Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 07.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Удобството - теория и практиканови  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано16.04.02 03:29



Хола

Повечето са различни и като телосложение и като навици и като каране ама ...
Има едни такива общи моменти - примерно болката в китките и врата.
Подбиването на задника, изпотяващи раници ...
Тук смятам да споделя моя опит в таз насока :)))

За мен първото и най-важно нещо за удобството (след намиране на нормална седалка) са ръкавиците. Мойте са едни такива от кожа и ликра, цена 4лв, летни, обаче без тях ми е просто ГНУСНО на ръцете, все едно съм отчупил някакъв клон от дърво и съм го хванал него. Крала съм само по тези ръкавици на почти всякакви условия (намокрени с морска вода не съм ги ползвал) - сняг, кал, дъжд, сухо и си им личи, ама няма изпускане.
Спирачки - V-Brake е май избора на реалиста. Преди си се кефех на кантарчетата, обаче КРЕТЕН ми даде такова V за нищо пари (12лв) че направо ми се стовари реалността. Сега спирането е само въпрос на умение/настилка а самата спирачка е лека и безотказна. Дето преди бях късал жило това вече няма как да стане - ако стисна толкова силно V-то просто ще смажа каплата (шината).
Следват може би металните педали. Ей, за нищо и никакви 1нищо пари5лв се взимат алуминиеви дръвчета дето обаче не се хлъзгат и са що-годе леки, те и пластмасовите не са зле на сухо, обаче тези най-евтините са същото но за всяко време (предполагам, зимата бях на пластмаса). Примерно последните два дни толкова кал натрупах и как веднъж не се хлъзнах ве ...
Гуми. Карам с едни и същи, плитък грайфер и са добри, ама може и по-добри. Като са по-меки и е страхотно, цялото колело олеква и понеже съм без амортосьори се движи просто плавно. Като са по-твърди върви добре. Май удобството за предна е около 2,7 атмосфери а за задна 2,5 атмосфери (гума 2.1).
Кормило. Който ми е виждал байкчето в последно време сигурно е забелязал че го карах с обърнато кормило - нали не е съвсем право кормилото, а леко заоблено, като лък. Е нормално е този лък да 'стреля' напред. Обаче ме наболваше едната китка и го обърнах да 'стреля' назад лъка. Така се отдалечи захвата с около 3см от седалката и ми спряха болките във врата. Дясната китка обаче започваше да ме боли след 1-2 часа каране. Лявата не ме болеше освен при разните трикова и скачания дето се уча да ги правя. Вчера си го върнах кормилото в нормално положение. За 3 часа врата ми се схвана, китката само леко напомняше че не е добре (това ми е професионало, занимавам се с компоти). Целия проблем е да е по-далеч кормилото ама нали съм с евтино колело и нямам лапа да я сменя а колче, та нещата остават за новото колело :)))

Сигурно тука вече доста народ се попикава от смях, ама почакайте да ми дойдете на годините и пак ще си говорим, а какво ще стане след още 10-20-30-40-50 години, а ? Ааа, удобство още от сега му е мамата.
Смятам се за що-годе XC, мисля че изправената стойка е присъща на човеците, а велосипедистите трябва да са по-легнали. Спускачите ако може легнали ама назад да карат сигурно най-ще им е добре :)))
Раничка с мрежа ще да е супер, някой да е пробвал ? Мойта е с порест гръб и пак си мокри, е не се оплаквам - и бързо съхне, и не е силен натиска и е удобна (Ташев си знае майсторлъка).

До тук с евтините размисли.
Който има нещо да споделя - айде да видим богатия на измъдряния българин на какво е способен :)))

<..

..>

Тема Re: Много съм щастливнови [re: screamBoy]  
АвторSelfmade (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 23:10



Един магазин (нещо си Макс) на Симеон веднага в ляво по посока пазара, преди магазина за електро резервни части. Та там си купих бельо за 9.50 със страхотен памперс (по-добър е от този на лятния ми клин, а той е швейцарски). Има и 3/4 ама само за много стройни мацки. Та от един магазин на Екз.Йосиф, по-нодолу от Кетлер си купих 1м. сиво поларче по 6.50 и дадох да ми ушият зимно клинче, барабар с бельото вътре. Леле, колко съм умен!



