Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шини, главини и т.н.нови  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано21.09.01 21:13



Днеска при едно падане успях да си изкривя здраво задната шина (едностенка, голям кашкавал), и понеже от известно време се заканвам да си купя нови колелета за велосипеда сега мисля да го направя. Я кажете какво и къде да търся като готов wheelset, или пък съответно какви шини и главини да си взема и после на кой майстор да ги занеса та да ми нареди спиците по тях. Ако мога да се побера в 100, максимум 120 лева и за двете колела ще е чудесно. Изискванията ми за шините са да са възможно най-здрави (като за тая цена), за теглото им не ми пука особено. Другия проблем е че сега отзаде съм с 6 зъбчатки, които не знам дали не са на резба, защото задната ми главина е адски дървена а нямам инструмента за развиването на затягщата гайка за да проверя. Така че не знам дали няма да възникне несъвместимост с новата главина и ако това стане има ли задни касети на жлебове с 6 зъбчатки и съответно колко струват те? Че не ми се сменят и депласьор и команди...

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: Шини, главини и т.н.нови [re: AgentOrange]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано21.09.01 22:43



Като за тия пари, може да видиш какво има при Нина. Мисля че, за около 30 - 40лв може да купиш някой Mavic. Vuelta също не е лош избор, въпреки че "разбирачите" много ги псуват. Eдна двустенна Vuelta май е някъде към 20лв. Има и двустенни на Grand Rock, те също са към 20лв и са доста здравички. Карах такива, обаче ги разкарах, защото гумата се слага и маха трудничко:( Може би и Ambrosio може да се намери пак като за тия пари. Разходи се по магазините и поразпитай. Преди да купиш нещо, може да питаш тук:) Аз честно казано ти препоръчвам Vuelta, добра шина на добра цена. Като недостатък е малката спирачна площ. Доста е тясна и малко повечко трябва да си играеш при настройка на калотките за да не ти правтя ръбче. Евтините Mavic не са много читави.
Можеш да бъдеш почти сигурен, че задните ти венци са на резба. Много малко 6ци има на шлици. Аз имах един байк със задна главина 6ца на шлици. Беше Shimano MJ. Преди 3 години във Веломания я взех за 27лв сегашни пари, като цената е за главината и венците. Карал съм я 7500км, след което я подарих на един приятел. Той и е минал към 3000 вече и няма оплаквания. Недостатък - оста е с гайки. Сега дали изобщо има някаква главина 6ца незнам, но трябва да знаеш, че аз второ такова MJ не съм виждал някой да кара:) Направо си беше уникално:) Освен това малкия му венец беше 12 вместо 11 зъба.
Предната главина не е скъпа. Примерно Acera e 15лв, Deore е някъде около 30.
За монтаж отиди при Тони на Хигиената, той им разбира на каплите. Мои приятели са доволни от него. Плетенето мисля че беше 10лв там.
Успех!


Wear your helmet!



Тема P.S.нови [re: X_Country]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано21.09.01 23:05



За шините може да прочетеш и това:




Wear your helmet!

Тема Re: Шини, главини и т.н.нови [re: X_Country]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано21.09.01 23:09



Абе няма да имам време преди да купя нещо да питам тука, в неделя съм се навил да ходя да гледам състезанието по спускане, така че каквото ще се прави - ще трябва да се направи утре....
Иначе мерси за инфото :) Само трябва да се изясни какво ще се прави със задната главина... абе ще видя. Най-много отзаде да сменя само шината а отпреде - цялото колело... Макар че задната ми главина е наистина голямо дърво. Ама като няма $$$ за нов депласьор и команди така е то...

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: Шини, главини и т.н.нови [re: AgentOrange]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано22.09.01 00:28



Повърти се около БАС, аз оттам си взех (в началото на сезона) чисто нови:предна капла (нова)-> шина Zac19 + DeoreLX + готини спици и задна капла (втора употреба): шина Zac19 + Deore (черно) + спици всичко за 130 лв. лошото е че ще трябва да се бръкнеш за венци на шлици (8-ца примерно) около 30-40 лв.
Успех!

Join the freeride everybody!


Тема Това добре...нови [re: TheSaint]  
Автор KPETEH. (ABuser, разсеян)
Публикувано22.09.01 00:34



...А на състезание ше се юркат ли тия шини, я кажи Или си решил да си ги пазиш? Аз днеска си зех нагръдник ANSWER, но няма да карам Само ше кибича

Айде!


Тема Re: Шини, главини и т.н.нови [re: TheSaint]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано22.09.01 00:48



Аз хубаво ще се бръкна и за венци, ама от това май следва и смяна на депласьора и задължително на командите. Всъщност депласьора има ли шанс да остане? Сега включва доста добре на 6-те зъбчатки, но дали ще може на повече?

Абе колкото повече го мисля толкова повече се убждавам че ще бъде най-безболезнен от финансова гледна точка и в същото време ще ми свърши работа следния вариант - предна главина деоре + каквато шина избера и нова шина отзаде в комбинация със старата главина... Пък след месец-два като се позакрепя финансово ще сменя и главината, венците и всичко друго което се наложи...

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: Шини, главини и т.н. [re: AgentOrange]  
Авторselfmade (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 01:28



Имаше един Васо на битака, карето дето продават на земята, който продава чаркалаци втора уп. доста качествени. Задна ос "патрон" седмица ми излезе 12лв. За байк си вземи с малко 13 и няма да ползуваш последното или първото. Те са 12-14-16.. или 13-15-17.. Задната капла да ти я наплетат през 4 с по дълги спици.



Тема Re: Шини, главини и т.н.нови [re: selfmade]  
АвторTOTO (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 03:30



Не е ли най-доброто тройната плетка на спиците.

Айде със здраве



Тема Шините...нови [re: KPETEH.]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано22.09.01 15:09



Ще си ги пазя.
Не си падам нещо много състезател...
А и още ми държи влага последното пребиване!

Join the freeride everybody!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.