Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 26.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Контрола в 66???нови  
Автор AgentOrange (wasted)
Публикувано15.07.02 17:53



Попадали ли сте на такова явление? На мен до сега не ми се беше случвало, но събота ни провериха, бяхме двама и какво обикновено шофьора не ни даде разписка/билетче, и си прибра 2-та кинта на човек. Както си се возихме нагоре обаче по едно време някакъв дебел шопар в предната част на рейса стана, навлече някакво синьо елече с надпис "Контрола" и почна да проверява наред. Естествено, нас искаше да ни глоби по 4лв. защото нямахме доказателства че сме си платили, но след кратка разправия шофьора ни даде някаква разписка за по 1.60 на човек и Свинчо се кротна. Та мисълта ми е, за какво изобщо минава тая контрола, като автобуса не е от редовните градски линии дето са с билетчета по 40ст.? Гратис не може да се мине, това е ясно, все едно да минеш без да плащаш в маршрутка. Шофьорите май по принцип не отчитат 2-та лева на човек за колоездачите (или бъркам?), така обаче ще трябва да издават билетчета и да отчитат пари, които иначе си остават за тях, т.е. няма да имат интерес, или поне не чак толкова колкото преди. Нищо чудно в един момент да започнат да искат по повече. А да не говорим, че ако контролата ви гепи преди да сте си платили (често се плаща по средата на пътуването или чак горе) разправиите може да станат сериозни. Аз ли нещо съм в грешка, или контролата в тоя рейс е нещо ново? Ако е ново - дано не им стане навик, щото пак ние ще сме наебаните.

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: Контрола в 66???нови [re: AgentOrange]  
Автор Eли (патка)
Публикувано15.07.02 18:40



Май вече ще е постоянно явление, защо не питай не знам. Като се засякохме горе и после ние си слезнахме с рейса имаше контрола и то двама, даже една жена баба и дете ги свали някъде по пътя нищо че се смръчаваше, не им пукаше, станаха и скандали в рейса, ама тва не помогна особенно. Както и да е ще видим занапред със скандали ли ще се качваме, е не че ме плаши особенно


живи и здрави


Тема Re: Контрола в 66???нови [re: Eли]  
Автор Tanuco (весел)
Публикувано15.07.02 21:56



Незнам доколко съм прав, но май линията(66) е към градските линии....т.е. не може да е към извънградските, пък и не виждам нищо нередно да има контрола, според мен , единственото, което може да се случи при по-чести проверки е да започнат да ни карат да плащаме и за колелата по 1 билет(което би трябвало да го правят и сега, ама....)но в такъв случай(дано не става) ще е по-далавера със Симеоновския лифффффт



Тема Re: Контрола в 66???нови [re: AgentOrange]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано16.07.02 17:25



aha. a pyk az se chudeh zashto na nqkoi mu trqbwali plochi 48-38-28. e qsno- shte wyrti nagore chowekyt Ami to kato ima kontroli, mai e qsno zashto- "teq s kolelata...shto da ne se izhitrime i po 66 da prowerime". aha emi taka e, bylgarska mu rabota.

Айде!


Тема Re: Контрола в 66??? [re: AgentOrange]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано16.07.02 17:43



Не се изненадвай - 3-4 пъти съм плащал два билета, за да се кача до горе. При наличие на контрола.
А това , че иначе шофьорът си слага в джоба двата лева, не бива да се раздухва, понеже може да се свърши много бързо тая благина...



Тема Re: Контрола в 66???нови [re: Downhill]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано16.07.02 17:47



heheeee, kato che li na nikoi pyk ne mu e qsno i bez da se razduhwa. wse pak sme w BG, nqma nepodkupni abe moje i da ima, ama ako e taka, to sa se izpokrili nqkyde w dyn zemi...

Айде!


Тема Re: Контрола в 66???нови [re: KPETEH.]  
Авторvavo_DH (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 02:33



Maleeeeee,abe KRETEN ma ti si poumniala ma tz,tz,tz,tz Bravo,bravo



Тема Re: Контрола в 66???нови [re: vavo_DH]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано17.07.02 13:04



ei faflio, zaebi. promenqt se horata

Айде!


Тема Re: Контрола в 66???нови [re: KPETEH.]  
Авторyasen (Нерегистриран)
Публикувано18.07.02 01:50



Abe na men edin pat v 93 mi se sluchi edin shofyor na spirkata da mi namekne nai-diskretno che trqbva da mu saberem nqkoi drug lev na drugiq shofyor. Inache teq 2lv. si e predelno qsno kade otivat. Ako ste zabelqzali 99% ot shofyorite ni na reisove sa alkoholici. Inache ako ne se strahuvate ot kontrolite se pravete na udareni pred shofyora. Pone pri men chestichko minava.



Тема Re: Контрола в 66???нови [re: yasen]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано18.07.02 12:01



dosega winagi sym se wozil s karta za men i bilet za koleloto, na ryka nikoga ne sym dawal i ne sa mi iskali, kontri syshto ne sym wivdal iz rejsowete (no pyk i ne sym polzwal 66) ... taka che ot moqta strana wsichko si e normalno ;)

<..

..>


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.