Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 14.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема zimata doide...  
Автор martu (непознат)
Публикувано19.11.01 18:54



...Къв ше го дървим сега?Някой карал ли е с шипове?



Тема емии...нови [re: martu]  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано19.11.01 21:06



при наличието на сняг...а дано....ски ше карам....эимата е сеэон эа ски....а байка...като няма сняг само тогава....щото тия гуми много пари...ако остане време ше си направя от някви евтини боклуци эимни гуми...ако не....като не вали сняг само тогава...

ГРЪМОГУЩЕР С ТУРБИНИ


Тема Перфектнонови [re: martu]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 21:32



Най обичам да карам при -5С
Каних се да започна тая тема но martu ме изпревари.
Въпроса ми е къде на Витоша може да се кара когато падне сняг?
Също как да си пазя V-brake от замръзване?
Тва е



Тема Е, чудо голямо:)нови [re: martu]  
Автор X_Country (MTBiker)
Публикувано19.11.01 21:33



Само дето е малко по-студенко, трябва по-сериозно облекло и по възможност преден калник. Иначе к'во ти пука?:)
С шипове не съм карал, обаче ми казаха, че във Веломания били получили такива гуми, китайски някакви и излизали много тънко. Та ако намеря излишни пари, ще си взема и ще ти кажа, обещавам:) Но засега сняг няма и няма поводи за притеснения:) В момента най-голям проблем се явяват огромните количества шума по пътеките.



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: Перфектнонови [re: Spitfire]  
Автор X_Country (MTBiker)
Публикувано19.11.01 21:49



Ами където карат скиорите, там може да караш и ти:) Примерно ски пътя към Драгалевци е подходящ.
V-brake най-добре ще си го запазиш ако караш само по утъпкания сняг. Като влезеш в дълбок, гумата зарива калодките със сняг, който замръзва и става весело. Ако си ползваш често спирачките нямаш проблем, защото снега не може да замръзне. Но замръзне ли - лошо:) Лечението е 5 - 10 рязки спирания (които всъщност въобще не се рязки, просто ръкохватката се натиска до край). Ако имаш разстояние - добре. Ако нямаш - съжалявам:) Освен ако не измислят V-brake с подгряване:) А и друго - казват, че на Shimano калодките M-System били добри за всякакви условия, но на сняг не съм ги пробвал и незнам.



_______________
Wear your helmet!


Тема Мммм да...нови [re: X_Country]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано19.11.01 21:58



...За SHIMANO M-System говориме. Абе на вода ми се хабят доста на мене, ама ше видиме на сняг как е. Аз мисля и със аргамак да се пусна тая година. Слагам всички пластмаси по себе си и се пускам надолу, пък дано да оцелея

Айде!


Тема Re: Мммм да...нови [re: KPETEH.]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано19.11.01 22:57



Така е M-System се топят като масло на мокро. Предполагам на сняг ще е същото.
Между другото, леле какво оживление в клуба настана изведнъж, да му се не надява човек!

Join the freeride everybody!


Тема Re: Е, чудо голямо:)нови [re: X_Country]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано19.11.01 22:59



Дай малко повече инфо за гумите с шипове във "Веломания" ако идеш там.
А за шумата. Мен ме кефи! Малко е гадно щото не се виждат каманаците, ама иначе е фън!

Join the freeride everybody!


Тема Групата на Шаронови [re: martu]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано19.11.01 23:24



Ето как се кара през зимата: (copy and paste pls.)
http://www.geocities.com/arsel.rm/Jam005.jpg
http://www.geocities.com/arsel.rm/Jam006.jpg
http://www.geocities.com/arsel.rm/Jam007.jpg
http://www.geocities.com/arsel.rm/Jam008.jpg
http://www.geocities.com/arsel.rm/Jam009.jpg
И традиционното шкембе чорба в Симеоново:
http://www.geocities.com/arsel.rm/Jam010.jpg

Join the freeride everybody!


Тема Re: Групата на Шаронови [re: TheSaint]  
Автор martu (непознат)
Публикувано20.11.01 00:32



ne widqh snqg



Тема Re: Групата на Шаронови [re: TheSaint]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано20.11.01 00:47



Снимките са станали като фото разказ ама ... няма сняг!!!
Винаги съм си мислил че пътят от Голи връх до Черни връх(по скоро обратното) ще е много приятен и скоростен когато навали сняг и скрие камъните отдолу. Някой да го е пробвал зимата?



