Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 03.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема sedalkata i mujkata anatomiqнови  
Автор CuO (bike user)
Публикувано31.07.02 11:01



pro4etoh oniq den statiqta za sedalkite (mai w extremno beshe pomestena) i towa kak mogat da precakat nqkoi nashi biologi4ni funkcii i makar da bqh 4ul za towa predi, sega sled poslednoto wozene wzeh, 4e se i razmislih ... adjaba moita sedalka opasna li e ili ne e , sega zasega ne sam go usetil :))) ama znae li 4owek, tam pishe 4e i sled 30-tata godina moze da se poqwi, puk ne si zaslujawa zaradi nqkakwa negramotnost da si precakash "starinite" :)))

... ta znae li nqkoi ot was powe4e po waprosa, wie s kakwi sedalki karate i koi sa nai-bezwrednite
az w momenta sam sas scott-ska standartna ne e nai-udobnata i zadnika postoqnno me boli pri po-dalgo wartene, ama znam li s kakwa da q smenq?!



Тема Re: sedalkata i mujkata anatomiqнови [re: CuO]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано31.07.02 11:41



Spored nqkoi zeni,koloezdachite sa edni ot nai-dobrite v legloto,taka che ne mislq che ima za kakvo da se pritesnqvash
Na men sled 20 km mi iztrypva dzadzata i sled tova veche ne useshtam nishto

rider on the storm


Тема Re: sedalkata i mujkata anatomiqнови [re: tropsyx]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано31.07.02 11:51



shtot se kefat na stegnati zadnici, a koleloto pone towa moze da ti garantira

az nali twa ti kazwam 4e oshte ne sam se oplashil, ama ne se znae ... razbirash li :)
..... za kwo mi trqbwashe da q 4eta tazi prostotiq ....



Тема Re: sedalkata i mujkata anatomiqнови [re: tropsyx]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано31.07.02 11:51



Ето точно това е опасното! Изтръпването означава притискане и обезкръвяване... И аз мога да се похваля с подобен проблем.
Според мен седалката трябва да е с канал по средата (вдлъбнатина или цепка). Така хем ти си въртиш, хем кръвообращението се върти :)
Вчера ми оферираха в магазин цена на такава седалка - започват от 70 лв... Ама аз не вярвам - ще видя в Хигиената, после и в БАС - може би Дойчин най-сетне ще ми смени седалката!



Тема Re: sedalkata i mujkata anatomiqнови [re: CuO]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано31.07.02 12:14



Много от изследванията в тази насока сочат, че колоездерите с по-дълъг стаж добиват детеродна неспособностПритискането на четала върху седалката предизвиква затруднение в кръвообръщението и е често причина за най-мъжката болест- възпаление на простатата. Но, да не повтарям въпросната статия...

Аз като един потенциален бъдещ татко също се замислям за дребните несгоди на любимото ми занимание и за неприятните последици от тях. Поради тази причина като сглобявах колелото си избрах що годе прилична седалка- Selle Royal с гел. Сравнително тясна е (не пречи на свободното ми преместване напред-назад и наоколо нея), с малки, меки гел- подплънки в задната част, и не на последно място- с лека дъговидна вдлъбнатина в средата, точно под четала (там, малко по-навътре някъде е и пустата му простатна жлеза).
Та купих си тази седалка с надеждата, че след по-продължително каране няма вече да ми изтръпват дреболиите (моля дамите да ме извинят). Да, ама понякога при по-дълго каране седнал се оказа, че улейчето е малко...И следва временно изправяне на педалите докато кръвта ми отново потече с нормална скорост и посока. Обаче знам, че дори и тези малки на пръв поглед изтръпвания водят след време до не толкова малки проблеми. И се замислям все повече за онези хуууубави седалки дето изглеждат като изкорубени в средата. Само, че до колкото си спомням са скъпи. От друга страна онова...ми е по-скъпо...
Неотдавна пробвах една "куха" седалка, но дамска модификация- останах очарован. Вярно, че дамската е малко по-широка, по-квадратна и по-ръбеста от мъжката, но усещането си заслужаваше.
Като заключение на всичко ще кажа, че възнамерявам евентуални преговори за закупуване на подобна седалка от недолюбвания от повечето от вас Драго.
Сега вече знаеш къде да потърсиш такава седалка...



Тема Re: sedalkata i mujkata anatomiqнови [re: тyчo чyчo]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано31.07.02 12:25



znaeh si ...

i az do skoro karah s takawa, ama i tq ne e koi znae kakwo, tozi gel sled edno izestno wreme ot natiska e otishal koi znae kade i tazi wdlabntina si stawa bash rawnina .... zasega oba4e edno neshto me uspokoqwa, ako iztrupwaneto e purwiq simptom, zna4i az sam ok shtoto oshte go nqmam (towa gowori i kolko seriozen koloezda4 sam:)))

wse pak kaji mi to4no modela na tazi warhu koqto si se sprql za da i furlq edin pogled (zadnik)



Тема Re: sedalkata i mujkata anatomiqнови [re: CuO]  
Автор halcor (~)
Публикувано31.07.02 12:29



хмм, стреснахте ме и ме накарахте да се замисля за смяна на седалката ....



Тема Re: sedalkata i mujkata anatomiqнови [re: CuO]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано31.07.02 12:32



emi po princip pri dylgo sedene na sedlakata se pritiska otdolu prostata i e wyzmojno da se precakash zatowa kato karash kolelo e dobre nqkyde na 4-5 minuti da se izprawqsh i da wyrtish izwestno wreme praw. i taka. na mene ne mi se beshe sluchwalo nikoga da imam podoben problem, no kogato wyrtqhme 160km do Bansko... emi sorry, ama wecherta kato stignahme ne mojeh da si go namerq, kamo li drugi raboti da prawq... seriozno goworq. taka che qwno ima smisyl ot onezi sedalki s dupkite, kakwato wyznamerqwam da si zakupq w nai-blizko wreme.

Айде!


Тема Re: sedalkata i mujkata anatomiqнови [re: CuO]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано31.07.02 12:34



Нямам точно определен модел на който съм се спрял- по-скоро тепърва ще ги разгледам подробно. Спомням си, че като ги видях първия път ми хванаха окото.
Не искам да те плаша, но това, че не ти изтръпва нищо не е гаранция за правилна циркулация на кръвта



Тема Re: sedalkata i mujkata anatomiqнови [re: CuO]  
Автор Eли (патка)
Публикувано31.07.02 13:47



нямам този проблем (мога и без седалка ), но ви съчувствам искренно. Хубаво е да се ходи на лекар поне веднъж годишно за тези проблеми или по точно докато не са станали проблем





живи и здрави

Редактирано от Eли на 31.07.02 13:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.