Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 13.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: стълбичките пред НДКнови [re: Downhill]  
Автор XTR (bomberMan)
Публикувано12.03.02 00:32



Говорят за стълбите, които са в посока Хилтън.... нали :)

Когато се приземяваш на равно най-добре е да приземиш първо задното колело и като един много добър амортесьор с ръце/крака да поемеш удара.

Карам HardTail защото мога!™
Ride Safe!


Тема Re: стълбичките пред НДКнови [re: XTR]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано12.03.02 01:06



10х за инфото. Има още хляб да изям, докато стигна до такова приземяване.
Aма скоро не искам пак да се чупя, че да се фъргам от там... Много високо, бе, много високо...



Тема Re: стълбичките пред НДКнови [re: Downhill]  
Автор AgentOrange (wasted)
Публикувано12.03.02 01:56



Бе аз говоря за тези точно пред НДК-то, там дето са фонтанчетата и т.н., срещу главния вход. За кои стълби откъм Хилтън става въпрос и колко са високи?

Колкото до приземяването - усещането че предницата се шибва здраво оземи като се приземяваш на задна (това разбирам под "камшичен удар") може да се притъпи ако тежестта ти е една идея по-назад и дърпаш кормилото не само при вдигането на предницата преди скока, но и при опирането на задната гума в земята. Т.е. трябва да има 1 момент от приземяването в който задната гума току-що да е стъпила на земята, краката да са започнали леко да се сгъват при удара, задника едва да е поел към най-долната си позиция някъде ниско над задното колело, а ръцете да са леко свити в лактите и да дърпат леко кормилото, но да са отпуснати и да са готови да се сгънат колкото е нужно при приземяването на предницата, която все още е във въздуха. Поне при мен така се получава най-плавно и контрулируемо (пък и ми щади китките, нещо ме поболват напоследък). Трудно е за описване, пък и предполагам усещането за техниката е доста индивидуално и много зависи от вида и височината на скока, така че тренировка му е майката . Гледането на филмчета с добре изпълнени скокове също помага.

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: То и пешеходци иманови [re: the_Firestarter]  
Авторdoktora (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 11:54



Pazete pe6ehodcite i te sa hora! Vjarno 4e se razhojdat i mnogo dvukraki koito ne sa to4no hora a po-skoro gi nari4ame tapi seljani i ni sazdavat problemi za6toto v pove4eto slu4ai sa kompleksari i ne mogat da vazpriemat idejata za svobodno dvijenie i razli4nite udovolstvija, za tova prepora4vam da se dvijite s njakakvi predpazni sredstva, bilo srrei, el. 6ok ili gazov pistolet(s boen moje da stane bela), za6toto vse pak pove4eto ot nas sa maje i za bjagstvo trjabva da govorim samo v kraen slu4ai. Az da ne zvu4i naduto no nai redovno se bija s njakakvi tapi taksidjii, ili drugi 6ofiori koito kato 4e li sam ot para i se pravjat 4e ne me vijdat, ama ob6to vzeto takava e kulturata na dvijenie tuk za tova trjabva da sme mnogo vnimatelni, za6toto te vse pak sa v kola! Ta za pe6ehodcite, te sa v po4ti sa6toto polujenie kato nas na 6oseto i nie trjabva da gi pazim, za6toto prez pove4eto vreme i nie sme kato tjah. N biva da se gleda na pe6ehodeca kato na po-ni6, abe s dve dumi nevinen do dokazvane na protivnoto! Tova e ot men. Karaite barzo no vnimatelno!!!



Тема Re: стълбичките пред НДКнови [re: AgentOrange]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано12.03.02 13:52



Става въпрос за стълбите, които са на алеята за към моста... май. Ако са те, значи са горе долу 2 пъти по високи от тези от предната страна на НДК.


_______________
Wear your helmet!


Тема Re: То и пешеходци иманови [re: doktora]  
Автор halcor (fan 2b fan)
Публикувано12.03.02 16:09



много си прав, аз точно така правя. а колкото до таксиджиите - повечето са уроди, но съм срещал и културни изключения. абе ако не мразех много да се бия точно на таксиджии бих налитал :-) но предпочитам да си хабя енергията в каране :-)

Редактирано от halcor на 12.03.02 16:12.



Тема Re: То и пешеходци иманови [re: the_Firestarter]  
Автор the_Firestarter (Як пич!!!)
Публикувано12.03.02 21:53



Абе прав си и не си прав. Когато караме по тротоара или из центъра (абе там, където е за пешаци) наистина трябва да се съобразяваме с тях. Ама кат тръгне някой да пресича, без въобще да му е зор че на 10 метра от него лети див MTBiker със 30 км/ч. направо си е заслужил да му отнеса половината от карантиите с рога!!! Аз обикновено минавам на 20см. пред такива и им казвам "Средващия път няма да те изпусна!" и си продължавам. Само веднъж един почна да ме псува, ама кат обърнах се направи че нищо не е казал. Абе селянче та дрънка (не че аз не съм де).



Тема Re: стълбичките пред НДКнови [re: AgentOrange]  
Автор the_Firestarter (Як пич!!!)
Публикувано12.03.02 22:11



А тез филмчета къде могат да се намерят??? Щото мен и други работи ме интересуват. Как се върти колелото на предна гума например. Мисля че мога да КАРАМ на предна гума, ама сигурно има разни фатки....... Абе касетките ме интересуват .



Тема Re: стълбичките пред НДКнови [re: the_Firestarter]  
Автор AgentOrange (wasted)
Публикувано12.03.02 23:34



За видеокасетки не знам, аз тегля кратки (в повечето случаи до 5-10мин) филмчета от нета. Има предостатъчно, аз поне към днешна дата съм събрал над 160 клипчета на всякаква тематика (DH/DS, Urban, North Shore, традиционен Freeride, trials, дори имам и няколко за XC:)) с общ обем малко над 1.5GB, а постоянно намирам нови. Не са с високо качество на картината, но са достатъчни за да се онагледят нещата, а и за да се види какво се прави по света ;)

Иначе доста добри текстови описания на trials триковете като подскоци, завъртане на предна/задна гума и т.н. можеш да намериш на

. До колкото си спомням към всеки трик имаше и снимки, даже ако не и кратко клипче...

I am sick and tired of being sick and tired

Тема „p„‡„p „†„y„|„}„‰„u„„„p.....„}„}„}нови [re: AgentOrange]  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано13.03.02 20:38



„p „q„y „|„y „}„y „y„x„„„Њ„‚„s„…„r„p„| „~„p CD „„„p„{„r„y„x„y „†„y„|„}„‰„u„„„p...„r„ѓ„y„‰„{„Ђ „t„p„r„p„p„p„p„}....„p?????„Ѓ„p„‚„y „{„Ђ„|„u„|„p ....„{„r„Ђ„„„Ђ „ѓ„y „Ѓ„Ђ„w„u„|„p„u„Љ...„~„u „q„‚„u „s„Њ„q„p„‚„{„p„} „ѓ„u....„ѓ„u„s„p „ѓ„u„‚„y„y„Ђ„x„~„Ђ....„„„u„x„y „†„y„|„}„‰„u„„„p „Ѓ„‚„Ђ„t„p„r„p„Љ „|„y „s„y „~„p CDЃL.....PLSSSSS

ГРЪМОГУЩЕР С ТУРБИНИ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.