Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 26.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема abe q kajete...  
АвторMastora (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 01:37



Kajete mi molia vi , kade moga da nameria informacia , snimki ili cheteji na dopalnitelen optega4 na verigata/ ne znam kak se kazva i za tova ne moga da go nameria v Neta/. Zashtoto , sam reshil da si prani takuv , 4eee mi pisna ot taa veriga..
aaaaaa maxaa..



Тема Re: abe q kajete...нови [re: Mastora]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано24.09.01 10:11



Ако съм разбрал правилно, говориш за CHAIN TENSIONER.Най-лесно е да си го направиш от стар дерайльор.Махаш само рамото където са колелцата,и огъваш горната му част така че да придобие формата на тръбата,която отива към задната главина.Пробиваш две дупки за болтове и прекарваш веригата през колелцето.Е т'ва е

rider on the storm


Тема И аз така...нови [re: tropsyx]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано24.09.01 12:02



...С тия т.нар. ролки имам проблеми. Бях си направил и отгоре и отдолу, но покрай крос-кънтри-то ги свалих и после горната се прецака и се наложи да карам само с долна ролка и да скъся веригата, но така пак ми пада... И сега обмислям вариянта да си сложа 2 допълнителни диска успоредно на 3-тия ми венец и да ги хвана с болтове през дупките на венеца, за които по принцип закачат оная пластмаса, която обикновенно се чупи. Само дето дискът, който ще е отвътре маи трябва да го срежа на две, инацхе няма как да го сложа, понеже венците ми не се разглобяват А иначе ролките си ги направих от едни пластинки за закачане на тръби за рафтове, понеже си бяха огънати като за тръба и имаха дупки за винтове в 2-та си края Купих си ги(вървят по2) от магазин Mr.Bricolage за 3лв и ролки за обтегач(и те по 2) от Веломанията. Излиза евтино, стига да си ги нагласиш както трябва.

Айде!


Тема Re: abe q kajete...нови [re: Mastora]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано24.09.01 21:01



Из Интернет това нещо е популярно като chain tensioner. В сайта на Kore(

) пък се казва chain reactor и изглежда доста надеждно. Има снимки и малко инфо. Чертежи няма обаче. Незнам дали някои изобщо би си оставил чертежи на продукта на сайта:) Може и да намериш някоя самоделка. Успех!

П.П. Такова нещо съм виждал да се продава в магазина на Коко и струва 28лв, ако решиш да си го купиш. Само че не беше Kore, ами някакво куча марка. Kore сигурно струва майка си и баща си:)


-

Тема Хахааа, GIRO куча марка ли е???...нови [re: X_Country]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано24.09.01 22:41



...Или ше ми кажеш, че не си видял? Както и да е. Тази ролка(синя на цвят) при "КОКО" е марка GIRO, и е 28лв, както каза.

Айде!


Тема Mи...нови [re: KPETEH.]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано25.09.01 14:57



Вече незнам как да общувам с теб:) Почвам вече сериозно да се притеснявам и май ще почна вместо с насмешка да се отнасям снизходително:)
Сега няколко предложения:
1. Отиди във въпросния магазин и прочети внимателно какво пише на синята оксидирана алуминиева ролка с цена 28лв. След това бъди така любезен да разкажеш къде точно прочете Giro. Поискай да погледнеш ролката отблизо за да няма грешки:)
2. Спри да караш колело, вероятно имаш проблеми със зрението и може да ти се случи нещо лошо, което аз съвсем не искам.
3. Отиди на

и ми пейстни поне един абзац където пише, че Giro се занимава с нещо различно от каски.
4. Изтрий си постинга, аз ще направя същото с моя. Правя го заради теб, понеже си ми симпатичен:) Направи го възможно най-бързо, за да не го прочетат много хора, че да не си се изложил много:)
5. Следващия път, като решиш да се правиш на знаещ, проучи как стоят нещата, без да се изказваш неподготвен:) Ако не си запознат с нещо, по-добре си трай или пък недей да говориш с такава сигурност в думите си:)
Надявам се, че ще се замислиш върху горните неща:)


-

Тема mersi..нови [re: X_Country]  
АвторMastora (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 22:40



Blagodaria bi za infoto. Az sam si pravil takova , ot optega4 , no izglegda malko....
grozno. Ta iskam da napravia nesho po "PRO"



Тема Нали сме културни...нови [re: X_Country]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано25.09.01 23:06



...Моля да ме извиниш. И само да ти кажа, че съм виждал точно такава синя ролка като тази при "Коко" и на нея пишеше Giro. На мене също ми беше чудно, но все пак го пишеше.... Или пък аз не съм видял. Но това не значи, че :
"5. Следващия път, като решиш да се правиш на знаещ, проучи как стоят нещата, без да се изказваш неподготвен:)" Нали? Понеже тука не става дума за знание и незнание, а за вероятно недоглеждане или различни производители. Така че... Бъди здрав

Тема Re: Нали сме културни...нови [re: KPETEH.]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано26.09.01 01:43



Еее, леко със смайлитата де :) Много гадно разтягат екрана като са наплякани по толкова много без интервали....

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Така е...нови [re: AgentOrange]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано26.09.01 10:15



... Какво да се прави?...

Айде!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.