Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 28.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Колело за тежък човек :)  
Авторeдъp (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 03:17



Вярвам. че малко от вас имат този проблем но може и да ме посъветвате нещо.
Значи аз съм над 100кила и си търся нещо като за мен.
Имаm един скапан Sprint който ми взе здравето (както и аз неговото). И модела не му помня вече но го взех за около 300 кинта миналото лято.
Както и да е постоянно го носех на ремонт и след 2 дена като го напъна малко по нагорнище и почва да превърта, след още 2 дена вече и нагорнище не мога да изкача
За 2 месеца съм направил пътека до магазина, скандали и т.н. Накрая ми писна и го хвърлих.

Искам нещо, което няма да има същата съдба. Не съм мърляч, нито съм катерил големи нагорнища и съм спазвам основните правила но боклука си е боклук.
Готов съм да дам до 600-700лв и то с не голямо желание защото карам рядко, търся равното а планина надали ще катеря с него.
Трудна работа нали



Тема Re: Колело за тежък човек :)нови [re: eдъp]  
Автор2xEdyr (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 19:16



Az sym 120 kg i mycha edin Cross, e, ne e kato da ne e hodil po serwizi, ama obshto wzeto stawa. Wzeh go s aerokapli, te bi trjabwalo da nosjat poweche.
Problemite ot kilata bjaha edno razbiwane na rezbata na bolta, kojto dyrzhi kormiloto (smjana na kolche, garancionna) i towa, che pedalite sa mi konsumatiw, a zaradi tezhestta, kojato nosjat, mnogo im se zatjaga rezbata i majstorite baja zor wizdat dokato gi otwyrtjat :-)
No s predawkite ne sym imal problemi. (ako prawilno sym te razbral za napywaneto po nanagornishte i prewyrtaneto).



Тема Re: Колело за тежък човек :)нови [re: 2xEdyr]  
Авторeдъp (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 21:28



Да не повярваш, намерих си човек с подобни проблеми.
Аз съм без аерокапли но не това беше проблема. Колелото като цяло е калпава изработка и освен това превъртане ме изнервяше и скърцане някъде околко кормилото но така и не разбрах от къде идва. Освен това беше и много много тежко, направо неестествено.
Този който оправяше колелата в магазина си беше и пълен глупак, истински хамалин. В началото ме караше да се изправям и да се натискам колкото мога на педалите за да видел дали ще издържи, после стягаше на посоки абе ужас.
Превъртането в началото беше само по нагорнищата но след известно време ставаше и по равното. Това не само е ултранеприятно но и много опасно защото аз съм и падал заради него а едно падане с висока скорост знаеш какво значи при тежки хора като нас.
Като гледах цените на марковите колела се разбра, че за тия пари не мога да взема нищо друго освен българско, но се чудя дали е възможно да се направи някаква индивидуална поръчка с по здрави/маркови компоненти и ако някой е правил подобно нещо колко повече взимат за този лукс (освен за частите разбира се).



Тема Re: Колело за тежък човек :)нови [re: eдъp]  
Автор The Bear (запознат)
Публикувано18.03.02 21:42



Абеее.... какво етова "превъртане"???
И аз съм си 95 кг и с дрехи и раничка сигурно правя 100 и няколко и чепландзя яки баири, ама нищо никога не ми е превъртало.... ами късам верига когато види много зор.... Това, ако под превъртане имаш впредвид че ти си въртиш а задното колело си седи на 1 място, значи имаш проблем храповика отзад на блока зъбчатки (то доколкото съм разглобявал старите "бегачи" там са две капачета, кученцза им викат, дето са на пружинки,... абеее там нещо е станало, я пружинка се е извъртяла я нещо друго....
Не знам и на 2х едър как му затягат резбите на педалите....кои резби?!?!? Те значи са си боклук педали и не си вършат работата.

Абе верно е, че килата не помагат на колелото, ама тези проблеми дето ги споменавате, един с един не ми прилича да е от теглото...

Поздрави!

"...бръъъъъм-бръъъъм-бръъъм-бръъм-бръм-бръм-бръм-бръм-бръм-бръм..."
Real 2-stroke!


