Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 13.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся курбел + 3 плочинови  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано28.09.01 11:22



Търса курбел + 3 плочи, голямата да е 48 зъба.
Средната ми плоча е с изядени зъби и вече превърта при по-голямо усилие. Лошото е, че трите са занитени една за друга и подмяната поединично не е възможна. Не искам части, които имат нещо общо с CROSS.

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Търся курбел + 3 плочинови [re: Downhill]  
Автор XTR (Пристрастен)
Публикувано28.09.01 11:54



трудно изпълнимо е изискването за 48 зъба.. ако искаш нещо качествено това е единия вариант :


другия е купуваш си добри курбели и след това си търсиш толкова голяма плоча въпреки, че не ми е ясно къде ще въртиш така ако отзад си с 11 ...

Успех! :)

I love My Bike :)
Ride Safe!™

Тема Сигурно има къде:)нови [re: XTR]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано28.09.01 12:11



След като има и плоча XTR за спускане даже с 54 зъба:) То това си е направо като шосеен бегач:)
Плочите 48 зъба според мен са по-подходящи за байк с 14 зъба отзад. Напоследък обаче и тях са почнали да им слагат 42, което наистина не е удачно. Аз преди доста време карах венец 48 зъба и заден 12 и трябва да ти кажа, че имаше къде да се върти с него. Става дума за асфалт, където може да стигнеш и 60км/ч. А за в планината е подходяща и комбинация 42 - 11. В момента карам 44 - 11 и съм доволен, защото и на асфалта не се налага да въртиш като гламав при високи скорости.


-


Тема Re: Сигурно има къде:)нови [re: X_Country]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано28.09.01 12:21



Вече съм забравил колко са ми точно зъбите, но мисля, че са 48front x11rear; пак ще ги преброя. Не искам да се отказвам от тази предавка (по обясними причини).

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Търся курбел + 3 плочи [re: XTR]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано28.09.01 13:09



A koe е нормалното тегло за такава конфигурация - 712g добре ли са? Видях го на сайта, но не разбирам дали е качествено. А и къде го има, та и за какви пари...?

10х!!

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Търся курбел + 3 плочинови [re: Downhill]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано28.09.01 14:59




Ами това, което ти е дал XTR като линк е най-доброто:) Става дума за курбели и плочи Shimano XTR. Сам си прецени дали са добри:) Нямам идея къде в момента се продава такова нещо, но преди доста време мернах такова (или подобно, но пак ХТR) за 380лв във Веломания:)
Ти ако искаш мини през магазина на центъра по хигиена, днес гледах, че имат някакви курбели и плочи, които май са новополучени. На бързо ги мернах и май бяха или Alivio или Deore, черни. Имаше и някакъв друг курбел за 48лв, който също беше разглобяем. Бе поразпитай там, може и да си харесаш нещо.


-


Тема Re: Търся курбел + 3 плочинови [re: X_Country]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано28.09.01 23:11



Благодаря ви и на двамата

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Търся курбел + 3 плочинови [re: Downhill]  
АвторKУPбeл (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 13:10



За КУРбела нямаш проблеми, но за плочите май не мога да ти помогна...



Тема И другонови [re: Downhill]  
Автор X_Country (весел)
Публикувано01.10.01 17:59



Сега на един познат на колелото видях курбели Shimano Biopace и се сетих да напиша и за тях. Те са именно такива - 48 - 38 - 28. Освен това имат и леко елиптична форма, която е така направена, че големия диаметър на елипсата се пада в положенията, които са удобни за натискане при въртене. Венеца разбира се е съвсем леко елиптичен, но при добро вглеждане и набито око се вижда. По мнение обаче на моя познат, въпросния ефект не се усеща. Аз също го карах и не усетих нещо такова. Все пак, на теория би трябвало да съществува:) Дори и да не съществува, плочата си е 48 зъба, каквато ти търсиш.
Плочите са отделни и могат да се демонтират от курбела. Обаче такова нещо незнам дали въобще може да се купи някъде ново. Даже и на старо незнам дали се продава, защото съм го виждал сложено предимно на колела втора ръка, внесени от чужбина. То е доста остаряло като концепция и май вече не се произвежда от Shimano (може би защото не са постигнали ефекта, който са търсели)
Едва ли ти помогнах много, но все пак ще имаш и още един вариант (ако вече не си напазарувал)



_______________
Wear your helmet!


Тема Реших проблема и...нови [re: X_Country]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано07.10.01 20:21



... и опровергах теорията за необходимостта да се сменят едновременно плочи, верига и задни венци . На не по-малко от 4000 км. Нито ми превърта, нити нищо. Плочите са зедно с курбела едно неразглобяемо цяло, размерите са 48/38/28. Моделът го има на SCOTT Timber /2000 2001. Цената не е лоша - 35лв. ОТ фирмения магазин на SCOTT на пресечката със "Ситняково".

по-бързо, още по-бързо... изгорях



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.