Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 25.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Що е туй brake booster?  
Автор halcor (fan 2b fan)
Публикувано27.02.02 10:18



виждал съм аз едни джаджи, дето приличат на подкова, та сигурно е това. разяснете как действат и какъв е смисъла от такова нещо.

...but here...there is no light


Тема Re: Що е туй brake booster?нови [re: halcor]  
Автор XTR (bomberMan)
Публикувано27.02.02 11:42



Това е.
Служи за намаляване на еластичността на рамката/вилката при използване на спирачките (V-brake, Magura Rim Brakes), при които натоварването върху рамката при допир с шината е по-голямо и води до разширяване на рамката ( лостови системи и т.н.).

Ако си слагаш препоръчвам ти да не използваш по-дългите болтове и втулките, които идват с "подковата". Старите болтове ще ти свършат чудесна работа и резултата като цяло ще е по-добър.

Карам HardTail защото мога!™
Ride Safe!


Тема по тематанови [re: halcor]  
Автор alX (минималист)
Публикувано27.02.02 12:11



Ама аз съм виждал най различни брейк бустери насам-натам, та ако можете да кажете откъде може да се намери качествен и горе-долу на каква цена ?

Loose some NRG - go cycling


Тема Re: по тематанови [re: alX]  
Автор halcor (fan 2b fan)
Публикувано27.02.02 13:51



в mtbreview.com гледах разни, там хората са си казали мнението за различните и цените им се движеха средно по около $20

...but here...there is no light


Тема Re: Що е туй brake booster?нови [re: XTR]  
Автор halcor (fan 2b fan)
Публикувано27.02.02 13:54



хитро. не се бях замислял какво се случва като се притискат калотките в шината.

...but here...there is no light


Тема Re: Що е туй brake booster?нови [re: halcor]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано27.02.02 14:20



Мда, това се случва. А пък ако си вземеш кофти бустер, даже нагледно ще го видиш:) Хубавия бустер не би трябвало да позволява на опорите на спирачката да се раздалечават, т.е. не трябва да го виждаш как се разтваря при стискане.
Като го купуваш (ако има тази възможност) го хвани с ръце и го разчекни, като имитиращ спирачка. Ако можеш да го разтвориш е твърде вероятно да не си върши работата. Просто ще е един вид оптичен тунинг на байка ти:)



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: по тематанови [re: halcor]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано27.02.02 14:23



E, тук по магазините цените са по-ниски (незнам дали за сметка на качеството) и вървят някъде между 12 - 20лв.


_______________
Wear your helmet!


Тема Re: по тематанови [re: X_Country]  
Автор mastora (HardTail Rider)
Публикувано27.02.02 15:45



Tuka po magazinite mnogo tudno moje da se nameri Booster koito da si vursh rabotata.Tea deto go prodavat za po 10 - 15 lv sa golemi bokluci.
Pri Doichin omashe edni Booster-i o4evodno mnogo zdravi , ....ama toi im iskashe 90 lv / br.
Zatova az si namerih material i si napravih sam.
A tova neshto opredeleno podobrqva efektivnostta na sporaneto.



Тема Re: по тематанови [re: mastora]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано28.02.02 16:49



Да, така е, съгласен съм. Моите бустери мисля струваха 19лв и пак при по-силно стискане разтваря рамката. Но пък има ефект от тях, защото като ги махна и ръкохватките омекват малко. Т.е. макар и малко, помагат все пак.
А ти твоите от какъв материал си ги изработил и с каква дебелина? То и аз преди мислех да си правя нещо такова и примерно, ако се изреже на лазер става като фабрично. После едно прахово и е супер, обаче в момента нямаше откъде да си намеря материал (безплатен) и реших, че най-добре от магазина... е да, ама не:)
Та сподели малко за твоите бустери, ако имаш желание.



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: по тематанови [re: X_Country]  
Автор mastora (HardTail Rider)
Публикувано28.02.02 20:22



Ami kakvo da ti kaja ...... Materqla ne znam to4no kakuv e , donese mi go edin priqtel ot letishteto kaza, 4e ot vitlo na star smolet , ili neshto tqakova.... naistina beshe mnogo tvurdo /edvam go rezah/. Debelinata na Boostera mi e 6mm , az sam sam si go rezah. Dupkite za boltovete sa krugli i sa mi to4no kolkoto boltovete. Probil sam nqkolko dupku za da olekne i sega teji koqade okolo 110 gr.
Abeee.... ne izglejda zle, nikoi ne verva , 4e az sam si q pravil , e XTR moje da kaje kak izglejda...... za sega e samo edna , ama namerq li oshte materql shte si napravq oshte nekolko.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.