Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:15 24.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ste mi objasnite li za tija platformi...  
Автор djidji_gas (непознат )
Публикувано27.09.01 13:46



Mojte plastmasowi pedal4eta vurwjat po 5 lv par4eto, bez kurbel de. A tuk se gowori za jawno po-gotini 'platformi', moze li njakoj da mi objasni kakwo predstawljawat, za da znam i aaz i da ne mi se smejat horata...

abe i az ve4e ne znam 4ij go DIRja tuk, ama..


Тема Re: ste mi objasnite li za tija platformi...нови [re: djidji_gas]  
Автор halcor (fan 2b fan)
Публикувано28.09.01 10:02



да, обяснете по какво се познават хубавите педали, защото и моите са някакви тъпи пластмаси, дето като ми се намокри подметката и се хлъзгат ужасно. освен това скърцат грозно. абе плачат за смяна.
и в тоя дух - да питам и за курбелите. някакви тъпи са, вече им се е преебала дупката, в която влиза оста на средното движение (оста е читава). какво да гледам като си взимам нови?

...but here...there is no light


Тема Re: ste mi objasnite li za tija platformi...нови [re: halcor]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано28.09.01 10:27



Моите са пластмасови, от SCOTT Timber; над 4000 км имат, не се счупиха. Единствено им паднаха по един от двата светлоотразителя. Естествено, на мокро се пързалят много, но с подходящ грайфер на обувката този проблем отпада. По-рано (на бегача) му слагах пластмасови от сергиите на женския пазар, но се чупеха много бързо. С 2 думи - пластмасов педал от сергия не струва.

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: ste mi objasnite li za tija platformi...нови [re: djidji_gas]  
Автор XTR (Пристрастен)
Публикувано28.09.01 11:36



Така значи... педалите биват основно два вида: платформи (flats) и с автомати (clipless).

Първите са като твоите предполагам само, че при хубавите модели няма и помен от пластмаса ... Педала е от алуминий като в него са навити малки винтове, които са за по-добро сцепление. Такива педали се използват предимно за BMX, freeride, trails, DH (доста предпочитат и автомати).

Другите имат система (автомат) който се закача за специални обувки посредством пластина закрепена на обувката. Откачат се като се завърти петата навън ... Разликата между педалите с автомати за DH/Freeride и за XC е в ъгъла на откачане. При ХС е по голям ~20градуса, при DH e ~ 6градуса. А ... и педалите за DH имат платформа около автоамта, която хем го защитатва от разбиване при евентуално падане, хем ако пуснеш крак на някой завой преди да си се закачил стабилно пак имаш добро сцепление с педала.


... стига толкова.

п.п.
... Ако някой има градивна критика да пише!

I love My Bike :)
Ride Safe!™


Тема Каква критика?!нови [re: XTR]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано28.09.01 11:51



Това направо си беше лекция по темата "Педали и тяхното приложение":) Поздравления! Особено това за градусите много ми хареса.

-


Тема Re: ste mi objasnite li za tija platformi...нови [re: halcor]  
Автор djidji_gas (перото )
Публикувано28.09.01 15:58



Dobre, mnogo blagodarja za objasneniata, naistina si beshe lekzijka :-)
ako njakoj drug lamer kato men se interesuwa ot ustrojstwoto na velosibeda, na
http://free.techno-link.com/mtb_bg/
ima strasna statija po wuprosa, deto ja bjah zabrawil. oste vednuz, thanx

abe i az ve4e ne znam 4ij go DIRja tuk, ama..


Тема Re: Каква критика?!нови [re: X_Country]  
Автор XTR (Пристрастен)
Публикувано28.09.01 21:29





I love My Bike :)
Ride Safe!™


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.