Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 28.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гуми Nokian  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано20.08.01 16:07



И двете ми гуми вече почти сдадоха багажа. Спешно се налага покупка на нови, защото ми предстои едно сериозно каране. Първо мислех да си взема Schwalbe. Обаче сега гледах Nokian Boazobeana, която също не е лоша гума... И така, колебая се между Schwalbe BlackShark/Space/Big Jim или Nokian Boazobeana. Ако някой е пробвал от гореизброените гуми или пък е чувал отзиви за тях, нека да постне.
Благодаря предварително!


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Гуми Nokianнови [re: X_Country]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано20.08.01 16:50



Добре дошъл отново! Липсваше на форума!
Моят приятел Captain Planet има Schwalbe Black Shark 26х1.95. Кара ги доста- и като време и като пробег- имат около 12 000 км. на "гърба си". Не зная при твоя стил на каране, колко ще изкарат, но той беше много доволен. Единствено на асфалт казваше, че имат много твърд страничен ръб, но това е по-добре off road. Мисля, че са страхотни гуми- и аз съм карал неговото колело.



Тема Big Jimнови [re: X_Country]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано20.08.01 17:11



От скоро съм с такава задна,ама нещо не ми вдъхва доверие.Добре се държи на пътя,обаче отстрани е много мек материала и стената и е много тънка, имам чувството че може да се скъса от някой по-остър камък.The Saint беше споменал че лесно се търка,но не съм много съгласен.......Вчера се спусках от връх Ботев, над 2 часа спускане,там е яко чакъл и скали,е не е мръднала.

rider on the storm


Тема Black Sharkнови [re: тyчo чyчo]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано20.08.01 21:33



Добре заварил!:)
Да, Black Shark e добра гума. Старите ми са такива, само че 2.2, със синия кант. Много съм доволен. В момента са на 5400км дивашко каране и от задната не е останало почти нищо, а на предната има 1мм грайфер:) На всякакви терени без лед се представят идеално.
Обаче сега си харесах един Nokian и ме интересува дали са добри тия гуми. Ако не са добри сигурно ще мина на по-евтин вариант - примерно Big Jim, че в момента съм финансово слаб:)


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Big Jimнови [re: tropsyx]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано20.08.01 21:39



Мда, и аз днес я гледах по-обстойно и тъничка ми се струва. TheSaint преди беше писал, че лесно се пука, а не че се трие лесно. И може би е прав... С тази тънка странична стена... Абе незнам:( Иначе е лекичка и шарката й също е добра.

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема За Schwalbe Space...нови [re: X_Country]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано20.08.01 23:48



...Аз карам с такава предна. Много добре държи горе. Само че гледай като я купуваш, защото я има в 2 варианта- мека и твърда. Понеже аз съм с мека, и много се хаби на асфалт и чакъл. Но иначе държи много добре по пътеките. А, и Black Shark-ът също е добра, но е 2.2 мисля, а Space-ът е 2.35

Айде!


Тема Re: Black Sharkнови [re: X_Country]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано21.08.01 00:34



За Nokian очаквай повече от "Мастора" но той казва че били тежки, аз като ги пробвах останах доволен. Твърд, добре разположен грайфер, добро сцепление, здрави.

Що не си останеш с BlackShark това е доста добра гума?

...болката...
Ride Safe!


Тема Re: Black Sharkнови [re: XTR]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано21.08.01 12:54



Aми проблема е финансов:) Black Shark е 36лв, a Nokian Boazobeana е 30лв. И аз понеже трябва да взема 2 гуми, та се получава 12лв разлика... И си викам - ако са добри, да взема да спестя някой лев:) Освен това, Boazobeana е 2.3, докато Black Shark e 2.2 Та заради това се двуумя... Отивам днес следобед при Нина пък да става каквото ще:)

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Black Sharkнови [re: X_Country]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано21.08.01 13:32



Разбирам. Като стане каквото ще става... да разкажеш :)

...болката...
Ride Safe!


Тема Big JiNнови [re: tropsyx]  
Автор ella (baikalka)
Публикувано21.08.01 21:16








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.