Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 27.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема PERFEKTNATA PATEKA!!!нови  
Авторdoktora (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 12:17



Ne znam koi ot vas sa hodili na Maliovica, i dali e bilo prez ljatoto ili prez zimata, no 6te vi otkrehna za nai strahotnata i skorostna pateka, kojato imah 4estta da spuskam tazi zima. Za tezi koito sa bili tam sas sigurnost j znajat a po-to4no patekata m/u h.Maliovica i pistata, kojato i e v dolnija krai. Napravo e neverojtno gotino prejivjavane da se kara v/hu dobre otapkana, ravna i dostata4no 6iroka pateka za da na izliza6 ot neja, pri tova bez da se topi snega i da e ki6avo, Da ti darjat spira4kite i da ne zatava6 a sa6tevremenno temperaturata na vazduha da e okolo 10gradusa i da e slan4evo. Abe k'vo da vi govorja pove4e otidete i vijte PERFEKTNETA PATEKA!



Тема Re: PERFEKTNATA PATEKA!!!нови [re: doktora]  
Автор XTR (bomberMan)
Публикувано10.02.02 13:21



... това е зимата... :)
Ако отидеш лятото с очакване за същото каране ще останеш разочарован (освен ако не караш FS:).

Карам HardTail защото мога!™
Ride Safe!


Тема може.... [re: doktora]  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано10.02.02 14:47



същия кеф ше постигнеш ако спуснеш туристическата на Пампорово от Студенец надолу...само леко с тъпите орачи понеже там ги пуската начинаещите скиори...и може да се очистиш...с някой

ГРЪМОГУЩЕР С ТУРБИНИ


Тема FS или FR...нови [re: XTR]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано10.02.02 19:25



...??!!?!?!!!! Какво по дяволите е FS?!?!?!

Айде!


Тема FS = Full Suspension (n/m)нови [re: KPETEH.]  
Автор XTR (bomberMan)
Публикувано10.02.02 19:53



n/m=no message

Карам HardTail защото мога!™
Ride Safe!


Тема Допълнение за перфектната пътеканови [re: doktora]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 16:08



За мен перфектната пътека за каране на колело от моите ученически и студентски години беше по-долния участък на тази, за която пишеш ти - от Говедарци през Овнарско до х-л (ЦПШ) Мальовица. Минах я за първи път през далечната 1990 г. с "Турист" (бях го направил с 10 скорости, а тогава още не бях и чувал, че има MTB-та и че те са с повече от 12 - скорости). Пътеката е много хубава - щом по 60% от нея карахме с такива колелета и то нагоре! Участъкът, който те е накефил от ЦПШ до хижата през лятото наистина си е доста каменист и като се позасилиш подрусва (ако и да си с FS).

Та като се отдадох на спомени: маршрутчето София - Самоков - Говедарци - Овнарско - ЩПШ - София ни беше наистина любимото и го правихме много често като дневна разходка (от къщи са около 180 км). Преди и самият път за Самоков беше много по-спокоен - още не бяхме събрали таралясниците втора, трета и четвърта употреба на Европа - сега куцо и сакато кара по някаква трошка - и въртенето на педалите натам беше голям кеф. Мен и сега най-много ме кефи да тръгна от къщи от входа на блока с колелото, и чисто, без да се товаря на разни МПС- та да отида където ще ходем с кефче и екскурзията да свърши пак често със слизането от колелото пред входа.

Също продължавам да съм фен на теорията, че пролетта, лятото и есента са за колелото, а зимата е за ските! С теб, Докторе, за малко да се видим на пътеката за хижа Мальовица - ръзминали сме се за една седмица. Ние се качихме със ските до хижата, а спускането после беше голям кеф особено за нашия 1-годишен син в раницата на гърба ми. За него вече сме купили и комфортна седалка за колелото и като пукне пролетта ще я пробваме и нея:)

CRZ, не се сърди на начинаещите скиори - и ние с теб сме били в началото като тях - а и пистите през зимата са си по-скоро за такива субекти, отколкото за колоездачи. Но място под слънцето има за всички - просто трябва да сме толеранти един към друг!

П.П. Някой знае ли къде могат да се намерят скоби за захващане на светлоотразител за "задната вилка" за алуминева твърда рамка (с по-голям диаметър)? При Нина има, но са с диаметър 16мм и стават само за стоманени рамки.



Тема Re: Допълнение за перфектната пътеканови [re: ИПИ]  
Авторdoktora (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 10:36



otnosno ekskurziite s baik ot bhoda na bloka obratno do tam, i az sam za no v posledno vreme(3-4god.) stana mnogo mrasno a i sega otkakto si kupih bagajnik za kolata za baika i moga da izbegna gadnata mrasotija v grada, predpo4itam da karam samo v planinata, i bez tova udovolstvieto e na prese4en teren, e osven ako ne si s mnogo bagaj!:) A za malkija sigurno 6te e goljam kef na novata sedalka!:))



Тема Багажниците за колела...нови [re: doktora]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано14.02.02 09:22



Ами и аз имам багажник за колата, спомням си, че едно време много се смеех на немците за тези багажници и ги презирах, че за да се накефят на карането на колело трябвя първо да пропътуват няколко часа през задръстванията по магистралите, да излязат от гъсто населените метрополитени, да врътнат два пъти педалите и да трябва да се бутат обратно по аутобана да се прибират в къщи - кефеше ме, че в БГ дори и от София имаше хубави възможности веднага да си хванеш някое готино пътче - към Самоков, към Враца по Искърския пролом, към Драгоман, към Пловдив по стария път, към Железница и т.н.

Като се купих Туриста - първото ми турче беше обиколка на София по околовръстния път (63 км). Сега ако някой го направи сугрно ще получи отравяне на кръвта.

Айде, пък като дойде сезона може да направим заедно някое двудневно турче из Рила.

Поздрави

И.


Прав си че вече излизането от София стана доста гадничко.



Тема Re: Багажниците за колела...нови [re: ИПИ]  
Авторdoktora (Нерегистриран)
Публикувано14.02.02 12:34



Absoliutno sam ZA, no 6te e dobre da se vidim i na Sofiiska teritorij!!! :)))



Тема Re: Багажниците за колела...нови [re: doktora]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано14.02.02 14:01



С удоволствие - имам само едно условие - това да стане след като дойде колелото на съпругата ми - най-вероятно през март. Зарекъл съм се дотогава да не се качвам на колело. Не съм карал от 20.10.2001, когато под крепостта Цепина една състезателна кола изпускайки завой ме нацепва и бай ме потрошава (губят ме се два дни от съзнанието). Тогава бях с колелото на жена ми и като се повъзстанових й поръчахме ново.

GSM-a ми е 088 72 26 25

Поздрави

И.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.