Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 12.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема държаха ли гумите на  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано03.01.02 17:18



на пампорово...как беше а....видях ви аз....идеше ми да фърля ските .....ама байка е в софия....май единия GIANT само с предното окачване гумите му здраво се пързаляха....

ГРЪМОГУЩЕР С ТУРБИНИ


Тема Re: държаха ли гумите нанови [re: CRZ]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано03.01.02 17:44



Незнам на Пампорово, обаче на Витоша в неутъпкания сняг вилката потъва до V - брейка:) Няма майтап... А пък по пистите те гледат все едно виждат снежния човек Йети... И някви дечурлига облечени в смешни фанелки Галина Бланка те питат дали си каскадьор... И треньора на тия дечурлига те гледа агресивно, опитвайки се най-мило да ти обясни, че ореш пистата и че не било редно да се кара колело там... Няма да ти казвам от ПСС колко ти се радват.
Най-вълнуващо е карането през кишавите улици до Хладилника.



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: държаха ли гумите нанови [re: X_Country]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано03.01.02 18:59



А какво правиш, за да ти ловят спирачките?
Защото моите стават като добре смазани лагери в снега...

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема durjaha i to mnogoнови [re: CRZ]  
Автор the fly (минаващ)
Публикувано03.01.02 20:34



durjaha mnogo dobre
osobenno na 31 beshe perfektno otupkano i tvurdo
s nas naistina imashe ednin pich s cherveno tvurdo kolelo
i negovite gumi ne durjaha mnogo
no az karam s gumi za kal i sum super dovolen



Тема abe za gumite ne znam....нови [re: CRZ]  
Автор divo_cvete ()
Публикувано04.01.02 12:11



ama i az vi vidqh na... Pazardjik..... i napravo 6tqh da umra, 4estno go kazvam, ne mi se smeite!!!
E, pone sigurno ste pokarali i za men, a?



Тема Re: държаха ли гумите нанови [re: Downhill]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано04.01.02 12:58



Честата употреба на спирачките не им позволява да замръзват:) Това е, което правя. Може би и калтотките имат някакво значение. Като карам по утъпкано досега не ми се е случвало да ми замръзнат спирачките.
В дълбокия сняг май няма лек против замръзване. Там калотките се пълнят и шината замръзва, но пък е хубаво, че не може да се кара много бързо и горе долу може да се спира. Проблема е ако се кара и по двата терена едно временно. Тогава като излезеш от дълбокия сняг на утъпкан, преди да си се засилил много, почваш да натискаш интензивно спирачките, докато се размразят. Мен като ми замръзнат калотките и ми се "втвърдяват" лостовете. Може би защото разстояние между калотките и шината се запълва от леда. После след няколко бързи натискания едно след друго "омекват" и почва да се усеща ефективно спиране. Това е... Друго едва ли може да се направи.



_______________
Wear your helmet!


Тема знам .....нови [re: the fly]  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано04.01.02 15:07



тебе те видях....знам те ама ти не ме знаеш.....видях те на лифта там отпред дето се влиза.. натискаше предната спирачка и ти се дигаше задната гума....и разбрах че няма как да не ти държат гумите...даже по едно време бях ама точно пред тебе няма на 2 3 метра....и ти кьорнах гумите.....мдаа хубави изглеждаха....наеш ли кво....бях с една каска червена за ски с надпис БАС отпред....и всеки път като бяхте та лифта се вас гледах....та мое и да си забелязъл един червен касковец дето само ви се пулеше......ей ама ми напълнихте душата.....браво .....само така и зимата яко байк....

ГРЪМОГУЩЕР С ТУРБИНИ


Тема Сега е време за ски!нови [re: X_Country]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано04.01.02 15:53



Здравей X_Country!

Много уважавам мненията ти в клуба, те винаги са много смислени, стегнати и има какво да се научи от тях. Но сега просто е сезонът на ските и мисля, че е грехота човек да си прахосва свободното време за каране на колело вместо на ски. Още повече, че последните зими станаха много бедни на сняг и вело-сезона се удължи така или иначе.

За такива като теб фенове на крос-кънтрито има ски-автомати с повдигащи се пети и като сложиш и колани на ските ставаш напълно независим и можеш да ходиш накъдето си поискаш - нагоре и надолу без значение дали е обрабетен снега или не.

Аз също като теб съм велофен - имам навъртяни около 10 000 км, но fair, без да се качвам нагоре с автобус или на лифт. Сега в момента проблемът ми е, че още не съм се възстановил от злополуката, която преживях през октомври спускайки се с колелото от крепостта Цепина в Родопите и не мога да се накефя на хубавия сняг. Дано в края на сезона успея да се включа и аз!

Иначе вече са готови плановете за маршрутите през лятото, дойде ми и новото колело и като мине зимата ще го тествам с голям кеф.

Колелетата и ските са две страхотни удоволствия, които взаимно се допълват!

На всички в клуба Честита нова година, много здраве и хиляди щастливи километри!

И.



Тема Re: Сега е време за ски!нови [re: ИПИ]  
Автор X_Country (MTB'er)
Публикувано05.01.02 15:00




Благодаря за милите думи:)

Напълно съм съгласен, че е сезонът на ските, обаче аз не карам ски. Досега не съм се научил да карам, а да се уча тепърва едва ли има смисъл. Пък и цялата скиорска екипировка май струва доста парички, които аз бих предпочел да инвестирам в колелото си.
За мен карането на колело в зимни условия е много приятно нещо поради доста причини. Като карам на сняг и си усещам колелото във всеки момент. По този начин се свиква много добре с поведението му и с начина на управление и при други условия с по-добро сцепление по-лесно се излиза от екстремни ситуации, т.е. може и да си спестиш някое и друго падане. Научаваш се как да спираш бързо при ниско сцепление, което също е полезно.
Друга причина - не се износват гумите и във повечето завой влизам със занасяне, което лично на мен е приятно. Не на последно място, паданията (без тях не може) не са толкова болезнени. Е, на лед ако си без протектори се получават кофти натъртвания, но поне няма големи ожулвания. А и риска да си скъсаш някоя дреха при влачене е малък. Има си предимства:)
Разбира се има и недостатъци. Най-голям май е проблема със спирачките. Износват се шините, калотките, веригата и венците, може да се случи да замръзнат жилата на дерайльорите и си оставаш с една скорост, от студа амортисьорите си променят поведението. Но въпреки това аз ще продължавам да си карам колелото. То и друго май не ми остава, при положение, че нямам ски:)



_______________
Wear your helmet!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.