Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 17.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема DH paths for dummiesнови  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано02.09.01 00:22



Взех си наскоро един Giant hardtail с малък ход на вилката и ми е мерак да го изпробвам ама хич не ги знам пътеките за спускане. Чувал съм за някаква много лесна около Драгалевци, може ли да ми кажете накратко къде е и има ли други такива...



Тема Re: DH paths for dummiesнови [re: Spitfire]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано02.09.01 02:17



Hardtail колело и downhill? Не се връзва много По-полека карай да не стане темата на "DH paths for crash-test dummies"

I am sick and tired of being sick and tired


Тема hardtail...нови [re: AgentOrange]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано02.09.01 08:40



hmmm che kakyw mu e problema na hard-tail bike.

Go Ride!
Ride Safe!™


Тема Re: hardtail... [re: XTR]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано02.09.01 09:44



Ами на гладки и прави участъци - никакъв. Но при неравности (особено в завой) колело с мека рамка е по-стабилно. От тая гледна точка с твърда рамка е по-лесно да не си прецениш скоростта и в последствие да се пребиеш, което си мисля че не е трудно да се случи при трасе за спускане... Нямам голям опит с колелата с двойно окачване тъй че може и да бъркам, но съдейки от преживяванията ми с моята hardtail бракма си мисля че е така.

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: hardtail...нови [re: AgentOrange]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано02.09.01 11:02



problem move da e "bqganeto" na pedalite po nerawnosti pri hardtail, no kogato stane towa move spokojno za se "zakachish" za koleloto s edni dobri pedali

Go Ride!
Ride Safe!™


Тема Re: DH paths for dummiesнови [re: AgentOrange]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано02.09.01 23:45



Ще си нарисувам по дрехите от ония черно белите кръгчета дето показват центъра на тежеста и много обичат да ги лепят по куклите за блъскане Ще се кача с Драгалевския па ще видя какво ще излезе... във всеки случай ще избягвам пътеката под лифта. Иначе знам за хора със твърди вилки и рамки дето се спускат но дали това е DH или нещо друго не знам



Тема Re: DH paths for dummiesнови [re: Spitfire]  
Автор Downhill (прохожда отново)
Публикувано03.09.01 00:17



И аз се пусках с твърдо колело, по някое време и с меко отпред, ама още не знам как се класифицира. Дойчин от БАС ми каза, че даунхил било "газ през камъните". Явно колко газ зависи от качествата на байка (и този върху него)

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Точно така!нови [re: Spitfire]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано03.09.01 19:28



Хващаш лифта и даваш надолу:) На този тип приключения сега е модерно да им викат фрирайд:) Няма опасност да се загубиш, посоката е единствено и само надолу, така че дали Бояна, дали Железница, все някъде ще излезеш:)
Само спазвай едно правило - по непознати пътеки не карай много бързо. Кефи се, но не прекалявай, защото последствията не са приятни. Като минеш една пътеки 3 - 5 пъти, тогава можеш да си летиш с максимална скорост. Aко някоя пътека ти се вижда трудна и камениста - пропусни я и намери по-лесна. След няколко карания се върни и ще видиш, че вече няма да ти се струва толкова трудна. Най-важното - не се надценявай!
А спускането с твърда рамка и вилка не е DH, ми се е направо суркане:)


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Ха така!нови [re: X_Country]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано04.09.01 00:34



Утре съм запланувал поход до Черни връх и дано уцеля правилната пътека надолу




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.