Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 25.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Само за справканови [re: X_Country]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано30.08.01 12:29



Пък ако искаш да си "велик колоздач",може да си отделиш 700-800 лв. и да си купиш несредностатистическа вилка
Тогава ще можеш да излизаш директно през терасата с нея

rider on the storm


Тема Майтап да ставанови [re: tropsyx]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано30.08.01 12:32



Пробвам си новите цветове
Пробвам си новите цветове
Пробвам си новите цветове
Пробвам си новите цветове

rider on the storm


Тема Вилканови [re: Amatior]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано30.08.01 12:52



Приятел, ако ти трябва твърда вилка, имам една CroMoly 1"... Ако си от София може да я спазариме:)
За другите проблеми, които си написал пък мога да напиша книга... В момента се сещам за поне 10 неизправности, които карат спирачките да не работят ефективно. Погледни си калотките - най-често проблема е в тях. Може да са прекалено твърди, неправилно монтирани, износени, много меки (толкова меки, че при спиране почват да се огъват и усукват). Друго - провери жилото. То може да е от кофти материал и при силно натискане да се разтегля, което пак води до лошо спиране. Проблем може да дойде и от бронята - може да се е разплело някъде вътре или просто да има увеличено триене, поради недостатъчно дълга броня... Бронята отвътре трябва да се смаже с малко масло, а пък при монтаж жилото се маже с грес. Само тогава има best performance.
Ръкохватките на спирачките също правят мизерии - не те знам с какви си, но ако са пластмасови, при силно стискане се огъват и оттам също се губи спирачна сила. Друго - ако ръкохватките ти са за 2 пръста, а ти си със спирачки тип "кантар" пак ще ти правят проблеми. Може и да работят евентуално, но скоро ще заякнеш много в ръцете:) Просто нямаш необходимото рамо, нали разбираш...
За скоростите - при тях жилата най-често създават проблеми. Върни се горе и виж какво съм ти писал за броните и техните дължини. Тук смазването е още по-важно, особено ако си с евтин обтегач, който има "хилава" пружина и едвам тегли жилото. Твоя проблем ми прилича като на прекалено опънато жило. Ако пък си с "обратен" обтегач (Shimano C050, С101, С201) значи ти е прекалено хлабаво жилото. Ако с реглаж на жилото не става, значи проблема е в бронята. Може и самия обтегач някъде да заяжда.
Ако имаш въпроси - питай...
Относно това колко ще ти струва - въпроса е прекалено обширен. Би могло да струва от 50 до 500лв... Зависи от това колко пари си готов да отделиш.


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Най-много ти отива лилавия:)нови [re: tropsyx]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано30.08.01 12:54



Като на свинче звънче:)

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Аз ще ти помогнанови [re: tropsyx]  
Автор koliovite (невменяем)
Публикувано30.08.01 17:50



Поизводител, модел и цена имат ли си ?

koliovite@yahoo.com

Greet the Sacred Cow


Тема А?...нови [re: Amatior]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано30.08.01 22:42



..."ave moi az sa 120 leva che si kupia novo kolelo ve vasi vilkata ". Абе, пич, 'що си завираш носа там дето не ти е работа??? Май верно му трябва модератор на тоя клуб... Колкото и селско да е, ама май е за добро...

Айде!


Тема Re: Amatiore,....нови [re: tropsyx]  
Автор Amatior (непознат )
Публикувано31.08.01 00:38



sorry ama ne sam ot varna ot BS sam



Тема Re: Само за справканови [re: X_Country]  
Автор Amatior (непознат )
Публикувано31.08.01 00:45



ave hora az ne iskam niakva mega psihichna vilka ve iskam prosto niakva obiknovenna vilka kolkoto da moga da si potkaram koleloto s neia i 2 spirachki koito da sa bezotkazni ama da ne struvat kolkoto 1 apartament



Тема Re: А?...нови [re: KPETEH.]  
Автор Amatior (непознат )
Публикувано31.08.01 00:55



ne znam ama moito kolelo stuva 50 marki i beshe novo kato mi go donesaha ne e koi znai kvo ama stava za karane (stavashe) i niamam namerenie da sa isipia 120 DM samo za vilka mi pomislete malko mene mi triavat i spirachki i pedali se pak ne sam nikav bogat tip det ne si znai parite prosto iskam si opraia koleloto i da moga da si go "karam"



Тема Re: Вилканови [re: X_Country]  
Автор Amatior (непознат )
Публикувано31.08.01 01:09



ia mi obiasni na koe vikash bronia shtoto neshto ne moga da shvana pak pak kolkoto do cenata ot 50 do 500 mi po sklonen sam da dam 50 ot kolkoto 500 she mojesh li da mi kajesh ko moga da kupia za okolo 50 60 kinta che neshto mnoo sam zakasal v posledno vreme siga praihme remont i nashti mnoo sa oharchili pak i na mene ne mi triava neshto mnoo dobro prosto iskam deto da varshi rabota i da ne e mnoo skapo




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.