Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 01.07.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Тема Въпрос./съветнови  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано18.03.02 17:14



Здравейте, бихте ли си казали мнението за това
колело :


Струва ли си, достатъчно надежден и сигурен ли ви изглежда модела? Имайки предвид,че става дума за някакво намалениа/промоция в едни немски супермаркети, имам някои резерви.. Преди малко го разглеждах , движението е Шимано( задните превключавачи за скоростите са Shimano sis 7, не съм много сигурен дали са добри) , амортисъорите са .. хм.. немска работа, предната дискова спирачка е механика - май пак немска работа.. тежи към 15тина кг ( не знам де, само го повдигнах , може и повече да е ) - рамката е доста солидна. Та кажете какво мислите по въпроса.
Наоколо няма пукнат хълм, камо ли пък планини, но ми писна да карам трошки с три скорости, за един месец два пъти се приземявах на асфалта, не го бях правил тва от много време..
Поздрави
М.

When I am King You'll be the first against the wall

Тема Re: Въпрос./съветнови [re: MarvinN]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано18.03.02 20:28



Не изглежда зле колелцето, НО, ако ще го караш по равно не го взимай! Само ще се уморяваш да караш с мека задница. Вземи си твърда рамка (без заден амортисьор). Погледни с FAQ или дай search в архивите, дискутирали сме защо.
Успех!



Join the freeride everybody!


Тема Re: Въпрос./съветнови [re: TheSaint]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано18.03.02 20:43



Ами, всъщност нямам никаква друга възможност, освен да го карам на равно , тъй като всичко е една голяма плоска долина в радиус стотици километри :), тъй че въпроса дали ще го карам на равно отпада ... И тъй като никога не съм карал колело със заден амортисъор не знам доколко се затруднява карането от меката задница при равен терен... наистина ли е толкова по-натоварващо? Има логика в това, ама като не съм го усетил на собствена глава/крака..

When I am King You'll be the first against the wall


Тема Re: Въпрос./съветнови [re: MarvinN]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано20.03.02 00:43



Има едно гадно пружиниране, което ти отнема немалка часто от усилието което прилагаш при въртене. Ако амортисьора не позволява заключване (блокиране), хабиш сили за тоя дето клати гората (задницата).
При твоето колелце няма такъв "advanced" амортисьор.
С 2 думи, ако искашш да се гъзариш с колелце с 2 амортисьора взимай го, ако искаш да ти върши работа, по добре си потърси твърда рамка с хубав преден аморисьор.



Join the freeride everybody!


Тема хммм...нови [re: MarvinN]  
Автор alX (минималист)
Публикувано20.03.02 11:45



Тая рамка ужасно ми напомня за Sprint Safari

Loose some NRG - go cycling


Тема Re: Въпрос./съвет [re: TheSaint]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано20.03.02 13:52



Подкрепям мнението.



Тема Re: Въпрос./съветнови [re: Downhill]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано20.03.02 17:15



На задния амортосъор има един винт, който може да стегне пружината до най-свитото и положение. Това достатъчно ли ще бъде , за да се блокира задния амортисъор или пак има някакво изместване и пружиниране?

When I am King You'll be the first against the wall


Тема Re: Въпрос./съветнови [re: MarvinN]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано20.03.02 17:25



Дори и при навита до край гайка, пак има пружиниране, но в по-малки граници. Пружинирането изчезва само със заключване на амортисьора, както каза TheSaint.


_______________
Wear your helmet!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.