Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:33 02.07.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема За спирачкитенови [re: X_Country]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано04.09.01 14:42



Миналата седмица на един байк за trial видях много странна спирачка..Като обикновен V-Brake, обаче май беше с течност щото имаше някви маркучи.Абе не съм много сигурен, така че ако някой е виждал подобно нещо да сподели

rider on the storm


Тема MAGURA-тааанови [re: tropsyx]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано04.09.01 15:48



да, има един модел на MAGURA, не се сещам как му беше "разширението" и той е точно такъв тип: Хидравличен V-Brake. Много приятна спирачка, но и подобаващо скъпа, излизаше колкото едни дискове



Тема Разширениетонови [re: CuO]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано04.09.01 17:55



Вероятно е HS 33, aко си гледал Giant - a в "Хигиената". А иначе има и по-малък модел HS 11 май беше. Имаше и нещо HS 2* (втората цифра не я знам)

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема именнонови [re: X_Country]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано04.09.01 21:57



после ги видях и на едно G-Zero, срещат се не е като да няма, но са скъпички както казах вече
В момента, в който съм склонен да изсипя една камара пари за спирачки, мисля, че ще ги предпочета пред диск.....или не.....

Редактирано от CuO на 04.09.01 21:58.



Тема Re: именнонови [re: CuO]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано04.09.01 22:02



Ами ако нямаш уши за диск, какво друго ти остава, освен да ги предпочетеш?:))) A пък и дискът значи смяна на главини, пререждане на капли... дебела работа:)

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: именнонови [re: X_Country]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано04.09.01 22:16



Винаги бих избрал диск, то като треснеш веднъж шината и кел файда, че си с хидравлика, пак ще спираш като Москвич.

Join the freeride everybody!


Тема Така е и не е така...нови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано04.09.01 22:33



Един мой познат с кросов мотор беше изкривил диска, така че спираше по-зле и от Москвич, а по едно време взе и да самозаклинва. Moсквичите също спират гадно поради криви дискове. Това се случва и на много други коли, но нека не задълбаваме.
А ти с какви шини караш, че от едно тресване почва да ти придръпва спирачката?:)
Айде стига толкова, да не речеш, че се заяждам
No hard feelings:)


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Така е и не е така...нови [re: X_Country]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано05.09.01 01:17



Споко, не се впрягам.
Ама все си мисля, че доста по-трудно ще подбиеш диск, отколкото шина.
А и също, ако искаш да спираш мазно, ще се налага да центроваш капли почти след всяко спускане.
Засега съм фен на дисковите спирачки, ще видим...

Join the freeride everybody!


Тема Хм:)нови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (cyclist)
Публикувано05.09.01 14:46



Абе изглежда аз не карам колело както трябва, защото не помня откога не съм кривил/центровал шина:)
Съгласен съм, че диск се подбива трудно. По-вероятно е да го усучеш или огънеш при спиране, когато е минал допустимото износване. Именно това се получава при Москвичите:)
За дисковите спирачки - аз също ги харесвам, но чак фен не съм им. Единствено зимата бих ги обикнал, защото тогава дори и най-добрия V - brake умира, когато му се напълнят със сняг калотките. Да не говорим, че когато калотката се запълни с кал, това е скорошна смърт за шината.


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: E, aй стига бе:)нови [re: X_Country]  
Автор Amatior (nekadarnik)
Публикувано06.09.01 00:24



Mi i az ne znam obache jenata taka mi kaza togava biahme sas Pla-men a ko ne viarvash pitai go i tia kaza tezi sa sas maslo i struvat 35 li beshe 32 li beshe shta izlaja komplekt a pak tva za vilkata sam napalno saglasen znam kolko vrme she ma izdarji ama ne mi sa davat poiche pari pak i az sa otkazah ot neia che si zema obiknovena pak i sam s normal sizei ne mi se misli kolko pari triaba da dam




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.