Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 18.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема q kajeteнови  
Автор pvc_kompot (непознат)
Публикувано10.01.02 21:20



na skoro si vzemah sunter neznam to4no modela moga da kaja 4e ima regolaj u6i za disk hoda e okolo 7-7.5cm oba4e e dosta tvard q kajete ot ko moje da se polo4ava tova otvarqh go no nezabelqzah ni6to



Тема Re: q kajeteнови [re: pvc_kompot]  
Автор alX (минималист)
Публикувано10.01.02 23:20



Ами аз немога да ти помогна, според мене Suntour-ите са големи дървета, поне от по евтините модели, но нека кажат тези които имат, че и на мене ми е интересно да науча нещо повече за тея вилки

Loose some NRG - go cycling


Тема Re: q kajeteнови [re: pvc_kompot]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано11.01.02 11:35



Е бива ли такова нещо - да си купиш вилка и да не й знаеш модела? От Веломания ли я взе? Модела на Suntour го пише до големите надписи на краката на вилката.
Откъде разглоби вилката? Откъм регулаторите или от долните болтове зад ушите на оста? Едва ли си махнал регулаторите, щото за там трябва специален ключ и незнам дали са ти го дали при покупката.
Както и да е. Най-вероятно вилката ти е с пружина и еластомер. Ако е така, най-вероятно при разглобяването си срещнал една дълга пружина с много навивки, в която вътре има гума (еластомер).
При тези вилки (пружинно-еластомерните) студа оказва голямо влияние. Колкото е по-студено, толкова вилката ти е по-дървена. Сигурно това е твоя проблем, щом си я взел наскоро. Ако под наскоро разбираш ноември, декември.
Това й лесно може да се провери. Караш на студа докато се втвърди, преди да прибереш колелото проверяваш как е на твърдост, прибираш байка на топло и като се сгрее хубаво (това не става за 15 мин обаче) проверяваш пак. Ако отново е твърда, сори. Просто си е такава. Ако е от студа, не ти остава друго освен да чакаш лятото. Сега я карай максимално мека и толкова. Незнам дали за Suntour продават по-меки пружини. Може да питаш във Веломания, щото официално те ги продават, но едва ли има.



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: q kajeteнови [re: alX]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано11.01.02 12:04



Един от основните недостатъци на Suntour е точно това, че голяма част от хората имат негативно мнение за тях.
Ако си навлизащ в спорта или нямаш много $, eдна такава вилка ти идва прекалено добре. Тя запълва пазара между най-евтините и нискокачествени вилки и между скъпите и реномирани марки. Всеки знае, че Rock Shox или Marzocchi са добри вилки, ама като няма бележки, Logan ли да караш?
Един Suntour ще ти служи дълго време, ако го караш умерено при спускания или пък предпочиташ каране крос-кънтри.
Нина от Веломания много ги хвали Suntour. Все пак тя ги продава де, но по принцип на нея може да й се има доверие. Само малко не ми се вярва това, дето казва, че досега при нея нямало оплакване за Suntour с луфт:)
Aко сравним ниските вилки на RST и тези на Suntour (те нямат високи за миналата година), aз бих предпочел Suntour. Toва разбира се си е мое мнение.



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: q kajeteнови [re: X_Country]  
Автор pvc_kompot (непознат)
Публикувано11.01.02 12:54



Abe na botu6a pi6e 81 s golemi cifri. I az ne sam ot Sofiqa a sam ot russe i tuka nemogat da se namerqt mnogo 4asti ama se spravqme.
Az klu4 si namerih i go razglobqvah celiq ama moje i kakto ti kazva6 da e ot stoda.




Тема Re: q kajeteнови [re: X_Country]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано11.01.02 18:35



Не знаех, че може да се сменя пружината. Моята ми се вижда много твърда - RST Gamma EL - дали бих могъл да я омекотя? Пробвах само с една - ей така, на сухо в къщи - и много ми хареса мекотата. Ама само с една пружина не си е работа - противоречи на конкретната конструкция. Та някаква идея?...

Малко техинфо - пластмасово цилиндърче (кръстачка като за елха, ама висока), пружина, два еластомера едина над друг. В пружината - още един еластомер, почти гума.



Тема Re: q kajeteнови [re: pvc_kompot]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано11.01.02 21:54



Aха... е значи е МG81, т.е. с магнезиеви крака. С пружина и еластомер е и най-вероятно студа и влияе.


_______________
Wear your helmet!


Тема Re: q kajeteнови [re: Downhill]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано11.01.02 22:13



Moже, но незнам дали конкретно RST предлагат after market някакви части за твоя модел. За Manitou съм виждал по Интернет три вида пружини - жълта (soft), червена (medium) и черна (hard). Купуваш си каквато желаеш и я сменяш. На повечето задни амортисьори пък ако си забелязвал има число, на което пише при колко либри натоварване, пружината се свива с един инч.
Питай там откъдето си я взел дали нямат нещо, обаче тук в България ми се стура, че продават само вилки, а после няма никакви резервни части.
Другия вариант е да си премериш пружината (дължина и брой навивки) и да си търсиш някаква от каквато и да било вилка. Но тогава пък трябва да знаеш твърдостта (либри/инч) на твоята и на другата пружина. Сложна работа...
Един познат откакто почнаха студовете си кара вилката с една пружина и досега градско не му се е случило да я свие докрай, но горе на планината може и да се случи, че даже може да се счупи от претоварване. Трябва да се установи опитно:) Ако ти е мила вилката, недей.



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: q kajeteнови [re: Downhill]  
Автор mastora (novobranec)
Публикувано12.01.02 00:46



Downhill : mojesh da skasish prujinite malko i sled tova pak da im napravish peti
osven tova az u nas imam edni prujini i moje da ti svurshat rabota



Тема Mastora си е майстор, няма спор [re: mastora]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано13.01.02 00:35



Да похваля Мастора, че не за първи път се проявява като майстор, а този път и аз самият се убедих на свой гръб. Вече имам РаЗлиЧеН амортисьор; сега остава да се тества в подходящо време.

Благодаря ти! :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.