Тема Re: Много съм щастливнови [re: Selfmade]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано19.04.02 02:49



хммм
на мен пък ми е интересно дали някъде не се продават от тези самозалепващите се платове, дето ги има по маратонките и наколенките - едната част се захваща към другата

вече карам само по тениска и за зимен клин ми е рано да мисля :)))
летните са някъде ~30лв ликрата та твоя поне добре ли изглежда ???

<..

..>

Тема Re: Много съм щастливнови [re: screamBoy]  
АвторSelfmade (Нерегистриран)
Публикувано19.04.02 22:04



А бе тоя магазин не е лошо да се посещава от време на време, щото явно ще получават разни глезотии. Има например страшни детски каски по 13.50, разни ранички TCM, едни професионални ролери за хокей, някакви ски щеки от карбон супертънки, тия туристически гамаши дето отзад има плънка на кръста да не ти убива самара на раницата, ама само малки номера, специални чорапки и пр. въобще джунджурии. За гащите значи са CoolMax и лелята на Веломания каза, че е известна фирма и при тях биха били поне 15лв. На опаковката имаше и интернет страница, ама я хвърлих. Единствен недостатък е само, че са малко плитки. Иначе идеята я взех от едни панталонки с бельо вътре в магазина на Иван АсенII, ама там бяха една цена!!!
Иначе тия лепенки дето питаш ги има във всяка кинкалерия ама най-вече черни и сини. А, при лелята от Веломания на М.Луиза са докарали страшни кожени седалки 40-50лв. Кажи-речи същите на Иван Асен са от 200лв нагоре.



Тема Re:нови [re: Selfmade]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано20.04.02 13:25



кинкалерия ? това пък кво е
досега съм разпитвал в магазини за платове, ама все нямат

друго се сетих - след работа карам по-добре, и изобщо сутрин след като стана ако изляза карам по-неспокойно и кофти, докато следобед или сутрин но след работа е доста по-добре, също така и се контролирам по-лесно (разни страхове, нали знаете - тук е много тясно, дали нама да се закача в това кошче, дали няма да падна от бордюра - та направо си ги няма тия глупости).

<..

..>

Тема Re:Ода за каската [re: screamBoy]  
АвторSelfmade (Нерегистриран)
Публикувано20.04.02 22:02



Кинкалерия е дето продават копчета, конци, ципове и пр.
Като пишеш за УДОБСТВА, обаче се сетих нещо друго - КАСКАТА Е УДОБСТВО а не само безопасност. Аз по принцип съм на монотуризъм и сега карам нещо средно между ситибайк и бегач с дисаги чувал, палатка дъждобран и пр. Миналото лято имам 7х. километра, като обиколих средното виме на Халикидики, Турция до Инстамбул и през Свиленград отидох в Созопол през Странджа. Страхотна планина е м-ду другото. По Велека има много такива истински събори в Бродилово, Кости и на Петрова нива и кървави залези, каквито сигурно са по Екватора. Когато годината е дъждовна от Граматиково можеш да слезеш до Синеморец по Велека с надувно кану. За такива работи съм си направил много просто и леко байкче и с две скоби си го закачам на едно самарче на гъба и си го нося. Та каската направо ме спаси в жегите в Гърция. Значи това е нещо като корковите шлемове на Английската колониална армия едно време и пази хладно, а през отворите духа и проветрява. Ако не я носих, щях да пукна. В Гъция беше пълно с велотуристи: французи чехи, поляци и датчани и нямаше кьорав полицай. Спах по плажовете, към края където има каманаци и винаги си намирах компания. Харчил съм само са бира и хляб. Абе две седмици изкарах с 120 марки. Иначе гъмжи от къмпинги всякакви.



Тема Re:Ода за каскатанови [re: Selfmade]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано20.04.02 23:29



и аз съм моно, каската обаче си я ползвам за възглавница, и за чувство за безопасност, друго удобство не ми е правила :))) За цяла година не съм навъртял и 5хил км, та имам още много докато те стигна :))) също и за чужбина ми е рано.
Ясно защо разправяш за памперси тогава, това само катерач или пътешественик може да му обърне внимание.

<..

..>


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.