Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:11 22.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Наръчник на велохулигана.  
Автор Бarepa ()
Публикувано02.07.02 11:53



(не го вземайте на сериозно)
Или както ми вика един колега "Outlaw biker".
Какво е велохулиган питате?
Ами хулиганстваш по улиците с помоща на велосипед (за предпочитане да е със скорости, та да се измъкваш в оределени моменти).
Велохуганът (като мен) има няколко основни групи за тормоз.
1.Домашни любимци, главно кучета. Не знам дали сте забелязали, но кучетата са много заплеснати животни. Цака при тях е да се засили с всичка сила към тях изотзад и ако не се усетят да избягат навреме просто да си пуснеш крака от педала и със скоростта на целия велосипед+твоето тяло получават един хубав и най-вече неочакван ритник. Това става най-вече с домашни кучета, тъй като бездомните не се оставят да ги ритат безобразно-бягат. Но в ритането на домашни кучета има определено очарование, изразено в протестите на собствениците им. Особено ако са разни бабишкери. Не е зле да се провикнеш след това: "Ей, бабиш, я трай да не се връщам!".
Сигурно на много от вас се е случвало да ги гонят бездомни псета, докато карате велосипед. В такива случаи правя следното: бия рязко спирачки и изведнъж обръщам и почвам да карам срещу тях. 100% от кучетата подвиват опашки и бягат панически.
2.Втората група за тормоз-това са девойки на възраст между 16 и 26 години. Номерът с карането срещу тях с нямерение да ги прегазиш е вече стар и почти всички са свикнали. Но понякога става ако както си караш по някоя алейка в изведнъж завиеш към някоя женичка и забиеш рязко спирачки на 30-40 см от нея. 80% подскачат от уплаха. Към товяа върви и обичайното обяснение "Извинявам се, нарочно го направих".
Подвикаванията по девойките не го считам за особено ново, но ако сте двама велосипедисти става да викаш: "Глей, глей! Баси женката, аааааа! Секс!" или "Ихууу, пичкаааа!".
3.Пенсионери. С тях трябва по-внимателно да се хулиганства, че току-виж хвърлили топа от инсулт, причинен от уплаха. С тях върви номера с биене на спирачки откъм гърба. Става и т.нар. "близко изпреварване", където пак откъм гърба минаваш възможно най-близо и точно в момента на изпреварването надаваш боен вик. Колкото по-изтеричен този боен вик, толкова по-ефектно се плаши чичо Пенс или баба Въта. Не е за вярване колко пъргави стават и как скачат като Стефка Костадинова.
В планинското колоездене не подходящо да се хулиганства, тъй като уплахата е най-вече върху хулигана.
Е, май това е.
Я вземете допълнете с нещо (ако модератора не ме изтрие дотогава).

Никога не е късно да станеш хипар!!!!


Тема Re: Наръчник на велохулигана.нови [re: Бarepa]  
Автор Zod ()
Публикувано02.07.02 13:59



az ne znam dali s kolelo stawa, ama sigurno e golqmo gusto da se cepish s rqz w krajtrotoarnite lokwi4ki i da pryskash minuwa4ite. shtoto mnogo hora go prawqt. i na mene sa mi go prawili. ama s koli (mama im). s kolelo sigurno she e po-kefsko, poneve she imash powe4e wreme da se naslavdawash na isteri4nite pisyci, psuwni, a ako nqmash kysmet i kamani dolitashti izotzade.

юбря, чубанииииииии !


Тема Re: Наръчник на велохулигана.нови [re: Бarepa]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано02.07.02 14:02



Абе я не разваляй дисциплината!
Иначе на колко години си казваш? 13?


Истината е там някъде...


Тема Re: Наръчник на велохулигана.нови [re: Zod]  
Автор Бarepa ()
Публикувано02.07.02 15:07



Затова за камъните трябва да се носи каска. А това за локвите го правя и без колело, особено ако съм толкова мокър и подгизнал, че ми е все едно. Но важното е другите да не са.

Никога не е късно да станеш хипар!!!!


Тема Re: Наръчник на велохулигана.нови [re: Бarepa]  
Автор Tanuco (весел)
Публикувано02.07.02 17:38



Абе доста си елементарен(да не кажа нещо друго)ама след като се забавляваш-давай, само да не попаднеш на някое бързо куче да ти обясни колко уважава такива шутове....май не е нужно да лъжеш, че си на 19, определено ще ти дадат доста по-малко, споко.......



Тема Re: Наръчник на велохулигана.нови [re: TheSaint]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано02.07.02 19:43



Да речем 11 и половина...



