Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 22.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Аве питане за рамка с тампони ...  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано21.01.02 04:37



Йо майназ ... начи от онез дни (петъка) гледам в магазина на Скот има една рамка+вилка, Al, много са странни - с тампони (full suspension).
Начи цената е 180 кинта на комплекта - рамка+вилка+чашки+лапа.
То вилката и лапата са неделими, просто е супер особен тоя модел.
Да се таковам преди друг да ме е изтаковал, ама не запомних модела точен, е ще погледна.
Има си пъпки за VBrake, има си водачи за жилата или както се казваха на съвсем качествено място, самата рамка леко е подбита на едно място, 1.125" е - може да се сложи друга стандартна вилка май.
Рамката е със тръби кръгли, изглежда малко слабовата.
Та интересува ме, някой има ли идея такова окачване на тампони как вози ?
Аз в момента съм на яко стомана и никви пружинки та за толкова малко пари просто само да ми стане размера сигурно ще е супер ... ама нещо ме съмнява че ще е бая твърдо ...
та - айде pls ако някой нещо има да каже да го каже, събирам всякакви мнения (по темата).

<..

..>

Тема Re: Аве питане за рамка с тампони ...нови [re: screamBoy]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано22.01.02 13:18



Трябва да се види туй чудо....

Vote 4 TheSaint!

Join the freeride everybody!


Тема Re: Аве питане за рамка с тампони ...нови [re: screamBoy]  
Авторn/a (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 14:20



... kakwo shte kajesh za amortesior na mqstoto na tamponite?... takiwa ramki sym wyjdal ...

Moje li da obqsnish kyde po-tochno sa tamponite?



Тема не знам за SCOTT, ама Cannondaleнови [re: TheSaint]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано22.01.02 14:57



имат такива модели....предполагам че и тук става дума за нещо подобно, но това са си определено XC колела, пък и челото им беше over over size (т.е. вечно твои )

п.с. ..... как се казваше този дето си купи тази рамка от Kettler, ако и той е посетител на клуба, да вземе да сподели:))))) аз имам само визуална представа





Тема Re: не знам за SCOTT, ама Cannondaleнови [re: CuO]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано22.01.02 15:15



Аз го знам като "Каймата" (дано не ми се обиди). Кара "Canondale", ама не е с тампони....

Vote 4 TheSaint!

Join the freeride everybody!


Тема Re: не знам за SCOTT, ама Cannondaleнови [re: TheSaint]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано22.01.02 15:29



е добре де, това не е ли тампон?!......ако не тогава какво е?...и какво е тампона?!......две гуми, които се блъскат една в друга и лостова система, която да ги държи разделечени

тук май говорим за едно и също нещо, но го описваме кой както го разбира:)))



Тема Re: не знам за SCOTT, ама Cannondaleнови [re: CuO]  
Автор XTR (bomberMan)
Публикувано22.01.02 16:27



Не е тампон. Това им е амортесиора (това така ли се пишеше) Май се наричаше



Карам HardTail защото мога!™
Ride Safe!

Тема Re: не знам за SCOTT, ама Cannondaleнови [re: XTR]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано22.01.02 17:05



:) хм ок прав си, но да обясня: на мен на това ми прилича, затова така го нарекох този вид амортисЬор (за XTR), ...и съм почти 100% сигурен, че и screamboy това е имал предвид

на посочения линк е разглобен, но на външен вид изглежда като една залостена гумена топка...оттам ми дойде на ум да го сравня с тампон:)





Тема Re: Аве питане за рамка с тампони ...нови [re: n/a]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано23.01.02 01:47



начи малко:
1. Някой вече го е купил чудото, да му е честито, да го кара дълго и безаварийно !!!
Само си пожелавам да е клубар и да каже как е ...

гледах я 10-ина минути системата, сега ще видя ако успея модела дето го обсъждате ...

беше си нормален оувърсайз, не супероувърсайз, и съответно вилката може да се смени (аз това и си мислех, като събера кинти една яка вилка ...)
а дали окачвнето отзад може да се смени - ми незнам, по-скоро не ама наистина не знам (люлеещо рамо май се води типа окачване).

А самите тампончета са наместо пружини на амортисьор, продавача каза че е предимно за ХС (малко е кофти за спускане) та така ... след малко още ....

***
http://www.cannondale.com/bikes/00/cusa/model-0VN3L.html
виждате ли странната вилка ? нещо подобно беше и онова ... рамата обаче друга ... ще търся още ...
явно не е Cannondale ... нещо Швейцарско да се сещате ... ako Kettler са такива, кой им е сайта ... то вече свърши де ... уф ...
И бяха едни такива жълти и твърди неща, и аз си ги кръстих тампони :))) може и да е било това обвивката на нещо друго, ама примерно на въздушните им се вижда частта дето потъва в другата част, а тук всичките част изглеждаха като външни и май само жълтото нещо се свиваше - или както се каза някви неща се блъскат едно в друго ...
а го подпрях на плочките и го натиснах с една ръка и не можах да го свия на нито една милимунда ... та така. казвайте ако някой продава нещо :)))

<..

..>

Редактирано от screamBoy на 23.01.02 02:26.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.