Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 21.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво направих за тия 5 месеца...нови  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано29.09.02 01:55




Тази тема най-вероятно няма да е интересна на повечето от вас , но нещо ме кара да я побликувам
Ако си спомняте преди 5 месеца почнах да влизам в тоя клуб(нищо ама нищо не чатках от bike-ове) Тогава карах Cross Montana 2000 и това беше!Сега нещата са малко по-различни!
За 5 месеца успях да направя доста подобрения по колелото и да накупя разни работи които всъщност са една нищожно малка стъпка към байка за който си "мечтая"!
Купих си каска fullface BELL ,налакътници,наколенки,кори(футболни де...),ръкавици(половинки)
По колелото съм направил доста подобрения както казах - вилката е нисък suntour, лостчета и команди Shimano Accera, лапа noname, обтегач Deore, Shimano курбели, от пред съм с дискова механична Grimeca, главина Promax, шина Ambrozio Texas, задната главина и шина са noname но засега се държат идеално - шината не съм я пипал от както почнах да се качвам по Витоша, задната спирачка е Теktro RBP 829, сменял съм верига (новата е някво Shimano за 18 лв)гумите са MAXXIS отпред Mobster 2.5 ,отзад Highroller 2.35,километражче TARGA на Sigma Sport .
Равносметката:
Много як адреналин по Витоша ,няколко по-сериозни белези и една изкривена рамка

Който го е издържал това може да погледне още снимки на колелото ми:

Редактирано от DANlO на 29.09.02 01:58.



Тема Re: Какво направих за тия 5 месеца...нови [re: DANlO]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано29.09.02 03:55



С тая рамка ще береш ядове... :(
Едно, че е нормал сайз и второ, че е огъната и вече е податлива. Бая пари си потрошил, ама още трябва. И аз съм така - трицифрено число ми е необходимо, з ада си приведа машината в добър и по-надежден вид.

Как се държи дисковата спирачка? Твърда ли е; равна ли е на ви-брейк, или го превъзхожда?

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Какво направих за тия 5 месеца...нови [re: DANlO]  
Автор XTR (a.k.a. Simo)
Публикувано29.09.02 08:30



как я изкриви?
не би трябвало да я караш в този вид... ама знам ли.



Тема Re:)))нови [re: DANlO]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано29.09.02 08:33



Честито ;)
тая сгъвка на долната тръба, това ли е изкривяването ? Мноо сириъз изглежда веееее
Ако и карането ти се е оправило толкова забележимо (това само ти можеш да прецениш май) значи поздравления, поздрави, и ... аве все в тоя дух ;)

<..

..>

Тема Re: Какво направих за тия 5 месеца...нови [re: DANlO]  
Автор yasen (ЛУД)
Публикувано29.09.02 08:47



Bravo, pozdravleniq. I pri mene se nabludava podobna evoluciq ama ima oste kakvo da se iska. Samo da ti kaza za ramkara. Ta edin priqtel kara s takava i q ogana po sastiq nachin. Naskoro mnogo mnogo poveche i kakvo i napravihme. Ta izpravihme q kakto si beshe s edin krik i slozihme edna armatura, koqto da pochva gore ot spoikata i da svarshva pochti dolu. Nai-hubavo e da si q zavarish s telopodavasto ama i s elektrozen stava. Psle samo sre treqbva da go boqdisash tam i da slozish nqkoq lepenka i nqma da si lichi, samo deto ste i slozi kilce-dve otgore. Drugiq nachin, koito ti preporachvam, e da q popravish s nova, ama za tova ti si reshavash. Uspeh

P.P. Onq pich kati si skarshi negovata ramka zadnata guma go frasna po zadnika, taka che vnimavai.

NO RISK NO FUN


Тема Re: Какво направих за тия 5 месеца...нови [re: XTR]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано29.09.02 11:03



Оооо, аз не го карам в това състояние!
Изкривих я горе долу скоро (преди 2 седмици някъде) и не съм се качвал на витоша .даже и по града не го карам!



Тема Re: Какво направих за тия 5 месеца...нови [re: yasen]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано29.09.02 11:23



ами мисля да направя абсолютно същото нещо!Даже и телоподаващо съм си намерил :) остава планките да ми ги изрежат!а какво викаш се е случило с твоя прятел?Той счупил ли е след като сте я подсилили?И защо е нужно да се изправя?И аз си го мисля 1към1 като теб с крик и т.н. но има ли смисъл в изправянето(така геометрията е по-добра)

виж как мисля да я подсиля аз :


това синьото и жълтото са две планки които се заваряват точно както тези при амортисиора!Има и трета между самите две планки(розовото) която не им позволява да се огъват!Поне така си го представям!

Редактирано от DANlO на 29.09.02 14:32.



Тема Re: Какво направих за тия 5 месеца...нови [re: Downhill]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано29.09.02 11:34



Мислех да напиша благодарности на хората дето са ми помагали и са ме "вкарали" в тоя спорт ,ама щеше да звучи все едно съм получил оскар и т.н.
Но на теб, Владо,няма как да не благодаря!Когато карахме заедно ми беше за 2ри път на Витоша,и ако не беше ти можеше пак да се пребия и да реша че тоя спорт не е за мен... ако трябва да сме точни,1вия беше по Лалето (щото не знаех други пътеки ) и се претрепах много брутално!

Иначе за диска не мога да ти кажа със сигорност (карал съм го 1 път "горе") но ми хареса-аз обичам много малко ход на лостчетата а това е постижимо с диска!Иначе не е по-меко от V-Brake със сигорност!Но предполагам като се покара малко и феродото хубаво улегне ще е по-добре!



Тема Re: Какво направих за тия 5 месеца... [re: DANlO]  
Автор XTR (a.k.a. Simo)
Публикувано29.09.02 12:23



кога си го купил това...
няма гаранция ?



Тема Re: Какво направих за тия 5 месеца...нови [re: XTR]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано29.09.02 14:25



Koлелото?купено е 2000 г и беше с 1 година max !
Но кой ще ми признае такова нещо?

Редактирано от DANlO на 29.09.02 14:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.