Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 26.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Писна ми, но - гуминови  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано10.03.02 08:07



Копелета, майни и дагета
начи
на мойте външни гуми пише следните неща като числа
54-559 (26х2,1) и после налягането
защо на alX на гумите му пише (26х2,10) и са ДВА ПЪТИ ПО-ГОЛЕМИ БАЛОНИТЕ, и на ширина и на височина ... не искам ламерски изпълнения от сорта на :
ами виж си шините, щото шините му нито са с 1 см по-тесни нито са с 1 см по-широки от моите, това е очевидно.
едни други гуми с надписи
53-559 (26х1,95) на пръв поглед бяха мо-та-мо с моите, сега не съм мерил с шублера ама явно и до там ще се стига !

Ся, мойто гума е широко 48мм и е дълбоко 46мм (от най-външната точка на грайфера до началото на каплата, а тя почва на 1мм от канта)
това важи и за двете гуми, а и двете ми капли са широки между 24мм и 25мм

Ако връзката между числата и обема въздух в гумите е примерно:
всемаш годините на чичо ти по майчина линия, умножаваш ги по корен петичен от 3,1415279 и ги делиш на разстоянието от изплюта от 14 годишно дете семка и изаканата от 2 годишна овца бърбонка и други такива, аве ако е така по-добре не ми казвайте !!!

Външните ми гуми се карат от 2,5 до 4,5 BAR (атмосфери явно), отговаря на 35 до 65 PSI.

Но явно това дето ми трябва е вместимост или нещо такова. Който се постарае получава 1-ва награда дъвка с косъмче, ама повече косъмче че я сдъвках дъвката от нерви тука ...
щото моите примеро са с плитък грайфер, ама не е чак толкова плитък че да ми изглеждат тънки като социалистическо геврече, нали ...
искат от вас да се земете у ръце, да ми кажете - е те таа цифра е за тетова, е те това число е за теонова, че да спра да се права на много умен и да питам всеки срещнат ... айде моля Ви ся ...

<..

..>

Тема Re: Писна ми, но - гуминови [re: screamBoy]  
АвторDian (Нерегистриран)
Публикувано10.03.02 12:42



Ами дано си добре с руския език - тук е обяснено всичко:





Тема Re: Писна ми, но - гуминови [re: Dian]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано10.03.02 22:33



с руския за четене съм много добре, така че много благодаря :)))
заминавам и ще докладвам ...

<..

..>

***еее*имумаматаааааааааааа
начи все пак най-първото число, дето на мен ми е 54 е фактическата ширина на гумата, и максимума е явно 57 ама съм виждал колела Пежо с такова число 59, дори 60 ... а другото са някакви тъпи стандарти ... ако е направена в Туркменистан ще е еди-каква-си, ама ако е направена в Берн същите числа ще значат тотално друго ... бааахти случая ... остава първото число. Стига простях :)))

Редактирано от screamBoy на 10.03.02 22:46.



Тема za kurbelite...нови [re: screamBoy]  
Автор alX (минималист)
Публикувано11.03.02 17:16



...сложи ли ги вече ? Ако да, как са ? аз сега съм без курбели докато се съберат пари за нещо свястно... 100 лв. ?

Loose some NRG - go cycling


Тема Re: za kurbelite...нови [re: alX]  
Автор halcor (fan 2b fan)
Публикувано12.03.02 11:52



аз за около 70(не съм сигурен, щото и педали си взех тогава, но със сигурност не повече) си купих по едно време от хигиената доста добри, алуминиеви, с разглобяеми венци и нямам оплаквания от тях. ама не мога да ти кажа модела, ако те интересува ще ги погледна по-подробно.

...but here...there is no light


Тема Re: za kurbelite...нови [re: halcor]  
Автор alX (минималист)
Публикувано13.03.02 12:08



Аз на хигиената единствените разглобяеми, които видях бяха едни за 48 кинта, като не броим Turvative за 250 кинта , та сигурно такива си взел и заедно с платформените ти педали са станали 70 тия дни ще пообиколя да видя нещо от рода на Alivio или Deore И ако все пак можеш да ги провериш тия за 48 кинта дето бяха, кви са... а аз не гледах много добре, тъй че може да съм пропуснал някой курбел, питай за разглобяеми и докладвай благодаря предварително

Loose some NRG - go cycling


Тема Re: za kurbelite... [re: alX]  
Автор the fly (минаващ)
Публикувано13.03.02 14:26



vlez v saita na BAS tam ima vsicki modeli na Truvativ zaedno s cenite im koito
shte se prodavat.
A inache shte gi ima v nalichnost ot 30 mart



Тема Re: za kurbelite...нови [re: alX]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано14.03.02 22:42



ами ...
тряа да ти върна дисковете :)))))

<..

..>

Тема Re: мдааааанови [re: screamBoy]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано15.03.02 06:18



гума VUELTAUSA (името е точно такова)
надписи:
26х1,90 (50-559)
ширина (на грайфера) 50мм
дебелина (от каплата до най-висока точка вкл. грайфер) 41мм
шина 23мм

<..

..>

Тема Re: za kurbelite...нови [re: screamBoy]  
Автор alX (минималист)
Публикувано15.03.02 16:52



Абе мене друго ме интересуваше, но за дисковете щом си подхванал... прати една бележка кога и къде и ше се срещнем, а аз на крак ше дойда, no cranks

Loose some NRG - go cycling



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.