Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 28.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Колко излиза...нови  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано26.05.02 22:05



Колко излиза да спретна едно колело като имам рамка и вилка...говоря за нещо съвсем непретенциозно-18 скорости ,обикновени части (примерно от Георги Кирков)...

Не ИМ се давай

Тема Re: Колко излиза...нови [re: DANlO]  
Автор Tanuco (весел)
Публикувано26.05.02 23:38



........ebasi....neznam......



Тема Re: Колко излиза...нови [re: DANlO]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано27.05.02 00:29



Доста по-скъпо отколкото ако си го купиш цяло от "Метро" например...


Истината е там някъде...


Тема Re: Колко излиза...нови [re: TheSaint]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано27.05.02 17:28



ЕЕЕЕЕЕ разбихте всичките ми надежди!
Идеята ми беше да направя едно колелце от монтаната за вуйчо ми щот той иска да си купува а аз няма кво да я праа тая рамка(и вилка де...)
наистина ли излиза по-скъпо?
Аз ти говоря за на за части от магазините а за някакви куче марка...

Не ИМ се давай

Тема Re: Колко излиза...нови [re: DANlO]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано27.05.02 17:30



kuche marka i chicho ti shte te blagoslavia.....s rodnini e trudno da se pravi biznes

karam zaika zashtoto moga!


Тема Re: Колко излиза...нови [re: DANlO]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано27.05.02 22:24



Според мен не си струва да се занимаваш, но ако те влече...


Истината е там някъде...


Тема Re: Колко излиза... [re: Psychoiho]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано27.05.02 23:02



хаха !не с него съм говорил!Той иска нещо съвсем обикновено ама съвсем!Твърда рамка и вилка и т.н!А аз монтаната нема кво да я праа а все пак колкото и да е кофти е по-добра от съвсем обикновен bike!

Не ИМ се давай

Тема Re: Колко излиза...нови [re: TheSaint]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 13:37



Здравейте, младежи,

Абе Данчо, (името, дето го пишеш може да се чете и по друг начин, ама аз да не съм папа, че да знам всички езици).

Карай си колелото и се не бой. Съвременните велосипеди, дори и най- евтините са качествени - толкова, колкото бяха скъпите преди 15-20 години. Просто, в областта на велосипедите, в последните години настъпи революция, както в инженерните решения, така и в материалите. Резултатът е - все по-евтини и все по-хубави колела.
Да, ама лъскавите марки гледат всеки няколко месеца да изкарат нов модел, за да държат цените високи. Всеки път рекламират, че това е най-готиното нещо на света, само върви и изобщо, ако не си го купиш, значи си последен боклук и най-добре се удави в Перловската река (впрочем там по-лесно ще се проявиш като фотофилм).
Ти не се връзвай на тези приказки. Истинските професионални колела показват качествата си само при съответната подготовка и карането, за което са предназначени т.е. трябва да си наистина много добър, да караш непрекъснато и по съответния начин, за да покажат истинската си стойност. Останалото е до голяма степен снобизъм (демек гъзария по нашему).
Аз самия карам Крос Монтана, мод 2001. Всеки ден (ама наистина всеки), този велосипед изминава между 25 и 60 километра. Интересно, че моето колело е с кормилна тръба 1,1/8" т.е. "Овърсайз". Разбира се, щам го взех, смених вилката с регулируема SR Suntur MG (детския логан дето го бяха сложили става само да замериш някое куче), сложих рога и алуминиеви педали и смених калпавата стойка с телескопична. Остава ми само да подменя задния пружинен амортисьор с по-добър,регулируем, с маслено смекчаване, но по магазините още няма такива. Иначе, цялото задвижване е Shimano С 050 - базовия модел в клас Recreation - солиден комплект, макар и малко бавен.
Така описано, колелото е малко тежко (може и да има 15 оки), но върши прекрасна работа, както в града, където го карам душмански, през всякакви дупки и бордюри, така и в планината (в четвъртък се качих от пл. Св. Александър Невски до Боянското езеро за около час).
Разбира се, възможностите за подобрение в моето колело не са изчерпани, но и това, което съм направил показва, че рамката носи достатъчно потенциал.
А що се отнася до покупките и цените, важи правилото: КОЛКОТО И ПАРИ ДА ИМАШ - ЗА МАЛКО ПОВЕЧЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ДАЛЕЧ ПО-ДОБРИ СТОКИ. Важно е да знаеш какво ти трябва и кога да спреш. Аз, например се научих, откакто имам жена, две деца, две коли, четири коня, четири колела ... (и нататък брой всичко по четири...), така, че или трябва да си правя сметката или да хващам гората.

