Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 10.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема стержен...нови  
Автор CRZ (сънливец..)
Публикувано18.09.01 19:53



така май се викаше на тръбата на вилката която влиэа при кормилото...та за нея..обиколих сумати места но не намерих и при бас и веломаниа и къде ли още не.... искам да сложа амортисиор 1.8 инча но тръбата ми не е оувърсайэ та влиэа само 1 инч...плс ако някой може да намери стержен 1 инч да постне една тема... вечно ще съм му благодарен...а аэ преэ това време продължавам търсенето
(сори ама не съм сигурен дали стержен се викаше на онаэи тръба(

ПИЧ С ТУРБИНИ

Редактирано от CRZ на 18.09.01 19:54.



Тема Re: стержен...нови [re: CRZ]  
АвторDH_RANGER (Нерегистриран)
Публикувано18.09.01 20:01



moje da se nameri no me samniava da moje6 da si kupi6 . po prinzip tezi ste rjeni se prodavat ama v bg ne znam kade . proizvoditeli kato RST i MARZZOCHI gi proizvejdat i prodavat . ama moje da si nameri6 ot druga vilka edin ot kazanlak si be6e napravil taka vilkata . i to uspe6no . ama triabva malko pove4e trud



Тема Re: стержен...нови [re: CRZ]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано18.09.01 21:48



Трудно някой ще ти продаде само стержен. А и не на всички вилки стержена може да се демонтира. Ако искаш вилка 1" без да правиш модификации, може да си вземеш Suntour МG71 или MG91. Oсобено втората не е никак лоша. Може да си купиш и някой от ниските модели на Zoom или примерно RST, които също правят 1" вилки.
И друго да ти кажа - не е 1.8", а 1 1/8". Има съществена разлика, нали се сещаш:)
Ако не си навитак да си купиш някоя от написаните горе вилки, намери си такава, която е овърсайз с възможност за демонтиране на стержена. Купуваш я и после намираш някаква тръба (желателно е да е от алуминий, че иначе ще ти е тежка вилката), която да има вътрешен диаметър малко по-малък от 22.2 и външен малко по-голям от 25.4. Примерно тръба с диаметри 21 и 26 ти върши идеална работа. Дължината ще си я прецениш според дължината на челната тръба на рамката си. С тази тръба, отиваш при някои стругар и му обясняваш какво точно искаш. Най-добре е да му направиш скица. Прави ти я той с диаметри 25.4 и 22.2, реже ти горе резба и си готов. Евентуално може за долу да се наложи някакъв адаптер (втулка) с която стержена да влезе плътно в короната.
За резбата - ако не си сигурен точно каква е, най-добре дай гайката от вилката на стругаря, той ще ти направи резбата.
Ако стругаря ти е близък или познат, процедурата ще ти струва една бутилка хубава водка или ракия:)


Wear your helmet!



Тема Re: стержен...нови [re: X_Country]  
Авторcrz (Нерегистриран)
Публикувано18.09.01 22:25



vij....problemi s montiraneto na sterjena nqma da ima...prosto mi trqbva da namerq...kazaha mi che taka ne se prodavat ta za tva obikolih 2-3 serviza....no turseneto produljava...ako vse pak nqkoi nameri sterjen....she me napravi nezemno shtastliv...



Тема Re: стержен...нови [re: crz]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано19.09.01 09:27



Доколкото знам стержена е пресован към коронката с определена сила.Не може да хванеш една тръба и да я мушнеш в някоя дупка.Трябва да знаеш допуска на сглобката,и силата с която е притисната тръбата към коронката на вилката.Според мен не бива да се ебаваш с тия неща,щото представи си какво ще стане,ако стержена хлътне и ти блокира предната гума.

rider on the storm


Тема Re: стержен...нови [re: tropsyx]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано19.09.01 11:07



Мда... ама не съвсем стержена не може да хлътне, така че да ти блокира предната гума. В основата на стержена където влиза в короната има разширение, и тъй като цялата система се изтегля нагоре от чашките най-много отначало да се получават луфтове от улягането на короната, стержена и долната чашка.

п.п.
... или поне аз така си мисля...

I love My Bike :)
Ride Safe!™


Тема Re: стержен...нови [re: XTR]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано19.09.01 13:27



Прав си за чашките,ама предполагам няма да се качиш на колело,чиято вилка и лопа стержена поради не добро стягане

rider on the storm


Тема Re: стержен...нови [re: tropsyx]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано19.09.01 14:31



скорошен личен опит ме направи много капризен на тема стержен...

I love My Bike :)
Ride Safe!™


Тема Re: стержен... [re: tropsyx]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано20.09.01 11:31



Дори и да знаеш допуска и сглобката това не те оправя особено. Може да бъдеш сигурен, че след като избиеш стержена от короната (ако изобщо успееш) отвора в короната няма да прилича на нищо. Ще се наложи шлайфане и после вече ще се направи сглобка между новия отвор в короната и тръбата. Може за сигурност и да се завари стержена за короната. Някои вилки фабрично са със заварен стержен. На други пък той може да се демонтира, в короната се стяга с болт. За пример мога да ти дам някои вилки Zoom, по-стари модели Manitou, както и някои TopGun. Високата вилка на Logan също е със такава корона.
Ако короната е такава, не е проблем да се смени стержена. Пък и това се прави. Аз съвсем скоро на Драгалевския лифт видях едно момче с Cross Montana с висока вилка Marzocchi. Беше тръгнал да се качва и не можах да го разпитам за подробности, но е факт, че съществува такова нещо.


Wear your helmet!



Тема Re: стержен...нови [re: X_Country]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано20.09.01 11:40



Marzocchi по принцип правят 1'' стержени...

I love My Bike :)
Ride Safe!™



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.