Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 02.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Няколко въпроса за дисковите спирачкинови  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано05.04.02 14:53



След последното качване на Витоша тия дни (от началото на зимата съм сменил n чифта калотки, като n клони към безкрайност) и след като видях цената на V- brake Shimano XT (200лв нов) вече съм напълно на вълна дискови спирачки. Имам следните въпроси:
1. Препоръчайте ми добри главини - предна и задна. Освен DT предлагат ли се някакви други на пазара? Примерно Shimano имат интересни главини, обаче не съм ги мяркал по магазините.
2. Има ли различни стандарти за закрепването на диска към главината? Не искам да стане, така че да си купя главини, на които не мога да си сложа дисковете.
3. Заслужава ли си да направя малка икономия като отзад сложа механична спирачка? Ако си заслужава, кои са по-добри - RST или Grimeca? За Avid не питам, защото ако мина на тях май няма да има особена разлика в цените между хидравлика и механика, пък и незнам кой внася и продава Avid в България.
4. Намират ли се накладки или като се износят трябва да се минава на вариант "направи си сам"?
Май това са ми питанията за момента... Ако се сетя още, ще добавям



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: Няколко въпроса за дисковите спирачкинови [re: X_Country]  
Автор AgentOrange (wasted)
Публикувано05.04.02 17:02



За RST се говори че ако се настрои като хората бачка като V-brake. На MTBR повечето ревюта са доста негативни, ама като отчета факта че масовния западняк купува и кара без допълнителни настройки щото е технически неграмотен и че има и ревюта от хора които са успяли да подкарат спирачката без проблеми си мисля че може и да бъде накарана да върши работа, особено ако е отзад.
Аз самия може до около месец-месец и нещо да имам преки впечатления от такава спирачка, заглеждам се в едно колело дето е с такава отпред (мекия Gitane от веломаниите), ако го купя ще разправям. Та в тази насока се присъединявам към питането за накладките и дали се намират лесно (и на какви цени).

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: Няколко въпроса за дисковите спирачкинови [re: AgentOrange]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано05.04.02 18:35



Абе и аз мисля, че за задна трябва да върши добра работа. Хидравликата отзад само ще ми износва гумата:))) Обаче пък за механичните дискове съм чувал само лоши неща и затова питам... не ми се дават толкова пари за нещо, което не работи добре. Но ако е като V-brake, тогава е добре. По-тежко, но със значително по-дълъг живот, което мен ме удовлетворява.


_______________
Wear your helmet!


Тема Re: Няколко въпроса за дисковите спирачкинови [re: X_Country]  
Автор Blade (идиот от класа)
Публикувано05.04.02 20:32



Вижте сега аз управлявам Grimeca и сам много доволен! Малко са механични :) ама са на ниво и твърда че задната спира като V Brake и полувина! За предната no comment! Отностно накладките има продават се на много места и са по 30-40 лева комплекта! Има и друга възможност отиваш на гара Подуене и там кадето оправят мотори и мотопеди режат и феродо и то добро феродо за 10лв. ти го наковава на старите накладки и са по добри и от нови!

Protect your self!


Тема RST-то не спира!!!...нови [re: AgentOrange]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано05.04.02 21:52



...Не го ли разбрахте вече. Дори един приятел, който отскоро има колелце за крос-кънтри(Scott Comp Racing), на второто каране установи че спира по-зле и от V-brake. А иначе за Avid се продавад накладки в магазин BAS. Мисля че са по 30лв комплект(2 броя). Но може и да се правят. Колкото до главините- в момента в BAS има главини за дискови, дори и дискови спирачки(мисля че MPH и Julie) на по 250лв(спирачките). Главините не помня колко са. Има и отделно дискове само, ако се не лъжа

Айде!


Тема Re: RST-то не спира!!!...нови [re: KPETEH.]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано05.04.02 22:05



Да, разбрахме го, обаче в случая говорим за задна спирачка, която не е толкова натоварена и много по-лесно блокира, т.е. не е необходимо да създава зверски спирачен момент.
Мерси за инфото! Ще намина към БАС да видя какво има, макар че там сигурно са втора употреба спирачките.



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: RST-то не спира!!!...нови [re: X_Country]  
Автор Tanuco (ентусиаст)
Публикувано05.04.02 23:09



Като си говорим за механични дискови спирачки на Каймакчалан има, мисля че HAYES по 250 кинта....нови...там има и главини ама не си спомням колко пари са...но не мога да разбера защо ще си купуваш механични(сигурно щот са по-малко пари де) аз знам че не спират по-добре от V-brake(имат предимство ако ти е крива шината.А за да си ги купиш ти трябва и главина, пък и накладките са доста по-скъпи...абе ти си знаеш....а са бая кинти а не мога да разбера какви предимства ти дават



Тема Абре, бате...нови [re: Tanuco]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано05.04.02 23:20



...В BAS за 250лв си взимаш хидравлични, бе!

Айде!


Тема Re: Абре, бате...нови [re: KPETEH.]  
Автор Tanuco (ентусиаст)
Публикувано06.04.02 13:43



Добре бе...казвам каквото знам...какви са тия в BAS за 250лв?



Тема Re: Абре, бате...нови [re: Tanuco]  
Автор Blade (идиот от класа)
Публикувано06.04.02 14:10



За задна спирачка на която не ти трябва як спирачен момент си земи механични дискове а не хидравлични! А относно това че не спират колкото V Brakes ха.. абе по мой наблюдения(собствен опит) в никакъв случай не са по зле! Мен ако питаш имаш ли някой лев си вземи механичните дискове на Shimano, малко са скъпи ама са готини! Също така цената на феродото не е с кой знае какво разлика от цената на колодките(накладките) за V-to!

Protect your self!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.