Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 02.07.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема регулиране на скоростинови  
Авторeдypecka (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 10:18



Здравейте
Аз си падам малко профанка в областта на колелата , но както и да е. Въпросът ми е, как се регулират скоростите, така че веригата да се движи по ... и терминологията ми се губи нещо ... "зъбчатите колела" (??), без да се чува стряскащо стържене. Не само в момента на първото завъртане на педалите, а и след това. И освен това, за какво са тези винтчета , разположени близо до разни част, които очевидно са свързани с движението на веригата, и които като човек ги завърти малко после не може да си превключва скоростите и дълбоко съжелява, че ги е пипал въобще
Надявам се, че не съм неспасяем случай и ви благодаря предварително



Тема Re: регулиране на скоростинови [re: eдypecka]  
Автор Drigi (DUDE)
Публикувано03.07.02 10:49



Razbirash li angliiski?Shtoto moga da ti dam adres na koito e obyasneno podrobno!Otnosno bolchetata ednoto ogranichava nai niskoto a drugoto nai visokoto polozenie na deklasiora.Aide chao!Ia si dai e-maila ta tam da si korespondirame!



Тема Re: регулиране на скоростинови [re: Drigi]  
Автор Бaтe Гoйko ()
Публикувано03.07.02 10:55



Я дай да видим, че мен ме тормози точно това от време на време. И един ми взе 3 лв. за реглаж, баси!

Никога не е късно да станеш хипар!!!!


Тема Re: регулиране на скоростинови [re: Drigi]  
АвторEди (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 10:59



супер . много ще съм ти благодарна за адреса
mail-at mi e edddie@abv.bg



Тема Re: регулиране на скорости [re: eдypecka]  
Автор Wildgripper (ultragrip)
Публикувано03.07.02 17:49






Може Drigi да има предвид точно тези адреси но за всеки случай ги публикувам...

only the best is good enough.

Тема Re: регулиране на скоростинови [re: Бaтe Гoйko]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано03.07.02 23:53



abe kade ti zeha 3lv? w BAS li? teq tam sa nqkwa asociaciq po snowboard... dam, taka da znaesh. i wse pak kato si kalyf i ne mojesh sam da si gi naprawish- plashtash. pyk i 3lv mai ne e koi znae kolko, kato se zamislish. i drugo- wqrno e, che wsichki kolela se chupqt rano lili kysno, no kolkoto e po-hubawo koeloto, tolkowa po-malko problemi imash. a kolkoto do DRIGI ili tam kakto beshe, sorry de, ama.. abe aide da ne izprostqwam...

Айде!


Тема Re: регулиране на скоростинови [re: KPETEH.]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано04.07.02 00:56



Да !!!

То не че се налага често, но пък и си е кеф да си ги направиш сам скоростите !!!

Мъчиш се и това си е.
И на предния и на задния депласьор 'L' е за ограничаване отдолу а 'H' - отгоре, това значи колко най-много ще се отклонява депласьора в едната и в другата посока. Иначе над кое точно зъбно колело ще е зависи най-вече от опъването на жилото - отзад за това се грижи един кух болт (където жилото влиза в депласьора). Обръщаш колелото и пробвай да направиш 1-2 оборота на този болт и гледай депласьора как се мърда наляво-надясно.

Като за начало опитай да настроиш на всеки преден венец да работи веригата идеално с 3-4 задни венеца, ако успееш за по-малко от 3 часа още от първия път - поздравления. Не че е нещо сложно, но после като направиш няколко кръгчета около дома и пак си ръмжат скоростите и се трупа времето :)))

Ако е просто скърцане само смазване на веригата би трябвало да е достатъчно (с почистване преди това де).

<..

..>

Тема Re: регулиране на скоростинови [re: KPETEH.]  
АвторБaтe Гoйko (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 12:31



Взе ми ги някакъв техник, намира се срещу "Спортпром" (близо до парк-хотел Москва). Не е за парите, 3 лв се харчат без да разбереш кога, ами е по-кеф да си оправяш всички работи сам. Аз пробвах веднъж и следващия път ако се разместят ще се опитам сам да ги оправям. На предния депласьор е елементарно, там и командата смених, и предния венец, ама задния е по-кофти. А това реазрегулиране на скоростите ми се случи досега само веднъж, ама не се знае кога пак ще се случи.
Иначе станах спец по смяна на ос на задното движение.
П.П. Ходили ли сте в "СПОРТПРОМ"? Там миналата година си взех много яки дисаги (гумирани, големи) за 15 лв. и изобщо всичко беше на половин цена. А, имаше и джобчета за рамката, пак добър материал.



Тема Re: регулиране на скоростинови [re: eдypecka]  
Авторmahmut (Нерегистриран)
Публикувано01.09.02 03:02



ti si nespasiaem slu4ai no mogesh da se opravish ednoto vin4e slugida ne ti pada verigata kum spicite tova vin4e e obuzna4eno s l kato low\a drugoto vin4e slugi zada ne ti pada ve rigata ot drugata strana s nego se regoliradali da ti ka4va na posleden zaden venec ili ne.Reglaga stava kato los4eto za prevklu4vane se slaga namaksimalna skorost v slu4aq 6 ,7,8otvurta se bol4eto na optega4a s klu4e nomer9 ,gilotose idurpva do stegnatost i se zatiaga obratno.ako ne iska da ka4va na poslednia venecse othlabva bol4eto koeto e prikrepeno za koguha/ako ne iska da ka4va puk na purvi venecse vurtipoposokaobratna na 4esovnikovata strelka.sturgeneto se regolira ot bol4eto. nadiavam se 4e pone malko ti stana qsno



Тема Re: регулиране на скоростинови [re: eдypecka]  
Авторmahmut (Нерегистриран)
Публикувано01.09.02 03:07



ako iznikne niakakuv problemmipishi na nanuk@top.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.