Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 24.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: опа опа ...нови [re: bikerider]  
Автор TheSaint (x moder)
Публикувано13.02.03 17:09



Да, но се увеличава рамото...
Оттам по-големи натоварваня върху остта.



Тема Re: опа опа ...нови [re: TheSaint]  
Автор bikerider (aware)
Публикувано13.02.03 17:22



Кое рамо имаш предвид?
Не разбирам защо да има натоварвания върху оста? Оста е неподвижна, диска се върти около нея и при спиране се натоварва самата спирачка и вилката където са сглобени една за друга. И то натоварването е по-малко отколкото при по-малък диск. Или аз нищо вече не разбирам от физика и механика.
От години има вилки с уши за 8" диск които са с QR и не съм чел или чул някой да е имал проблеми с оста.

Anima Sana In Corpore Sano


Тема Re: опа опа ...нови [re: bikerider]  
Автор bikerider (aware)
Публикувано13.02.03 17:26



Пардон, обърках се
Исках да кажа, че намалява натоварването върху самата спирачка и понеже рамото на закрепването към вилката расте (сигурно това рамо имаше предвид ти) се увеличава натоварването върху ушите на вилката. Но не знам откъде си вадите извода, че оттам расте и натоварването върху оста на колелото.

Anima Sana In Corpore Sano


Тема Re: опа опа ...нови [re: bikerider]  
Автор AgentOrange (Z?)
Публикувано13.02.03 18:46



Хм, не съм учил механика, но си го представям така - при спиране, сцеплението на гумата кара колелото да се стреми да продължи да се върти около оста си. При силно стискане на лостчето, триенето между накладките и ротора става твърде голямо, и единствения вариант колелото да продължи да се върти е накладките да се превърнат в нова "ос" на колелото, и то да се извърти около нея, при което оста ще бъде изтръгната от ушите барабар с автоматчето и ще се извърти надолу и назад около новата "ос". Опасност при 6" ротори няма, защото с тях спирачката не е достатъчно мощна за да преодолее триенето между ушите и автомата. Който не вярва - да отхлаби автомата на предното колело и да се опита леко бутайки колелото да стисне предната спирачка - оста на колелото се изважда от лявото ухо. Но повечето автомати могат да захапят ушите на вилката доста яко, за това проблема е по-скоро теоретичен.

Holy pigshit batman!



Тема Re: опа опа ...нови [re: CuO]  
Автор ADl (urbn rdr)
Публикувано13.02.03 23:31



знаеш ли къде се продава такава главина и колко струва?

no pain
no gain


Тема Re: опа опа ...нови [re: AgentOrange]  
Автор bikerider (aware)
Публикувано14.02.03 10:36



По принцип е така, ако игнорираме другия основен момент, който пречи да стане това, за което говориш. Става дума за това, че при спиране, цялата тежест на колелото + човека отива напред заради инерцията и ляга върху вилката, съответно вилката се натиска върху оста и пречи на този въртящ момент за който говориш ти да отскубне колелото от вилката.

Според мен единствения начин да ти падне колелото от вилката е:
1. Автомата да е рахлабен, шанса, за което при качествен автомат + монтаж е нищожен
2. С разхлабения вече автомат, да преместиш рязко тежестта назад, нещо което при спиране е абсолютно изключено.

Така че, според мен най-лошото което може да се случи при разхлабен автомат и 8" диск е да усетиш разхлабеното колелто и оттам да имаш проблеми със завиването, което се усеща веднага...

Anima Sana In Corpore Sano


Тема Re: Раз:Ре:шение...нови [re: CuO]  
Автор bikerider (aware)
Публикувано14.02.03 11:01



Пичове, ето истинския обтегач за верига и три плочи отпред, копирайте го него



Anima Sana In Corpore Sano

Тема Re: опа опа ...нови [re: ADl]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано14.02.03 11:04



на мен ще ми я донесат от вън. тук главини за отпред имаше в БАС (около 100 лева и нагоре) само че не се сещам за марката и обикновено ДЕОРЕ (150-160 с дискова спирачка ДЕОРЕ ... отделно не я продават ?!) във Веломания



Тема Re: Раз:Ре:шение...нови [re: bikerider]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано14.02.03 11:11



о, този отдавна съм го "претеглил" :) само че няма да стане, защото .. рамката е g-zero и веригата и в двете посоки минава под рамото на задницата, за тва решението е да се закачи за централното (оста на курбелите), където ми е и депласиора бтв:)
имаме чертеж, сега чакам Инжинера да се върне от ски, за да се залови с изработката



Тема Re: опа опа ...нови [re: CuO]  
Автор Пceвдoним (новак)
Публикувано14.02.03 11:12



продават я отделно (deore)
и е 9.50лв

Всички пием с мярка,
само мярката е различна



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.