Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 21.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема daite si mnenietoнови  
Авторpvc_kompot (Нерегистриран)
Публикувано04.01.02 22:59



Ima li golqma razlika v spira4niqt pat mejdu mehani4en disk i vibreik interensuvam se za6toto se 4udq dali da tura edin disk az v momenta karam s vibreik Shimano DEORE



Тема Ето ти го...нови [re: pvc_kompot]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано05.01.02 00:29



Не съм карал диск, но ето какво съм чувал: по-добре с V-brake отколкото със скапан диск (особено механичен, примерно RST). Иначе разликата м/у механичен и хидравличен качествен диск (като казвам диск разбирай дискова спирачка) казават че се усещала над 50-60 км/ч, механичния започвал да спира по-зле. Иначе от V-brake -овете доколкото знам единствено XTR може да се мери с качествена дискова спирачка. (само да се мери, не да я превъзхожда). Аз съм решил да карам V-brake (в случая "Alivio") и като имам възможност да си взема хидравилчен диск.
Също така заден диск ми се струва разточителство, е ако имаш пари, лошо няма, но за несъзтезателни цели май е неоправдано.
А сега кажат хората дето карат дискови спирачки...

Join the freeride everybody!


Тема Re: daite si mnenietoнови [re: pvc_kompot]  
Автор XTR (bomberMan)
Публикувано05.01.02 08:57



Ако ще слагаш диск и искаш да е механичен (а не трябва защото нямаш $$$) това, което трябва да си вземеш е AVID Ball Bearing Disc™ Brake. Това е механичната спирачка, която се конкурира с хидравличните си братя (и сестри ?! :) ).

Относно спирачния път...
настилка, гуми, спирачки, опит... оказват влияние на спирачния път (на колелото и колоездача, защото може колелото да спре, а ти не... )

Дали ще мога да скоча от тук...
Ride Safe!


Тема Re: daite si mnenietoнови [re: pvc_kompot]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано05.01.02 15:23



Не съм мерил спирачния път, за да ти кажа дали има разлика, но ако има такива, тя не е очевидна и взависимост от уменията на колоездача може даже и да няма.
Механичен диск съм карал само един път и беше марка Logan, монтиран на Cross Columbia. Усилието, което се прилага върху лоста е по-голямо в сравнение с усилието върху лоста на моя V-brake Shimano Acera, при положение, че лостовете са с приблизително еднаква дължина и са за два пръста. Следователно, по-бързо ще ти се умори ръката, което е минус.
Като спирачна сила е горе долу еднакво. При скорост 25км/ч дисковата спирачка май по-рано почва да отлепва задницата, но това пак е доста субективно и зависи от доста фактори... И като се вземе в предвид факта, че диска е по-тежък, аз бих си карал V-брейка. Освен ако механичния диск, не е този дето го е написал XTR:) Единственото предимство е, че сега като караме на сняг, моите шини целите стават черни, а пича с диска ми се смее:) И при него го няма проблема със замръзването.
Виж хидравличната спирачка си е друга работа. Там натискаш леко, спираш силно:) Първия път като карах такава, щях да прескоча кормилото:)



_______________
Wear your helmet!


Тема ami, moito mnenie e...,нови [re: pvc_kompot]  
Автор divo_cvete ()
Публикувано05.01.02 15:36



Abe ne znam dali ima golqma razlika v spira4niq put, ama v samite spira4ki ima. Spored men, pone az taka go use6tam, mehani4na spira4ka e po-zle ot V-beake. Vsu6tnodt az sum karala samo s nqkolko vida Grimeka i mi se stori mnogo gadno. Ina4e sum karala i s hidravli4na Magura i tova ve4e naistina e dobre, ama mnogo$$$. Ne znam, sam trqbva da si preceni6. Ako kara6 zimata gore sigurno 6te ti e ot polza, ama az zasega s V-break-a nqmam problemi.



Тема Re: daite si mnenietoнови [re: X_Country]  
Автор XTR (bomberMan)
Публикувано05.01.02 17:36



Ключовата дума е модулация...

Дали ще мога да скоча от тук...
Ride Safe!


Тема Re: daite si mnenietoнови [re: pvc_kompot]  
Автор alX (минималист)
Публикувано05.01.02 20:24



Ами аз доколкото знам механичните дискове са тъпа работа, въпреки че не бих отказал един Особено ако са нещо от рода на RST доколкото съм чувал трябва след всяко каране да я настройваш наново и т.н. А иначе за мене (както предполагам и за другите е известно :) работите седят така:

RST > Grimeca 6 или 7 > Avid (какъвто и да е) > хидравлика, разбира се
------------------------------------------------------------------------------------------->
по-яко

Тъй че дръж си Deore-то ако нямаш пари за Avid поздрави

Loose some NRG - go cycling


Тема spored men....нови [re: alX]  
Автор mastora (novobranec)
Публикувано06.01.02 03:08



nai vajnoto v cqlata spira4na sistema sa kalotkite /nakladkite/. I pak spored men ne e nujno da si kopivash V-brake "XTR" , a efekta shte e po4ti sushtiq ko na
"DEORE" slojish kalotki "XTR" ili "AVID" . Az naprimer iskam da napravia neshto takova. Vipreki , 4e moite vpira4ki ne davat da gi pipnesh . Mnooogooo na nervni.
No ve4e se iznosiha. Pedpolagam , 4e i pri mehani4nite diskovi spira4ki sediat taka neshtata.Tova e za spira4nia mehanizam , a rakohvatkite sa truga tema.



Тема КОНТРА......нови [re: pvc_kompot]  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано07.01.02 14:31





ГРЪМОГУЩЕР С ТУРБИНИ


Тема ...на школник ???нови [re: CRZ]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано07.01.02 22:41





<..

..>


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.