Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:25 20.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Още едно расъждение :)нови  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано13.07.02 17:43



Значи така. Много истерия, много нещо.
По принцип когато спускам, предупреждавам хората от далеч, че връхлитам. Естествено, всички благоразумно отстъпват, предупредени достатъчно от рано. Видя ли малки деца с опасно лутащо се поведение - веднага намалявам. За слабоумните кученца, изведени на разходка в планината, важи същото.
Та сега за истерията. Видя ли група жени, носещи се лежерно надолу, се късам да свиря още от поне 200 метра преди тях. И въпреки всичко намалявам, за да съм подготвен за нечий внезапен скок в неоправдана посока. И след всичките тези старания от моя страна... получавам какви ли не укори. Изведнъж ставам отговорен не само за своите постъпки, ами и за тези на други спускачи, които (за съжаление!) смятат, че е достатъчно туристите да гледат с третото и четвъртото си око на тила и да се ослушват със специалното си допълнително ухо за долитащи опасности.

Та тия хора (туристите) не могат да разберат, че с груби приказки (и мили да са - без значение) не могат да спрат цялото туй "явление", наречено планинско колоездене. И е по-добре да се изгради прост рефлекс - "предупреден съм - отмествам се встрани, докато отмине опасността, после си продължавам кротко по пътя". Вместо да се истеризира и кълне цялото "велосипедно братство".
От друга страна - би било пък още по-добре, ако всички спускачи предупреждаваха хората от далеч, вместо бедният турист да бъде изневиделица засмукан от образувалия се вакуум зад велосипедиста... И нещастната му душа да отлети преждевременно от ужас.

************
А, да добавя - днес след обяд на Голи връх не валя, по Платото не валя, към Златните беше приятно влажно, но пак не валя. В общи линии - идеално. По какъв повод го казвам? Момчетата с качествените колела, които преди да се кача на лифта ме предупрадиха, че с моите гуми изобщо нямало да мога да карам в тая кал... Еми хич не са прави. Нека се изфукам пък и аз веднъж - от Платото до Златните съм стъпвал на земята не повече от 10-15 пъти, и то най-вече заради онези кокетни тресавища, в които може да се затъне до половината. За носене изобщо не говоря - не е имало такова. Знае се какъв камнънак е и колко трудно е там трасето. Вярно е, че има значение какво караш, не не е за пренебрегване и КАК го правищ... Нъл тъй? ;)

Хайде, и умната по пътеките, уважаеми спускачи (и туристи) :)



Тема Re: Още едно расъждение :)нови [re: Downhill]  
Автор Tanuco (весел)
Публикувано13.07.02 18:55



Мда, аз между другото си мисля, че има малък шанс да откажем туристите да ходят по определени пътеки:)))), но не мога да разбера какво толкова им пречи на туристите, при предварително предупреждение да се пазят от нас, ясно е че няма да спрем да ходим по планините....
Много се дразня като започнат да пускат коментари от типа:"Еееее, къде са тръгнали с тия колела!!!!Планината е само за туристи!!!"
Колкото планината е за тях, толкова е и за нас, всеки трябва да се съобразява с другия, а не да се правят на луди.....
Абе както и да е....те и без това няма да четат в тоя клуб, така че карай.......



Тема Re: Още едно расъждение :)нови [re: Downhill]  
Автор AgentOrange (wasted)
Публикувано13.07.02 19:21



Аз за това викам "Пази се отдясно/ляво!". По-умните схващат за какво става въпрос и се отместват в правилната посока, но повечето се разбягват хаотично и ефекта е нулев. Но все пак понякога помага да кажеш и откъде ще им минеш. Когато съм на кеф намалявам и поздравявам, рядко ми се случва да профуча покрай някой с пълна газ, и никога без предупреждение (освен ако туристите ми идват насреща и ме видят отдалеч и се изместят от пътеката).

А за дъжда - и мен днес не ме валя по Симеоновското, макар че разбрах че малко преди да се кача горе (с рейса от 2 и 20) е пръскало леко. Камъните и корените в гората след мостчето бяха мокри, там успях да се преметна веднъж благодарение на прекрасната ми предна гума която поднесе в завой, но останалата част от трасето беше почти суха, като изключим обичайните поточета. Но за сметка на това на прибиране успях да се изкалям хубаво в западния, където явно беше валял доста силен дъжд :)

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: Още едно расъждение :)нови [re: AgentOrange]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано13.07.02 20:15



аз карах миналата седмица в западния ... кошмар, ужас - просто НЯМА къде да се кара там според мен ... къде са тия прословути туристи ??? всичко е обрасло, пълно е с разни гнусни насекоми (нямам си като тебе очелки) и ако трябва да го оценявам му слагам среден 3, само по алеите на парка на свободата ми е по-противно да карам ... да не говорим за остатъка от шибаната тоталитарна горска политика - иглолистни дръвца където трябва и където не трябва.
Това къде не трябва се познава много лесно - ниските клони си седят с едничката цел да ме издращят целия

сег ще ме питате що карам из гората ? ми къде иначе ???

а за планините и третите уши как могат някои хора да ме чуят още на 40-50м зад тях като се приближавам а други чак като завлече и предната вече ??? не искам да разбирам за индивидуалните им особености, за мен си е чисто малоумие (навик) дори и временно да е.

<..

..>

Тема wie horaнови [re: Downhill]  
Автор Zod ()
Публикувано13.07.02 20:46



sami li si karate w planinata ?!? shtoto kato wi 4eta i po izkaza ostawam s takowa wpe4atlenie ....

юбря, чубанииииииии !


Тема сам като Sheep In The Big Cityнови [re: Zod]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано13.07.02 20:55



да, досега само веднъж съм карал с Tanuco, нещо не ме бива ама никак по груповите движения

<..

..>

Тема Re: сам като Sheep In The Big Cityнови [re: screamBoy]  
Автор Zod ()
Публикувано13.07.02 21:15



hubu de, ako sa prebiesh nqkyde, koj she ti prawi dishane 'usta w usta' ;PP

юбря, чубанииииииии !


Тема туристи ли ...нови [re: Downhill]  
Автор Spitfire (IXc)
Публикувано13.07.02 21:30



най обичам когато спускам да чуя зад мене "Ей тоя камък шъ го спре хахахахах" Някои просто заслужават да бъдат сгазени, няма начин

***********

Днес стигнах точно до поделението на Люлинската планина и при така открилата се гледка (с облачетата над Черни Връх) ми стана радостно че не бях избрал Витоша



Тема Re: туристи ли ...нови [re: Spitfire]  
Автор Eли (патка)
Публикувано13.07.02 21:40



Днес като турист на Витоша, за пореден път се убедих ,че повечето ходещи там са мноооо прости. Ама съм засичала много баби и дядовци кефещи се на такива които минават с колела, а младите са толкова сдухани че няма и съвест да ме гони ако ги побутна малко, не че не ми се е случвало ама повярвайте ми заслужавало си е


живи и здрави


Тема Re: wie horaнови [re: Zod]  
Автор Tanuco (весел)
Публикувано13.07.02 22:13



Не, аз рядко карам сам, но и това се е случвало, казвам за случаите в които аз карам първи и съм се нагърбил с "тежката" задача да викам като овчар....
Inache ne e tolkowa zle da se kara sam....wse pak na Witosha pochti winagi shte ima koi da te widi, ako se prebiesh(da no ne se sluchwa, no wse pak:)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.