помисли!Е бая са и жигулите де...така е и с байковете!Поне аз така си го представям :Р Абе не се получи тва дето исках да го кажа,ама все някой друг ще ти го обясни по-хубаво :)

I WANT to ride my bike...


Тема Re: Трябва ли непременно...нови [re: AgentOrange]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано08.05.03 19:13



Абе позьорщината е гадно нещо по принцип и аз много й се дразня...ама не вярвам да има нормален човек който ще набута 2-3 хиляди лева да се гъзарее с КОЛЕЛО!

По принцип трябва да сте забелязали как всички(приятели,роднини и т.н.) ни смятат за луди като си взимаме разните чарколъци...

I WANT to ride my bike...


Тема Re: Трябва ли непременно...нови [re: Ицo]  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано08.05.03 19:33



не трябва....ама като караш по-хубаво колело ти е по приятно да ти кажа....а парите ...номера става така.....караш на хляб сол молитва и фотосинтеза и всеки лев за колелото.....освен ако не ги ринеш парите с лопата....


Make Dust Or Eat It


Тема Re: Трябва ли непременно...нови [re: Ицo]  
Автор Spitfire XlV (upgrade from IX)
Публикувано08.05.03 20:27



направи сметка - колко път може да мине (или колко тормоз може да поеме:)))) едно свястно колело и едно евтино. Предполагам не си богат за да купуваш евтиното, както повечето тук а и аз в това число.



Тема Re: Трябва ли непременно...нови [re: Ицo]  
Автор PROPOVEDNlKA (Отец)
Публикувано08.05.03 20:56



Поне аз си наумих да сабирам пари за колело преди 3 години и от тогава не познавам храната в лафката. Разбира се отначало почнах с напълно твърдо колело и постепенно го upgrade-вах и докато се стигно горе-долу до днес(да не мога да карам заради едно предно колело). За сажаление всеоще сам учащ се и нямам възможност да работя, единствения ми приход от "работа" са 21 кинта стипендия. Извинявам се, че ви отнех малко от времето за лично откровения ама нали се пак тва е целта на клуба .

АМИН!


Тема Не непременно, ама помага ...нови [re: Ицo]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано08.05.03 22:22



Имам един приятел, който е маняк на тема страаашна HiFi техника и не е богат. Пълен е с какви ли не джунджурии на тази тема, вкл. и такива, които не се купуват от магазини по света, а се поръчват специално. Питам го например "Откъде имаш толкова пари за този нов супер-усилвател!?"
А той ми вика "Ами продадох си предишния, додадох малко пари и така."
Аз му викам "Бравос! Ами как си купи предишния!?". А той "Ами продадох си по-предишния, додадох малко пари и така."
И.т.н., и.т.н., ...

Та и при байковете сигурно е горе-долу така.




Тема Re: Трябва ли непременно...нови [re: Ицo]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано09.05.03 01:27



Малко провокативен въпрос...

Ми лично за мен: за да разбираш, не ти трябва супер машина, за да се кефиш на карането също! Единственото необходимо нещо е ентусиазмът!

Аз се кефих много на първия ми Крос, после постепенно спретнах доста скъпо колелце (междувремнно започнах да работя и печеля съответно). Няма разлика в кефа тогава и сега. Естествено с по-добро колело се кара по-приятно и удобно, по-малко те уморява, но кефа идва не само от това! Маршрут, компания - доста съществени елементи, особено последното.

Абсолютно същото е и с колите, преди време търкалях един Вартбург и много му се кефех, сега си взех западен дрънгел, много по приятен от източния си събрат, но и двата автомобила са ми давали и дават много положителни емоции.

Поне за мен, най-важното е машините да са 100% в изправност и добре поддържани и ако не искаш повече от това за което са проектирани, винаги ще ти носят удоволствие.



Тема И аз така си мислех...нови [re: TheSaint]  
АвторИцo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 09:41



... обаче понеже си дадох труда да попрочета съветите към хора, които питат какво колело да си купят, останах с впечатлението, че за повечето хора тук достъпните модели са пълни боклуци.
А повечето хора (включително и аз) не могат да извадят много повече от 250 лв за колело - не защото не работят, а защото имат други разходи, които ги притискат. Което според мен не означава, че не мога да се кефя и да се опитвам да науча нещо за планинското колоездене. И на мене ми се иска да имам по-готино колело, ама засега не мога.
Не съм искал да обидя никого с думата "баровец" - просто за мене човек с колело за 1000 лева и нагоре (знам ли колко нагоре:)) си е баровец. Между другото - един такъв "хубавец" по празниците ми се изхили на колелото (съвсем явно и нагло) и ми каза да избягвам да се качвам на Витоша с такъв "скрап". А "скрапът" е почти нов Cross Sprinter, купен за немалко от моя гледна точка пари...
Вярно, че "баровецът" беше с някакво колело дето не беше истина (така и не можах да разбера какво - с двойно окачване и черно-червено-сребърна рамка) и се пусна без видимо усилие по едно място, по което аз малко преди това слизах пеша и с колелото на гръб:(, след което направи някакъв бесен скок и изчезна за нула време надолу... Аз после погледнах там дето скочи... и мога да ви кажа, че започнах да разбирам до голяма степен наглото му отношение към скромната ми личност и скромното ми колело.
И все пак не ми беше много приятно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.