Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 17.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Хайде да правим скокове!нови  
Автор The Siter (шеф на сайт)
Публикувано15.11.02 22:59



Хайде да се хванем другата събота и/или неделя (23-24 ноември) и да направим няколко скока в София, кв.Младост 1 и 2!
Става дума за следното. В Младост има изключително подходящ терен за направата на многобройни скокове от различен вид и трудност. При това някой (мисля, че хора от БАС) вече са направили 1-2 скока. Идеята е да направим още един-два, да довършим тези започнатите (защото последния път като ги видях се бяха позанемарили) и да направим поне един Dirt-Jump. С кола ще докарам ръчна количка, с която да извозваме пръстта, а вие донесете каквито инструменти успеете да намерите – лопати, копачи, но особено полезни биха били и една-две мотики. И се пригответе за яко копане.
Сега няколко важни уточнения!
1.Цялото мероприятие зависи от времето, така че в петък (22 ноемрви) ще обявим на сайта

в рубриката новини дали мероприятието се потвърждава или не.
2.Цялото това нещо не е законно, но не е и незаконно! Значи мястото е по принцип общинска земя, на която няма абсолютно нищо – не е нито земеделска, нито пък точно там се строи (но наблизо има строежи и достатъчно пръст от тях). “Канала” (така се нарича) се използва от хората от кварталите за разходки с и без кучета, но скоковете няма да пречат дори и на това. Като казвам, че не е законно, имам предвид, че това няма да е официално байк парк или нещо подобно, което да изисква разрешение – просто няколко скока, на които да си правим кефа.
Така че, който има интерес да се включи, нека провери другия петък в новините за точния час и място на срещата (вероятно ще е около РУМ-а в Младост-2). Дотогава се гответе и най-вече търсете подходящи инструменти. И дано времето да е хубаво!

Животът е кратък, карай бързо!

Тема Ми хайде...нови [re: The Siter]  
Автор AgentOrange (Z?)
Публикувано16.11.02 19:31



... но защо точно в Младост? Започнатото дуалско трасе, за което говориш, не беше довършено главно поради причината, че повечето хора (мен включително, признавам) ги мързеше да ходят на майната си ежедневно за да копаят и да карат, и ентусиазъма бързо-бързо угасна. На мен лично пътя до там с колело само в едната посока ми е час-час и половина, и за 2-3 скока просто не виждам смисъл да се разкарвам, при положение че пътя като време излиза едва ли не повече от самото каране, за разстояние да не говорим (аз съм в Люлин). Според мен ако ще се прави нещо с такава организация (новини по сайта, уговорки по клубовете и т.н.) по-добре да е на що-годе централно място, напр. Южния, не случайно новото трасе по дуал ще се прави там. За момента обаче нещата около него са в застой, така че няма да е зле да се направят поне няколко Dirt-Jump-а в по-пустите части на парка (там едва ли някой ще прави проблеми)

Holy pigshit batman!


Тема Re: Защото...нови [re: AgentOrange]  
Автор The Siter (шеф на сайт)
Публикувано17.11.02 13:52



Защото мястото е перфектно от няколко гледни точки, но най-вече защото мястото е абсолютно безстопанствено в момента и никой орган на властта няма да ни пречи, а и ние на никого няма да пречим. Освен това самото място е много подходящо като терен, а наоколо има няколко строежа, от които можем да вземем предостатъчно пръст. Не на последно място – организираме го там, защото засега това място само ни е известно като толкова хубаво. Аз напълно те разбирам за това, че ти е далече и затова го организираме така с повече популяризиране, за да може повече хора да научат и който може, да дойде.
Това, че ще е в Младост, не значи, че не може да се направи друго място със скокове, нали? Стига да знаеш подходящо място някъде другаде, нищо не пречи другия месец да организираме и там такова нещо – ще се радвам да помогна не само с труд, но и с обявяване в МТБ-БГ. Въпросът е обаче мястото да е такова, че да нямаме проблеми. Аз например не бих копал в Южния парк, защото дори хората от БАС и федерацията, които имат разрешение за трасето по дуал в Южния, са имали проблеми с властите на парка, какво остава за нас.
Между другото, доколкото разбрах, работата по трасето в Южния се отлага за напролет. Няма да е зле там да се направи и един dirt-jump покрай трасето – така и така имат разрешение.

