Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 30.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Реглаж на главините  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 11:57



Интересно ми е да кажете, вие оставяте ли минимална хлабина като си правите реглаж на главините или ги правите да са без луфт и леко стегнати. А как се справяте с ефекта, че като стягате лостчето на механизъмчето за бързо сваляне и слагане на колелото (минаващо през кухата ос на главината) това оказва влияние върху вече регулираната главина, т.е. тя става по стегната. Аз лично използвам механизъмчето за окончателно фино регулиране на главините, но си е малко връткаво.



Тема С ключа за конусинови [re: ИПИ]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано01.09.01 12:13



Стягаш като държиш контра, и става перфектно...Не оставям никъв луфт и след това като стегна с "механизъмчето" всичко си е ОК.Според мен ако е стегнато добре с контра гайката, няма да се достегне след като затвориш автомата

rider on the storm


Тема Re: С ключа за конусинови [re: tropsyx]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано01.09.01 12:52



Nikakyw reglaj ... slagash i karash .... sled 5 godini otwarqsh za da widish che sled wsichkite mizerii koito e pretyrpqlo koleloto ...fabrichnata smazka w glawinata si e oshte tam!!!

...болката...
Ride Safe!™


Тема разни главини...нови [re: tropsyx]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 16:18



Явно твоите са по-квалитетни щом не се влияят от механизъма за бързо стягане и сваляне. Нарочно използвам "механизъм" въпреки общоизползваното "автомат", защото това не е автомат, а и не трябва да е - представи си какво ще стане ако сам почне да се отваря :)...

На старото ми колело главините бяха от Старт Шоссе и те се влияеха от стягането им с механизмите колкото и стегнати да бяха контра-гайките върху лагерните конуси. На новото очаквах положението да е по-добро, но уви - принципно ситуацията е същата. Е, вярно, новите главини не са нещо особено - нищо не пише върху тях, no-name-product. Вашите предполагам са по-fine. Но това не е най-важното, колелото върви много добре и сега се чувствам сякаш от Москвич съм се качил примерно на Пасат :)..



Тема Реглаж на главинитенови [re: ИПИ]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано01.09.01 16:36




Погледни го, доста неща са написани. Надявам се да ти е от полза.
Аз лично постъпвам така - регулирам я приблизително, без да има дори минимална хлабина. После си слагаш каплата върху показалците (китката трябва да е във вертикално положение, палецът да сочи нагоре) и завърташ. Ако се върти каплата, а оста е неподвижна, значи е ОК. Ако оста се опитва да се завърти или пък направо се завърта, значи е стегната. Разхлабваш малко и пак пробваш докато ти хареса. След това слагаш на колелото и си стягаш автомата. Ако гайките са добре законтрени, автомата почти не оказва влияние.


Wear your helmet! Bicycle safety is important!

Тема Ако купиш мойта ACERA щe се оправи всичконови [re: ИПИ]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано01.09.01 17:06





rider on the storm


Тема Важно е отношението към колелотонови [re: ИПИ]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано01.09.01 17:21



Не може да се псува и да се блъсна със чука...............
Трябва нежно и внимателно щото иначе колото няма да иска да върви

rider on the storm


Тема Аз си го къткам...нови [re: tropsyx]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано03.09.01 10:52



Благодаря за мненията, съветите и за линка!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.