Тема Аааааа...нови [re: martu]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано20.11.01 01:08



...Ми 'къв, 'къвто си го дървил и досега- един такъв малък... розов... сбръчкан... Сети ли се А пък за шиповете не знам. Мога да питам баба ми и дядо ми, знам че те карат с шипове вече двайсетина години, така че са напред с материала... ако те интересува можеш да не ми пишеш мейл Хехехехеее, ех че простотия, а?

Айде!

Редактирано от KPETEH. на 20.11.01 01:09.



Тема Re: Групата на Шаронови [re: martu]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано20.11.01 06:25



Ами нямаше. За другия път ще поръчаме!

Join the freeride everybody!


Тема Re: Мммм да...нови [re: TheSaint]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано20.11.01 10:23



Миналата зима карах с M- system и веднъж направихме "Алеко"- Платото - "Златните мостове" - Княжево в сняг... Трябва да призная, че не ми се иска да го повтарям и то не защото не ми хареса, НАПРОТИВ- беше СУПЕР, но от калодките си отиде материал, който щеше да ми стигне за 1000 км. Когато стигнах долу ръкохватките на спирачките опираха в тези на кормилото, а аз бях целия на черни точки. През целия път виждах как снега, който се събира между гумата и вилката става по- черен и по- черен...Наистина мноооого материал отива в снега !
Между другото мисля, че с какавито и калодки да се кара в началото няма как спирачките да не замръзнат, защото замръзват не само те, а и шината.



Тема Перфектно обаче...нови [re: X_Country]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано20.11.01 10:23



Абе то хубаво звучи но като се пуснеш по Лалето например как спираш? Май пак ще трябва да се закантва щото спирачките няма какво да държат надолу



Тема Re: Перфектно обаче...нови [re: Spitfire]  
Автор X_Country (MTBiker)
Публикувано20.11.01 13:56



Незнам, аз там не съм се пускал. Тази зима ще пробвам. Казвали са ми, че можело да се спре, но било кофти, защото към края на пистата ставали бубуни, та ако там не се убиеш, долу имало място за спиране:)


_______________
Wear your helmet!


Тема Re: Е, чудо голямо:)нови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (MTBiker)
Публикувано20.11.01 14:05



Ами тия дни може и да мина оттам и ще се поинтересувам. Миналата година имаше някакви гуми с шипове при Нина и бяха по 10лв. Та ако са същите направо може и да си взема два броя.
Шумата ме кефи и мен с изключение на случайте:
- голям камък или корен скрит под нея
- дълбока кал скрита по нея - заради такова нещо щях да се удавя в горичката до ТВ кулата:)
- необходимост от бързо спиране
- несъобразена скорост в завой
Като изключим тези неща е много гот. А и гумите почти не се трият, така че може да си влизаш във всички завой с поднасяне:)



_______________
Wear your helmet!


Тема Аз пък да ви разкажа...нови [re: martu]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано20.11.01 22:56



...за моите неволи с вилката, един Suntour M6300 с 5см ход ужким осигуряван от пружини и еластомери. Наскоро една вечер нещо се бях сдухал, и реших да излезна с колелото да обиколя квартала, да поскачам малко и така да си пооправя настроението. Вече се беше стъмнило и си беше бая студено, ама нали съм си луд обличам се, слагам фара и излизам. Покарах половин час, надървих се от студ, вилката - и тя се вкочани. Изобщо не поемаше неравностите, направо се беше гипсирала. Слезнах от колелото, скочих целия върху кормилото, но Сънтура ниеден се сгъна половин-един сантиметър и толкоз . Аз, невярващ, се набирам отново, и в следващия момент чувам едно силно ПУК! Точно като от отваряне на шампанско. Стоя, мисля, по едно време се сетих да погледна към тапите на подпората на вилката (естествено че тапи, какви регулатори искате за тия пари), обаче на тяхно място зееха две дупки. Огледах се, едната беше изхвърчала на половин-един метър в страни, но другата не се виждаше в радиус от 5 метра. Не ми се искаше да прилагам винарските методи с коркова тапа и реших да търся другата тапа по изминатия маршрут. Вървял съм с костенурски темпове близо 20 минути, бутайки таратайката с едната ръка, осветявайки околността с фара с другата. Слава богу, накрая я намерих, и макар и премръзнал се прибрах благополучно.
Кажете ми, това нормално ли е за пружинно-еластомерните вилки? По нета съм срещал ревюта на някои вилки в които се споменава за тоя проблем, но на някои не се споменава нищо.

