Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 21.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Мита при внос на компоненти ?нови  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (минаващ)
Публикувано15.01.03 17:33



Имате ли представа какви мита, данъци и такси се начисляват ако си поръчам компоненти от Щатите (доставка с FedEx) ?
Благодаря предварително !



Тема Re: Мита при внос на компоненти ?нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор halcor (doomed)
Публикувано15.01.03 18:06



Ми аз мислех да си поръчвам вилка от www.jensonusa.com (имаше някакви останали RockShox Psylo за $190 (които свършиха адски бързо)) и ми изчисли пари за доставка от порядъка на $100 :( За такси и мита дума не ставаше, не знам дали има такива. Ако се сетиш за някой дето ще се връща от Щатите за България най-добре чрез него. Аз така се оборудвах с малко протектори.



Тема Re: Мита при внос на компоненти ? [re: halcor]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (минаващ)
Публикувано15.01.03 18:22



Ами то и аз съм се ориентирал към jensonusa (или supergo). Заради цената на доставката си заслужава само ако пазаруваш малогабаритни компоненти за над $400-$500, което може лесно да се постигне - като предложа на този-онзи заедно да си направим покупките и после си разделим разходите... Обаче ако се окаже че на митницата ми искат да кажем 30% мито, всичко си губи смисъла (а и ще прецакам ортаците)...
Един приятел преди време си поръча някаква видеокарта вт. ръка от ebay. Каталожната цена беше към $1200 а той я взе за $300. Обаче янкито обявил истинската цена (заради някаква застраховка) и моя човек така се изръси, че по-добре да си беше купил нова.
Иначе имам познати които ще си идват от щатите скоро, обаче това май не ме спасява от митата...



Тема Re: Мита при внос на компоненти ?нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор halcor (doomed)
Публикувано15.01.03 18:33



Ми сигурно зависи от цените на отделните неща. Бяхме поръчали дреболии, от които най-скъпата беше около $40 и които ни донесе човек. За тях мито не сме плащали. Ама за по-скъпи чарколяци сигурно ще има.



Тема Re: Мита при внос на компоненти ?нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор The Siter (шеф на сайт)
Публикувано15.01.03 21:29



Доколкото съм чувал, само за стоки над 200$(или 300, не помня) се плаща мито и ДДС. Ако вкараш няколко стоки под 200 долара, които общо са за сума над 200, пак не плащаш мито. Ако обаче една или няколко от тях са над 200 долара, за тях плащаш мито и ДДС.
Най-добре според мен е да питаш в българското представителство на FedEx - те би трябвало да могат да ти отговорят. Само че не им знам координатите...

Животът е кратък, карай бързо!


Тема Re: Мита при внос на компоненти ?нови [re: The Siter]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (минаващ)
Публикувано15.01.03 22:27



Леле, това ако е вярно ще те черпя !!! Най-скъпото което мисля да поръчвам е $122.
Аз им имам координатите и утре ще ги питам.



Тема Re: Мита при внос на компоненти ?нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор the fly (член)
Публикувано15.01.03 23:14



vajna e obshtat fakturna stoinost
ako fakturata e nad $50 plashtash mito
za povecheto baik komponenti e 9% i sled tova vurhu poluchanata stoinost
20% dds
s natrupvaneto se poluchava 30.8% taksi
ako transporta go plashtash ti a ne e predplaten
plashtash tezi 30.8% i vurhu transporta



Тема Re: Мита при внос на компоненти ?нови [re: the fly]  
Автор TheSaintМодератор (localhost)
Публикувано15.01.03 23:30



Баси колко дебело
Аз изкарах късмет, че не ми отвориха багажа, домъкнах си Психо и педали на обща стойност 200+ $
Да го духат митничарите!

Истината е там някъде...


Тема НЕ БЪРЗАЙнови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор KPETEH.Модератор (...)
Публикувано15.01.03 23:34



преди да си поръчаш нещо, попитай дали го няма и тук. защото ако го има ще е по-евтино със сигурност. та- какво ти трябва?

Айде!
По-добре дефектни, отколкото обратни!


Тема Re: Мита при внос на компоненти ?нови [re: the fly]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (минаващ)
Публикувано16.01.03 00:26



Ясно. Значи работата става дебелааа...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.