Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 01.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема vapros s povishena trudnostнови  
АвторFory (Нерегистриран)
Публикувано02.06.02 01:02



ave momcheta ot mnoo vreme edin vapros machi krehkata mi dushuchka ma toi ne e dali ma ovajavate ili ne mi e drug.Kakto i da e otklonih sa ot temata.Ta iskah da pitam kak taka sas edno kolkelo na zadna guma pravia okolo 20 zavartania na pedalite a s moito ne moga ot kvo moje da e tva.Na moito kolelo samo digam gumata i s 300 zora zavartam 1 pat i padam pak skorostitemi dolo gore sa si dobre



Тема Как си с английския?...нови [re: Fory]  
Автор XTR (a.k.a. Simo)
Публикувано02.06.02 09:08



How to Do a Wheelie on a Bike

"Generally speaking, this is one of the most time-consuming and difficult moves out there," says Hans. "Some guys, even in the World Cup race, cannot ride a good wheelie. But you'll see kids riding them because they put the time into it."

Steps:
1. Adjust your seat to a low position. You'll ride the wheelie sitting down, and seat position will help keep your center of gravity and balance.
2. Put the bike into a medium or low gear and begin at rolling speed.
3. Crouch your upper body so your weight is over the handlebars.
4. Turn the cranks to the 11:00 position.
5. Pedal down and pull up on the handlebars simultaneously.
6. Immediately lean back - as if you were in a rocking chair - and continue pedaling. You need to trust your rear brake, otherwise you'll flip over backward.
7. Outstretch your arms and sit on the tip of the seat.
8. Keep one finger on the rear brake while the others firmly hold the grip.
9. Feather the brake continually - this helps to control speed and can prevent you from falling on your butt.
10. Relax. The front tire should be pretty high in the air.
11. Begin controlling the two balances: vertical and sideways.
12. Adjust the vertical balance with the rear brake (if leaning too far back) or by pedaling (if your front wheel begins to drop).
13. Fight the sideways balance early; it's impossible to recover if you wait too long.
14. Control the sideways balance by sticking out a knee or foot, or by turning the handlebars in the opposite direction. (Just make sure the handlebars are straight before you come down.)
15. Let the front wheel drop to come out of the move.

Tips:
All these intricate and slight movements happen at once, which is why this is a difficult trick.

"I hate riding wheelies clipped into the pedals," notes Hans. Ride it flat.

For beginners, try riding slightly uphill. Also, practice hopping off the back for practice - so you'll be able to in a pinch.

There's no such thing as perfect balance - you will always be plus or minus your balance point. It will slowly become easier to correct.

Warnings:
Don't keep your weight over the handlebars once the front tire is in the air.

Don't try to pedal too fast or your speed will become uncontrollable.



"Здраво, леко, евтино - избирай две"
Ride!™

Тема Re: Как си с английския?...нови [re: XTR]  
Автор Tanuco (весел)
Публикувано02.06.02 17:20



super



Тема Mnoo sam zleнови [re: XTR]  
АвторFory (Нерегистриран)
Публикувано02.06.02 17:56



ne moish li da mi go prevedesh na BG ve man nishto ne razbiram ot angliiski.vish sia ko mi go obesnish s krakai s race po moi da svana neshto ma razbiram angliiski kolkoto moga da karam kolelo



Тема Re: Mnoo sam zleнови [re: Fory]  
Автор M1O1OX (metal)
Публикувано02.06.02 18:26



XTR, super si... i az blagodarq...
btw, eto vi edin mnogo qk, pone spored men, site za trial. ne pi6e za zadniq balans, ama ima dostaty4no drugi ne6ta:

- ama sega ne6to ne raboti... bil si nadvi6il hour bandwith-a. hehe, ama koi da pla6ta za pove4e... kakto i da e. vijte go, interesni raboti ima. XTR, ti moje6 li samiqt da kara6 na zadna?

emdesetdesethicksatdirbg

Тема Re: Mnoo sam zleнови [re: M1O1OX]  
Автор XTR (a.k.a. Simo)
Публикувано02.06.02 20:19



Аз самия не мога... само се правя за пред хората

"Здраво, леко, евтино - избирай две"
Ride!™


Тема Re: Mnoo sam zleнови [re: XTR]  
Автор M1O1OX (metal)
Публикувано02.06.02 22:04



hehe
az pyk nau4ih predniq dosta dobre, ama zadniqt mi e mnoooooogo zle. na teb ti e lesno, s toq malyk venec otpred... e, az karam samo na sreden, nqmam deplasior... nqmam pari za XTR . i e dosta po-6ibano na golqma plo4a, ama az iskam da se nau4a na 46 zyba... divooooo. tykmo posle 6te mi e po-lesen prehodyt kum po-malyk.
ian4e, az misleh da go preveda onova, ama ne znam onova za 11 4asa kvo e (cranks) i sy6to taka rolling speed... da ne e po inerciq?

emdesetdesethicksatdirbg


Тема Re: Mnoo sam zleнови [re: M1O1OX]  
Автор AgentOrange (wasted)
Публикувано02.06.02 22:52



Cranks = курбели

I am sick and tired of being sick and tired


Тема obarnete mi malko vnimanie veнови [re: Fory]  
АвторFory (Нерегистриран)
Публикувано02.06.02 23:14



Vii huu si chatite ama na moia vapros nikoi ne otgovori.Sichko mnoo dobre ama az ne sam pital kak da karam na zadna guma a zashto moga samo s niakoi kolela a s moito ne.I ne moga d ago proumeia basi neshto vav kurmiloto li e v pedalite li v kvo ve basi mnoo sa nervi taka she sa pretrepia niakoi den.



Тема Re: Mnoo sam zleнови [re: AgentOrange]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано03.06.02 05:02



12 часа е с отвесни курбели, 11 часа е точно когато ти е най-силен натиска на педалите т.е. леко кривнати напред - малко след най-високата точка (според мен, може да е леко кривнати назад).
Аве на мен ми е най-силен натиска на 10:30 часа обаче това разстояние '30 минути' при моя курбел с рамо 170мм се получава ~2см така че предполагам се прави от позиция 11ч. за да имаш заход
като правиш pedal kick би трябвало да си в същата позиция - 11 часа (поне на мен ми е най-лесно от нея)

позиция на краката само

<..

..>


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.