Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нов XTRнови  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 23:08



В последния брой на немското списание BIKE Magazin (най-голямото в Европа) - 6/2002г. има статия за новия XTR, който ще излезе на пазара след няколко месеца. Най-голямата новост е, че вече спирачният лост освен за спиране се използва и за превключване на скоростите посредством избутване нагоре и надолу (както при шосейните модели на SHIMANO - там само че, лоста се бута настрани). За тези които не искат да изоставят старите си навици ще има и възможност да си сложат лостче, което да се управлява с палец.



Тема Re: Нов XTRнови [re: ИПИ]  
Автор XTR (a.k.a. Simo)
Публикувано31.05.02 23:18



И верни на традицията отново тотална несъвместимост... не че в близко бъдеще ще карам "хЪтЪрЪ", просто се дразня. :)




"Здраво, леко, евтино - избирай две"
Ride!™

Тема Re: Нов XTRнови [re: XTR]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 23:37



Какво имаш пред вид с "несъвместимост"? В статията пише, че ще могат да се комбинират с други шимански компоненти напр. XT или LX...

Лошото било, че паданията с новия XTR ставали още по-скъпи, защото сега нямало да бъде достатъчно да смениш само счупен или огънат спирачен лост ами цял команден механизъм.



Тема Re: Нов XTR [re: ИПИ]  
Автор XTR (a.k.a. Simo)
Публикувано31.05.02 23:57



Правейки компонентите все по-взаимосвързани Shimano вървят по-стъпките на Microsoft следвайки лозунга:
"Купуваш едно и трябва да използваш всички... "

п.п.
още малко снимки...







"Здраво, леко, евтино - избирай две"
Ride!™

Тема Re: Нов XTRнови [re: ИПИ]  
Автор XTR (a.k.a. Simo)
Публикувано01.06.02 00:01



Като каза за команден механизъм и ми хрумна... тази серия май е само за XC. Нещо не си представям как ще сменяш скорости летейки с ХХ км/ч през чукарите...

а може и да греша...

"Здраво, леко, евтино - избирай две"
Ride!™


Тема Re: Нов XTRнови [re: XTR]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано01.06.02 00:10



да, твърдо грешиш - намзавайки се върху чукарите скоростите ще се сменят автоматично - нали с мърдане нагоре-надолу ставало :)))
най-после ще има практическо приложение дълго отработваното движение при злобарките :))) това само мъж може да го измисли :)))))))))))))

<..

..>

Тема Сменяй си името :)...нови [re: XTR]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано01.06.02 00:21



Майтап естествено! Ама като гледам нещо не си много фен на XTR-a и затова някак си логично би било да се откажеш от него :)...



Тема Re: Сменяй си името :)...нови [re: ИПИ]  
Автор XTR (a.k.a. Simo)
Публикувано01.06.02 08:26



хехе... не че не съм фен... само си критикувам на прима виста..
Иначе с името се получи съвсем случайно, и взе че остана така... а сега ми се случва да се приближи някой непознат карач и да ми каже: "Ооооо XTR..."

"Здраво, леко, евтино - избирай две"
Ride!™


Тема Re: Нов XTRнови [re: ИПИ]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано03.06.02 02:45



Мисля, че при планинското колоездене този метод на сменяне на скоростите ще води до доста неприятности. Давам пример с каменистия участък от Платото до Златните мостове... От там по-голямо друсане не съм виждал (още).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.