Иначе за шиповете - мисля да пробвам със зимни-гуми самоделки, имам един чифт 1.9-ки който мисля да жертвам за каузата. Но определено няма да ги пробвам на Витоша, поне не и от първия път, още повече че явно тоя сезон колелото ми на практика ще е твърдо...

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Не думайнови [re: AgentOrange]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 01:12



Мойта мизерия е M7700 без регулации и 5см ход ама до сега не съм имал проблеми на студено.



Тема Re: Аз пък да ви разкажа...нови [re: AgentOrange]  
Автор XTR (bomberMan)
Публикувано21.11.01 08:11



Нормално е ...

А при някои вилки с маслено омекотяване на връщането при студено време се забавя връщането. Също така има опасност при як студ да се напукат всякакви гуми в и на вилката и да изтече маслото ...

MARZOCCHI
Ride Safe!


Тема Снежно приключениенови [re: XTR]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано21.11.01 09:02



В началото на април ходих на Витоша, и имаше един снежен улей дълъг около 300 м.Обаче не седнах,ами легнах, корема върху седалката единия крак на педала другия долу, щото снега беше мек и щях да се пребия.И беше невероятно,все едно караш ски,можеш да си правиш слалом,пък и спираш като че си със ски.Тая зима мисля пак да се кача да пробвам.

rider on the storm


Тема А като корема ти е върху седалката...нови [re: tropsyx]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано21.11.01 15:50



.. не си ли изкарваш въздуха на бабуните?

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: А като корема ти е върху седалката...нови [re: AgentOrange]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано22.11.01 09:01





Che nqma da se razmazvam vyrhu sedalkata q...............................

rider on the storm


Тема За гуматанови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (MTBiker)
Публикувано22.11.01 10:12



Струва 39лв, марка Nokian е, модела не го видях, балон 1.9. Грайферите са с форма подобна на V, като двете страни на V-то не са свързани и в края си са леко извити. На всяка страна има по две шипчета. Общо взето това е. Абе нищо особено...
Може да я видиш на

. Mисля че е третата на горния ред.


_______________
Wear your helmet!

Редактирано от X_Country на 22.11.01 10:20.



Тема Re: За гуматанови [re: X_Country]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано22.11.01 10:54



Тъкмо се бях навил, но за китайска гума за 10лв. 40 лв за такава гума не давам!!

Благодаря ти!

Join the freeride everybody!


Тема Vnimavaite...!!нови [re: AgentOrange]  
АвторMastora (Нерегистриран)
Публикувано22.11.01 21:35



Ei hoda pazete kolelata ot studa , 4e toi e mnogo opsen za aluminievite splavi.
Niakade 4etoh ,4e moita vilka new triabva da se polzuva pri temperatura pod +5 gradusa C.



Тема Re: За гуматанови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (MTBiker)
Публикувано23.11.01 15:30



Моля, няма нищо:)
И аз се бях навил да си взимам гуми, но уви... Както и да е. Досега съм оцелял без шипове, надявам се и тази година да не ми се случи нищо лошо:)



_______________
Wear your helmet!


Тема Re: Vnimavaite...!!нови [re: Mastora]  
Автор X_Country (MTBiker)
Публикувано23.11.01 15:41



Никога не можеш да бъдеш сигурен, докато не се убедиш лично в това:) Аз лично съм карал моята и при -10 без особени проблеми. Малко и е забавено действието в смисъл, че е по-твърда и се връща по-бавно, но след продължително каране по пресечен терен се събужда и заработва що годе добре:)


_______________
Wear your helmet!


Тема Re: Аз пък да ви разкажа...нови [re: AgentOrange]  
Автор X_Country (MTBiker)
Публикувано23.11.01 15:58



Май студа се отразява зле на всички вилки... Освен на Logan:) Те са си само с пружина и за тях сезоните не важат:)
Най-вероятно зависи от материала на еластомерите, ако е по-качествен втвърдяването ще е по-малко. Все пак еластомера е една тъпа гума и е нормално да се повдърви от студа. Колко точно - зависи от материала. А и тая твоята вилка май не е с 5см ход, а с 63мм. Поне така пише на сайта.
Ако искаш, ето ти и няколко адреса относно саморъчното правене на гуми с шипове (по-скоро рапидки):