Тема Re: Наръчник на велохулигана.нови [re: Бarepa]  
АвторSelfmade (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 22:40



За тая работа с домашните любимци си има класика. Туй, обаче трябва да се причисли в графата безопасност, наред с каската и пр. Устройството представлява щракало от кибрит, затъкнато в сцепена клечка, единият край на която се намушква във вързалото на чантичката под горната рамка, а другия се фиксира със скоч лепенка. После отивате в Илиянци и си купувате от китайците 100 бр. пиратки за 2 лв. Къде да се дъжат 5 бр. пиратки за да са подръка е по избор. Две годишната ми практика показа, че за еднодневен тур 5 бр. обикновенно стигат. Ефекта е гарантиран!



Тема Re: Наръчник на велохулигана.нови [re: Бarepa]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано02.07.02 22:46



не обичам да хулиганствам по описаните от теб методи, озползвам малко по-френски :)))

с кучетата и всяква жива твар - старая се да карам бавно покрай нея че да не я тормозя и на поне 3-4м (извън личното й пространство). Ако ме залае, замяучи или почне да издава каквито там зчуци си издава гадта, провлачвам гума-две. спирам и почвам да го гледам съсредоточено. Понякога правя приканящ жест с думичките 'ела да ти кажа две сладки приказки'. Ако продължи да се хаби по мене почвам да го гоня яростно поне 2 минути. Рядко съм успявал да наритам нещо (2-3 кучета само).

Далаверата е че ми спада настроението от цялата тая шибана работа.
С пешеходците когато са насреща и е тясно да се разминем спирам и гледам настрани докато ме подмине. Когато го настигам понякога пускам по инерция но понеже ми е добро задното и досега никой не ме е чул, но все пак 'за протокола'.
Ако изкам да изкодоша някой го засичам - заобикалям го отдалече и когато вече съм го изпреварил му се навирам отпред. Особено с новите гуми и празния поглед съм гадна гледка и съм чувал хълцукания честичко :)))

Много по-противни са ми колите. Повечето шофьори и шофьорки са мнооого зле, като че КАТ-аджии им дават книжките. Достатъчно е да карам на 3 см от него и намалява, а когато това става с 30км/ч и отгоре направо бият в другата посока, некадърници. Е, с рейсове и камиони и маршрутки внимавам, обикновено просто не ме виждат, но пък като му изникна все едно от калника е става весело :))))))
С тях принципно е по-безопасно защото са професионалисти (кат.С) неслучайно.

Иначе ми е противно когато някой ходи по улицата, или е паркирал на бордюра така че да не мога да мина. Присъдата ми е обикновено минаване с леко закачане, като за коли съм чупил и огледала. Само ако го правите внимавайте да не е много бързо щото като закачиш огледалото с кормилото и има малко сътресение, нали. Принципно мога да го издраскам с педала, тренирал съм го на бетонни блокчета но все още не съм го правил на кола, това ще е чиста вандалщина и можеби тъпотия, докато не реша нещо друго де :)))
Тук предимството ми са платформените педали - по широки са и настрани.
Толкова от мен :))

<..

..>

Тема Re: Наръчник на велохулигана.нови [re: Tanuco]  
Автор M1O1OX (metal)
Публикувано03.07.02 09:08



tanuco tuk e prav. absoliutno. malko me symnqva nqkoe ku4e da prodylji da te goni, za syjalenie, ama ela probvai da ritne6 moito :) ako sym s kolelo nablizo, nali ti e qsno sled kolko vreme si na zemqta... ami, ako ne se se6ta6, da ti kaja - otricatelno.
btw, tanuco, vavo obadili ti se za utre?

emdesetdesethicksatdirbg


Тема Не бе, хора!нови [re: M1O1OX]  
Автор Бarepa ()
Публикувано03.07.02 10:51



Сещате се, че никога не съм правил ни едно от тези си неща. Да не говорим за стряскане на пенсионери. Изобщо карам много внимателно, заобикалям хората отдалеч, при малки деца направо си спирам и пр. Колкото и странно да е, съммай прекалено сериозен човек. И дрънкането (писането) на глупости си е част от душевното разпускане. Не става цял ден да бачкаш с разни сухари два пъти по-дърти от теб и да си все така сдухан прз цялото време.
Не знам дали ви се е случвали, но след дълго напрежение (понякога с дни) човек го избива на невероятна веселост. Това си има обяснение-компенсираща реакция.
Та да ви кажа, карането на колело е много здрава релаксация след напрежение и при стрес. Но това си е друга тема.

Никога не е късно да станеш хипар!!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.