Животът е кратък, карай бързо!


Тема а какво ще кажете за ...нови [re: The Siter]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано17.11.02 20:20



Ловния Парк, или парка м/у зоологическата градина и СофияЛенд? там е такава пустощ, че едва ли някой с години ще се сети да ти пречи.

btw Orange, мислил ли си за 111 като превоз м/у Люлин и Младост :)



Тема Re: а какво ще кажете за ...нови [re: CuO]  
Автор Tanuco (весел)
Публикувано17.11.02 21:25



В Ловния парк има страхотни местенца, но там е много затворено, незнам дали ще се намери открито пространство....
А за 111-СРАМ и ПОЗОР!!!
Признавам само лифта и 93 като транспорт за колелото(или кола)



Тема Re: а какво ще кажете за ... [re: CuO]  
Автор AgentOrange (Z?)
Публикувано17.11.02 21:56



Cuo - да, мислил съм за 111, но с него пътуват адски много мангали, което на мен лично не ми харесва особено, в същия рейс съм виждал как една групичка мургави свалиха един мъж на спирката при Филиповци и го пребиха и ограбиха. При това човека си беше едър и як, а не някой мухльо.

The Siter - мястото в Младост наистина е много добро като терен и възможности, но просто е отвратително като разположение спрямо повечето други квартали. В южния проблемите с трасето произтекоха главно от факта, че се използваха машини, а и се работеше в една от оживените части на парка. За DJ имам в предвид едно място, където бихме имали перфектно прикритие - намира се в една горичка, същесвуващата пътека се използва единствено от байкъри, а и терена не е равен и има къде да се направят засилките и скоковете. Ако успеем да се вмъкнем в горичката незабелязано (например рано сутринта, когато няма много хора в парка) и после не вдигаме много шум можем цял ден да работим без някой да забележи че сме там.

Holy pigshit batman!


Тема Re: а какво ще кажете за ...нови [re: Tanuco]  
Автор AgentOrange (Z?)
Публикувано17.11.02 22:00



Че за какво ни е открито пространство? Трябва просто дърветата да са по-нарядко и клоните им да са на високо.

Holy pigshit batman!


Тема Re: а какво ще кажете за ...нови [re: AgentOrange]  
Автор the fly (минаващ)
Публикувано17.11.02 22:59



zabravi za ujnia park
samo problemi she si navlechesh



Тема Re: а какво ще кажете за ...нови [re: AgentOrange]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано18.11.02 00:23



почти същото е със Западния покрай рекичката - има единствено гъбари а по-към Орион нали е фраш с буклуци и не ходят хора, но все можем да разчистим някое място ... някога
ох
за Южния да не споменаваш пътеката дето се кара почти седнал на задната гума в едни храсти ?
където и да е застудее ли още малко и хората изчезват !

<..

..>

Тема Re: а какво ще кажете за ...нови [re: Tanuco]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано18.11.02 09:40



w lowniq ima to4no 3 po-golemi polqni na koito prespokoino moze da se naprawi towa koeto iskame, daze to4no zad spirkata s/u Diana edno wreme beshe po4ti gotowo trase :) ... s malko rabota i shte zaizglejda kato istinsko
a i tam kolkoto i da rowim, nikoi nishto nqma da ti kaze, stiga da ne wkarame nqkoi traktor :)

ami reisa go predpo4itam pred warianta da mina dishaiki tejko i dulboko prez wsi4ki gotini krastowishta sofiiski ... wse pak ne sam ot Rousse :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.