Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 24.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: за маниту...нови [re: CuO]  
Автор TheSaint (x moder)
Публикувано11.02.03 21:19



Глей са, как ми разводни темта с твоите въпроси, направо 5 чувувала с пясък няма да стигнат!



Тема абе ..нови [re: KPETEH.]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано11.02.03 22:37



... нали се разбрахме, че ще ти го наглася тоя тенсионер :) така че проблема е решен, обаче на дневен ред излизат други разни въпроси :)



Тема Re: и аз бях доволен ...нови [re: KPETEH.]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано11.02.03 22:45



а ти не ме разбра ... то аз вече един път превартех (то от един път нали не се ставало) та са наново почвам ... ама тоя път без тенсионер, щото друго си е като ти пада веригата, нали

пляс пляс с педалите,
шалалала

припев:
мама им мрасна(3)


боже кви глупости почнах и аз да пишаааа

Редактирано от CuO на 11.02.03 22:47.



Тема Re: Раз:Ре:шение...нови [re: CuO]  
Автор AgentOrange (Z?)
Публикувано12.02.03 19:40



Това, което Симо описа по всяка вероятност много прилича на

.

Holy pigshit batman!


Тема Re: за маниту...нови [re: C_Mo]  
Автор ADl ()
Публикувано12.02.03 23:02



вие добре се то4ите на голям диск ама помислихте ли,4е той генерира пове4е топлина?вилката затова е направена за 160 щото за толкова е из4ислена да издържи на топлината от този диск...



Тема За големината на диска...нови [re: ADl]  
Автор C_MoМодератор (_r__)
Публикувано12.02.03 23:40



При големите ротори опасението не от недостатъчно топлоотделяне... ако беше това първо щяха да направят нов апарат за всеки по-голям диск, знаете защо.

Проблема е в силата, която може да понесе обикновенната ос. И по-конкретно автомата. Казват, че има опасност да се разкопчае... други казват, че това твърдение е силно! пресилено.

Все пак не е зле да се използва плътна ос и болтове.

 ... hardtail pride ...
           

Тема опа опа ...нови [re: C_Mo]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано13.02.03 00:13



би ли разяснил малко употребената терминология
"да се разкопчае" - имаш предвид да се откачи от вилката ли ?
за коя ос говориш, тази на главината ли ? аз мисля да сложа ХТ главина, която предполагам е предвидена за натоварвания



Тема Re: Раз:Ре:шение...нови [re: AgentOrange]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано13.02.03 00:18



мдааа, обаче е модифицирано за работа с три плочи :) той предложи една интересна система с все още физически неизяснена работоспособност :) но ... поживьом - увидим!



Тема Re: опа опа ...нови [re: CuO]  
Автор AgentOrange (Z?)
Публикувано13.02.03 01:44



Историята е следната - някои производители на вилки не препоръчват да се използват 8" ротори с главини с автомати (и вилки със съответните уши). Имало опасност оста да бъде изтръгната от ушите поради увеличените натоварвания, генерирани от спирачката. До колко това е така не съм наясно, но е факт че доста хора си карат с 8" ротор и quick-release без проблеми. Ако се стегне хубаво автомата си мисля, че няма страшно, но най-сигурния вариант както каза Симо е плътна ос с болтове, или още по-добре - главина и вилка с 20мм ос.

BTW, изобщо не съм убеден че по-големите ротори загряват повече. Съпротивлението между тях и накладките е едно и също независимо от размера. Всъщност поне на теория по-големите ротори би трябвало да загряват по-малко, защото имат по-голяма площ и поради това се охлаждат по-добре, да не говорим че спирачките са по-ефективни и се спира по-бързо, от което съответно намалява и натрупваната в роторите топлина.

Holy pigshit batman!



Тема Re: опа опа ...нови [re: AgentOrange]  
Автор bikerider (aware)
Публикувано13.02.03 12:30



Да не говорим, че при по-голям ротор спирачката е по-далеч от центъра на ротора, което съответно намалява силата която се изисква за да спреш, тоест самата спирачка е подложена на по-малки натоварвания. Не знам защо така някои хора говорят че големия диск бил подложен на по-големи натоварвания.

Друг въпрос е че хората с 8" диск карат като луди обикновено, та оттам може и да идват повечко натоварвания :)))
Честно според мен, ако имаш читав автомат (от хубава стомана), 8" диск не е никаква опасност за какво и да било, освен премятане през глава :))))

Anima Sana In Corpore Sano



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.