Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:20 02.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Зайка Лукснови [re: AgentOrange]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано07.02.02 19:55



Ти си карал някакъв нов модел. При мен нямаше такава екстра.



Join the freeride everybody!


Тема Ахаааа...нови [re: AgentOrange]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано08.02.02 01:46



...Помня го аз, майка му дееба. Точно заради него ми се случи първото пребиване с колело Там имаше и един болт, който като слизах от един бордюр на село явно беше паднал и по-надолу като се засилих Зайката се сгъна и аз заклещен в нея направих едно кълбо през кормилото После си я сглобих и си продължих

Айде!


Тема А...нови [re: TheSaint]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано08.02.02 01:49



...При мене също имаше, но се беше избушила А мойта Зайка май беше "Зайка Люкс" 3. Ама нещо не съм много сигурен за тая 3-ка.

Айде!


Тема Пеперуда > Зайканови [re: TheSaint]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (прос)
Публикувано08.02.02 09:34



Моя велосипед от тоя клас беше Пеперуда. Характерно за него беше, че в сравнение със зайката, която беше със тънки, плоски гуми, то имаше дебели, кръгли, червени гуми. Съответно возеше по харабийската.



Тема Re: Анкетанови [re: AgentOrange]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано08.02.02 12:14



Касетката се завива в специално направено за целта място. Състои се от две тръби и две плочки с дебелина 8мм. В едната тръба има резба и там се завива касетата. По принцип в рамката на Колумбия, където е долния шарнир има набити заводски две втулки. Те са извадени и там е пресована една тънкостенна тръба. На нея са заварени двете плочки, като на тях вече в сглобено състояние се заварява тръбата за касетата. После всички заварки, където може се фрезоват челно, а където не може са обработени с флекс и пила. Резултатът е, че цялата тая гореописана работа изглежда почти като един детайл. Средното движение изглежда малко особено, щото е висящо:) Горе, където трябва да са шарнирите се минава с хонинг. Набити са два радиално - аксиални лагера с дистанционна втулка между тях. После се слага задницата и през лагерите се набива оста, която в двата края има резби. С два специални болта, които се навиват (е не чак специални, просто малко по-особени) се затяга задницата и по този начин задната част е осигурена в долния шарнир. В горната част всичко си е фабрично и нищо не е доработвано.
Заводски рамката беше черна, но след всички работи по нея се поочука и я пръснах син металик. След една катастрофа много се одра на едно място и стана жълта. После за момент беше бяла перла, обаче изглеждаше много простовато. В момента е тъмносиньо-зелен хамелеон с боя останала от ремонтите по един Опел Астра:)
Ми общо взето това е... Измислена работа, обаче си е моя и ме кефи. Пък и в крайна сметка хората на коли "садят" задници, предници, рогове и т.н. пък аз няма на колело една задница да сложа:)



_______________
Wear your helmet!


Тема Дружок!нови [re: Siegfried]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано08.02.02 12:24



Е как да не го помним?:) Още имам един горе на тавана. Това ми беше второто колело. Със свободен венец и задна спирачка... ехе, високи технологии:) А гумите му? Какво ли не сме ръчкали по тях, че да видим дали няма да се спукат:) Толкоз ни е бил акъла:)
А колко пъти съм чупил задния калник, пробвайки се да го карам на задна гума:) Накрая баща ми го отряза и стана супер бесно ендуро:) На това колело записах и първата си счупена вилка:) Бях се ударил в един бордюр и тя се беше прибрала навътре. Аз понеже още от малък съм много интелигентен:))) завъртях кормилото наобратно и се засилих към същото място където я бях изкривил с надеждата да я оправя. Айде познай какво стана като я ударих повторно:)
Много се разприказвах не по темата и модератора ще вземе да ме изтрие:)



_______________
Wear your helmet!

Редактирано от X_Country на 08.02.02 12:25.



Тема Re: Зайка Лукснови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано08.02.02 12:29



Да не е от тия триколки дето бяха без спирачки и можеха да вървят на заден ход? Имах такава и в хола си бях направил изпитателен полигон:) Даже и снимки имам:) Веднъж пък в един завой влязох на две гуми и резултата не беше в моя полза:)


_______________
Wear your helmet!


Тема 3 колканови [re: X_Country]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано09.02.02 11:11



Същото!
Като пораснах, можех да си го карам на 2 колела без проблем.



Join the freeride everybody!


Тема Re: Дружок!нови [re: X_Country]  
Автор TheSaintМодератор (advanced user)
Публикувано09.02.02 11:15



Споко!



Join the freeride everybody!


Тема sledvasht klasнови [re: TheSaint]  
Автор mandarin (непознат )
Публикувано09.02.02 11:42



shkolnik. beshe high-tech. struvashe mi se izklucitelno leko - samo deto mu biaha tvurde kusi pedalite. ne moga samo da se setia s kontra ili spirachki beshe. please assist. pomnia samo ce na edni stulbi ramkata se stroshi na izklucitelno stranno miasto.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.