Хайде бъди жив и здрав и приятно каране.

Забележка: при всички български колела (може би с изключение на Драг), трябва старателно да се проверява монтажа, който, по правило е слабо място, за да се избегнат инциденти, аварии или просто бързо износване.
МБ



Тема Re: Колко излиза...нови [re: MБ]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано28.05.02 15:28



Прав си, до някъде...
Наистина е така както го описваш. Но, не мога да се съглася, че и най-евтиното колело е качествено! Има МЕГА ГАДНИ китайски боклуци, които са доста шарени на външен вид, иначе са пълна скръб! С команди и спирачки от мека ламарина, всичко желязно (направо оловно)!
Иначе, да и най-евтиния КРОС или СПРИНТ върши работа за лежерно каране.
Но идеята на ДАНИО е да си купи части от пазара, което според мен ще му се върже колко 100 лв с гадни китайски ламарини или над доста над 100 с нисък клaс SHIMANO. Вариант, да търси 2-ра употреба изгодни части нисък клас, ама и това не си е работа...


Истината е там някъде...


Тема Re: Колко излиза...нови [re: TheSaint]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 16:19



Прав си, светиня ти,

ама гнъсните ментоци се различават сравнително лесно. Обикновено се пробутват при първа покупка на колело, при покупка за деца, по панаирите или при отявлен пинтилък на купувача. Доколкото тези хипотези не са налице при наш Данчо, надявам се да не се хване на тая въдица.
Мисля, че при него проблемът е друг. Той започва ударно да навлиза във велосипедната тематика, като изведнъж се хвърля на най-сложното - DH при спускането и "най-доброто" при купуването. Ако наистина има под 1000 км. пробег, карал е само с това колело и се е запалил отскоро, струва ми се, че още е опасно да се захваща с екстремните дисциплини. Има голяма опасност да потроши непоправимо не само колелото, но и себе си (а за него и части не можем да намерим). До придобиването на необходимите умения, не е оправдано да се купува ново колело, защото у него не е оформена ясна представа за индивидуалните му изисквания и покупките все още са просто трошене на пари за придобиване на опит на свой гръб. Засега, бих го посъветвал да кара много крос-кънтри, а спусканията да прави много внимателно и да инвестира повече в защитна екипировка. Колелото му, такова, каквото е е проектирано именно за крос-кънтри, а и това е базовата дисциплина, която изгражда всички основни умения на планинския колоездач, без които, той не бива да се счита за подготвен за по-екстремно каране. Това колело лесно би се потрошило при екстремни спускания, още повече, че липсата на някои умения го подлага на много по-големи напрежения, отколкото, ако е в ръцете на опитен спускач. Така се създават и опасни за човека ситуации (защото всяко колело е само стока).
Интересно ми е каква ли е тази рамка на Монтана, дето не е овърсайз. Познавам само два вида от тези рамки - мод. 2001 и 2002 г. Те доста се отличават помежду си (първата е доста по-масивна), но май и двете са 1.1/8".
Ще ми е интересно да получа пълно описание на колелото и понеже имам такова ще се опитам да дам някои идеи за надграждане без излишно пилеене на средства.

Та такива ми ти работи.
Бъдете живи и здрави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.