Тема Re: Колело за тежък човек :)нови [re: The Bear]  
Автор2xEdyr (Нерегистриран)
Публикувано19.03.02 10:39



Problema s pedalite ne e pri zatjagane, a pri razwiwane. Kalpawite pedali ot kilogramite pyrwo si izhwyrljat kapacheto deto im e otstrani i deto dyrzhi osta da e tochno po sredata na cilindyra, posle im padat lagerite i te se kilwat, nakraja osta probiwa plastmasata ili tam ot kakwoto e celija pedal. W toja moment razwiwaneto na pedala e trudno - az sym chupil instrument, a majstora ot magazincheto na 43 blok w mladost tolkowa nadylgo i nashiroko objasni za majkata na koleloto che chak gumite mu se izcherwiha.

Wizh, prewyrtane ne sym wizhdal, nito werigi sym kysal... wjarno che izbjagwam da zorja predawkite, t.e. kato katerja smykwam predawkata kolkoto mozhe poweche i gledam da ne se izprawjam na pedalite za poweche ot 10-15 metra.

Az imam po-seriozen problem s razmera na koleloto, zashtoto oswen che sym 120 kg sym i 195 cm i MTB-to mi stoi malko kato BMX :-)



Тема Re: Колело за тежък човек :)нови [re: eдъp]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано19.03.02 14:12



Щом си решил да караш БГ колело, мисля че в бюджета ти идеално се вписва едно байкче Драг Експерт. Рамката е алуминиева, 1 1/8" (oversize). Монтажа на модела който гледах беше предимно Shimano Deore и за терените, които си написал ще ти върши перфектна и безпроблемна работа.
Колелото се продава с приличен амортисьор SR Suntour с 75мм ход и реглаж, т.е. това означава, че няма да ти се налага да сменяш вилка веднага след покупката, както би се получило ако вземеш аналогичен модел на Крос или Спринт.
Цената на този модел в зависимост от компонентите е някъде 500 - 650лв.
За тези пари може да си купиш евентуално Peugeot или SCOTT, но с по-нискокачествен монтаж или амортисьор (ако го има). Виж също и френските колела Gitane. Oт скоро са на пазара и имат добри моделчета с предни амортисьори пак за около 600 - 700лв. Продават ги в магазини Веломания - единия е на ул. Княз Борис, другия е срещу центъра по хигиена. Там ще видиш и моделите на Drag.



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: Колело за тежък човек :)нови [re: 2xEdyr]  
Авторdoktora (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 16:13



Savet: Ramka na "Drag" mnogo sa zdravi i s dobra goemetrija! Ne se laji za ne6to evtino sam si razbral 4e idejata e lo6a:)! 6tom si prigotvil 700lv moje da oborudva6 edin drag s montaj "Sram"5.0 ili Allivio, vajno e prednija amortesior da e s reglaj i sloji 6ini D.H.28 za da njame6 problemi s tjah! Glavine moje Formula ili De ore, sredno dvijenie kaseta Campaniolo. Mislja 4e znae6 magazina na Drago Velomanija s/ c. po higiena, govoris Drago da ti napravi tazi sglobka, mislja 4e cenata 6te e okolo 700-750 no 6te si zaslujava. Koleloto si e dobra investicija!!!



Тема Re: Колело за тежък човек :)нови [re: doktora]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано20.03.02 17:29



Campagnolo правят ли компоненти за МТВ? То така или иначе касетата ще е с капсуловани лагери и ще изкара голям километраж при нормално въртене, ама ако почне да се скача и да се правят други такива присъщи за планинското колоездене дивотии дали ще издържи?


_______________
Wear your helmet!


Тема Re: Колело за тежък човек :)нови [re: 2xEdyr]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано21.03.02 01:14



Извинявай, ако не те затруднявам много - би ли погледнал каква ти е веригата, евентуално какво пише там някъде по нея (ако пише нещо де) ???

<..

..>

Тема порпавканови [re: doktora]  
Автор XTR (bomberMan)
Публикувано21.03.02 09:03



Касетата на средното ... ISIS със съответните курбели.
Рамка... препоръчително CrMo, или доста качествена алуминиева.

Карам HardTail защото мога!™
Ride Safe!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.