Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 27.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Малко инфо за Люлин планина  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано14.02.02 03:08



Днес пробвах да карам там и реших да ви информирам за следното:
Тъй като от почти 2 седмици не съм се качвал на Витоша, мога само да гадая какви непроходими меки снегове и киша има сега. И понеже затоплянето е вече от доста време, реших, че в по-ниските планини ще да е по-приемливо. Да ама, не съвсем. Преди време споменахме с TheSaint за разформированото поделение на един от хълмовете на Люлин планина. От там по южната част на склона предполагам, че може да се направи едно много приятно СУХО спускане в стил "накъдето ти видят очите", та може и до Перник да се стигне чак. Номерът е да се добере човек до горе.
Предполагам, че е възможно, но не и в моя случай - опитах да се домогна по северния склон. От последната спирка на автобуса нагоре по асфалта към манастира, после драпане по (уж) 20-30 минутната пътека. Да, ама не - в по-горната част започват да се появяват занежени участъци, по които се минава единствено с колелото на раменете. Дебелината на покривката достига до педя-две. Твърда е, но не особено подходяща за такова катерене. Стигайки с хиляди почивки и самонавиване до неопределена височина, реших, че вместо да седна и блажено да дочакам ОНЯ сън, по-добре да се връщам, докато е време. Е - върнах се, надолу винаги е по-лесно... :)
За да се стигне до ГОРЕ е необходимо за се хване асфалтов път, който е близо до автобусната спирка (стига се по някакъв черен път). Асфалтът се вие по източния и южния склон, поради което е сух(както ми казаха горските). Катеренето хич не ще да е малко, но после... Ех, как ме е яд...
И още един съвет - хората са измислили едно удобство, плод на техническия прогрес. Нарича се а-в-т-о-б-у-с. Ползвайте го, когато го има...



Тема Re: Малко инфо за Люлин планинанови [re: Downhill]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано14.02.02 20:35



Ще се сетите за автобуса! На мен ми се подигравахте, че съм си качвал колелото в трамвай!
Ама ако има транспорт до някаде, винаги предпочитам да го ползвам, просто въпрос виждане.
Явно разсъждавам като един древен философ (който знае как се казва, да каже) "Защо да стоя като мога да седна и защо да седя като мога да легна!?"
Ех, пак си намерих оправдание за мързела!



Join the freeride everybody!


Тема Re: Малко инфо за Люлин планинанови [re: TheSaint]  
Автор XTR (bomberMan)
Публикувано14.02.02 21:42



хммм :) има места където е кофти да се кара... ама другаде си е готино да повъртиш нагоре и срещу вятъра ... особенно ако слизането си струва

Карам HardTail защото мога!™
Ride Safe!


Тема Re: Малко инфо за Люлин планинанови [re: XTR]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано15.02.02 03:00



Ами следващия път смятам да го превзема поделението по шосето, така че заповядай да повъртиш нагоре и срещу вятъра.



Тема Re: Малко инфо за Люлин планинанови [re: Downhill]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано15.02.02 11:50



По добре вятъра да е попътен в този случай!



Join the freeride everybody!

Редактирано от TheSaint на 15.02.02 11:53.



Тема Re: Малко инфо за Люлин планинанови [re: TheSaint]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано18.03.02 21:01



хмз.. спомени.. мамицата му , що не съм в София, чувам че и времето се оправило , като няма сняг има колелета..
Та ако искате едно гигантско спускане по път, хването баира над Горна Баня - това май е точно Люлин планина. Та отивате до последната спирка на 260, от Руски паметник дотам е около 9 километра, 3 от които са си изкачване. От последната спирка на рейса хващате пътя към Бонсови поляни - още 2-3 километра ЯКО катерене ( има един дядо с един руски бегач дето го изкачваше всеки ден миналото лято.. сигурно ще живее вечно от това, аз доста се озорвах докато стигна горе) . Та стигате до въпросните Бонсови поляни ( дотам има и рейс , ама катеренето му е майката ) , и оттам каквото ви душа иска.. пътя - спускането надолу е като Херминатора в Австрийските Алпи - по асфалтовия път надолу , страшна скорост , излиза към 3-4 км летене, а оттам още 15тина минути бързо каране до Руски паметник..
аь, спомени,, главата ми.. престачат се...
всъщност тоя маршрут сигурно го знаето , какво ви разправям , :)
М.

When I am King You'll be the first against the wall


Тема Re: Малко инфо за Люлин планинанови [re: MarvinN]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано19.03.02 00:03



Вярно, че го знем този маршрут - нали по него се отива нагоре. А дядото си е там - аз го видях! Набираше се на някакъв бегач, поздравихме се като "колеги"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.