_______________
Wear your helmet!


Тема Re: Аз пък да ви разкажа...нови [re: X_Country]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано24.11.01 13:30



Sorry za latinicata :(( PC problem...
Do tuk dobre - ama veche snegat e fakt. Spodelete za usloviata na "Aleko"? Struva mi se, che shte da e dosta neprohodimo parvite 2-3 dena, dokato se utapkat osnovnite pateki ot turistite. Na ,men sega neshto mi poprishtraka, ta moze i da ne dochakam otgovor ... :) Koi znae - moze dovechera da postna neshto novo po vaprosa.

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: За гуматанови [re: X_Country]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано29.11.01 11:42



X_Country, незнам дали сме гледали една и съща гума, но цената й вчера във "Веломания" на хигената беше 69BGL!! Баси безумието!!

Join the freeride everybody!


Тема Re: zimata doide...нови [re: martu]  
Автор falcor (непознат )
Публикувано29.11.01 14:21



probvai da navie6 na stari gumi vidii otvatre navan stava adski bavno no posle e golqm kef



Тема Гуми самоделкинови [re: falcor]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано29.11.01 17:44



Не съм далеч от таз идея, но проблема ми е, че нямам стари гуми които да затрия.
Освен това ми се струва, че ще е добре да са с по-големичък балон и все още да имат дълбок грайфер, иначе нищо не правя...

Join the freeride everybody!


Тема ?!нови [re: falcor]  
Автор X_Country (MTBiker)
Публикувано29.11.01 18:24



Tи на кое казваш видии?


_______________
Wear your helmet!


Тема Съжалявам:(нови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (MTBiker)
Публикувано29.11.01 18:31



Грешката е моя. Аз когато питах бях със слушалки в ушите и с лента върху тях, така че съм чул 69 като 39:)
Ако се замислиш реално обаче, цената не е безумие. Ако приемем че гумата е от някакъв по-мек каучук, подходящ за студ и като имаш предвид, че всяко от тези шипчета (a те са 106 на брой за конкретната гума) е от закалена, неръждаема стомана (това го пише на сайта на Нокиан) цената си е нормална. Друг е въпроса, че за България си е наистина висока. По западни сайтове се срещат цифри като $120 за една гума.



_______________
Wear your helmet!


Тема Зимата и Гумитенови [re: TheSaint]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано29.11.01 20:43



http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=12&Board=avtomoto&Number=1937011356&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

Срещнах тази тема в клуб "автомобилизъм", предполагам ще е интересна и за нас.

Join the freeride everybody!

Редактирано от TheSaint на 29.11.01 21:26.



Тема Re:pak za graiferiнови [re: martu]  
Авторfalcor (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 20:46



Говоря за наи обикновенни стоманизирани или не видии.
Наистина е добре гумите да са с по голям балон,освен това след като се навият видиите трябва да се сложи една по- солидна гумена подложка за да не стане някои фал.



Тема Широки или теснинови [re: falcor]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано30.11.01 22:53



Ако беше погледнал темата от автомобилизъм, там точно това се разискваше, дали тесни или широки гуми са подходящи за сняг. Колкото и алогично да звучи (на пръв поглед), тесните гуми са за сняг.
Тъй, че вече не си търся голям балон...
Точно се мислех, че Нокиана в Хигената е баси ментето щото освен, че е много скъп (според моите представи де) е и доста тънък.


Join the freeride everybody!


Тема Re: Широки или теснинови [re: TheSaint]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано30.11.01 23:41



Че що да е алогично, напълно логично си е - тънките гуми доста по-добре и надълбоко се врязват в снега и така осигуряват по-добро сцепление, докато широките такива са с тенденцията да се носят по повърхността му. Само лошото е че като заорават по-надълбоко по-трудно се набира и поддържа скорост...

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: Широки или теснинови [re: AgentOrange]  
Авторfalcor (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 16:04



Aми не знам аз тези дето си ги правих миналата година бяха доста широки.
Но като се замисля наистинна е по - логично да са тънки.
Взимам си бележка и ще разгледам там при автомобилистите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.