Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 09.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какви спирачки...  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано05.01.03 14:05



Я ме посъветвайте какви спирачки да си избера, щото хич не съм запознат.
Доколкото знам дисковите спирачки са по-добрия вариант, ама като чета тука темите и оставам с впечатлението, че всички карате с "кантарче", и сменяте накладки при 15-20 км...всъщност при дисковите има ли го тоя проблем, или са вечни? (съмнявам се де ама...)
Аз не съм толкоз маниак като вас, ама ми е кеф да си карам градско, пък искам като ми трябва да спра, да стане бързо и по възможност да си запазя вертикалното положение...аз съм си малко тежичък та затуй...




Тема Re: Какви спирачки...нови [re: Jacket]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (минаващ)
Публикувано05.01.03 15:15



Това дето ги сменят калодките на 15-20 км е възможно ако да кажем направиш едно яко спускане по Витоша в кишаво време. Мокрото им разказва играта. Иначе можеш да си караш доста време с едни калодки. Аз например моите ги смених на 1000 км (смесено каране - градско, в паркове и по планините). Освен това повечето карат с V-Brake (а не тип кантарче) защото позволяват доста по-фина настройка. Хубавите дискови спирачки струват доста, а евтините понякога са по-зле и от V-Brake. Според мен ако ще си караш спокойно градско си купи някакви сносни V-Brake - например на Tektro за около 25 лв (

).
Аз съм с такива, също съм тежък (90 кг.) и си спират чудесно.



Тема Re: Какви спирачки...нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано05.01.03 15:45



Еми ще го имам предвид. А колко горе-долу струват едни сносни дискови спирачки? Аз тука четох нещо за около 70 лева...




Тема Re: Какви спирачки...нови [re: Jacket]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (минаващ)
Публикувано05.01.03 15:56



Ами то може и да намериш някакви за подобна цена, обаче трябва да имаш предид и някои други неща :
- за предна - на вилката трябва да има уши за дискови спирачки
- за задна - на рамката отзад също трябва да има такива уши
- главините за дискови спирачки са различни, така че трябва да сменяш и това чудо
Например, според офертата на Веломания :
Механична дискова спирачка Shimano DEORE BR-M515 съвместима с V-brake ръкохватки.
комплект с главината предна - 148,50 лв.
задна - 168,50 лв.

Забравих да ти кажа че дисковите спирачки не са вечни (то какво ли е...). При тях се износва феродото.



Редактирано от Kaпитaн Плaнeтa на 05.01.03 16:06.



Тема Re: Какви спирачки...нови [re: Jacket]  
АвторADl (Нерегистриран)
Публикувано06.01.03 00:10



За града ше минеш и без дискове и то 4удесно.



Тема Re: Какви спирачки...нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор n.z. (шофер)
Публикувано06.01.03 18:27



ne e mnogo po temata, ama da si kaja ... калодки доколкото аз знам е руска дума и в превод на БГ, означава накладки ... ако бъркам, някой да каже.



Тема Re: Какви спирачки...нови [re: Jacket]  
Автор n.z. (шофер)
Публикувано06.01.03 18:34



ami kato za tvoite nujdi skachai na vbr. diskovete sa za po ekstremni usloviq, ako moga taka da se izrazq. ne ebavat pochti ot nishto. kogato e mokro, kishavo i kalno, vbr-to nakladkite mu zaminavat sravnitelno byrzo, a na tezi s nedpohodqshti, hem se iztyrkvat za 0 vreme, hem ne dyrjat. dokato pri shto gode kachestvenite diskove, problema s mokroto hich go nqma. no cenata si ostava.
+ tova, kakto kazvat horata, zakupuvaneto na diskova spirachka, vlachi sled sebe si i oshte neshta. glavina(iziskvaneto za ushi za disk na ramkata i vilka, sa izlishni za spomenavane); a posle izkachat i oshte razni neshta(govorq ot opit)
az karam s disk samo otpred(mehanika:( )dovolen sym, no smenih shinata(zaradi glavinata), posle reshih che nqma da karam s dve razlichni kapli i aide i zadna, ama i za otzad glavina ... i taka malko po-malko izlizat 10000000000000 neshta ..
pak si e spored zavisi.
na kratko preporychvam ti vbr
aide sys zdrave :)



Тема Re: Какви спирачки...нови [re: Jacket]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано06.01.03 20:06



ами май мойто по-старото колело модел 2001 беше последното със заводски спирачки кантарче, вече от 2002-ра дори и най-най-най- ама най-евтиния зажгмоцан катерач е с V-Brake
според моя личен опит разлика има, голяма.
прочети обявите в пазара на www.mtb-bg.com, има един пич Кристиян дето си продава частите, ходих да ги видя - затова така обяснявам
неговата предница е с механична дискова спирачка Grimeca, а отзад е с VBR Shimano Deore LX, но по-стария модел, без паралелограм. То той продава и други неща, но специално това ми хвана окото. Няма да споменавам цените, защото тук ще ме обвинят че се шегувам и че нещата най-вероятно са крадени, но аз знам че не са, а и не бих се шегувал на сериозни теми.
Доста се колебая дали да му купя предницата, но нищо не съм решил твърдо.

<..

..>

Тема Re: Какви спирачки...нови [re: n.z.]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано06.01.03 20:09



Май към v-brake ше се насоча. Мерси за съвета. Не се бях сетил, че с дисковете ше излязат още толкова глупости...




Тема Re: Какви спирачки...нови [re: n.z.]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (минаващ)
Публикувано06.01.03 21:20



Прав си. Приемам критиката. "Колодки" наистина е руска дума и в превод означава накладки. И аз хич не обичам чуждиците (особено когато си има българска дума за нещото) ама тая дума ми се е забила в главата от някъде. Посещавам разни руски сайтове и от там трябва да е дошъл паразитът ;-))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.