Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Искам BIKEнови  
Автор buddy (осмислящ)
Публикувано15.08.01 00:12



Скъпи bike user-и

Аз съм абсолютно фреш в областта и имам единствено огромното желание да си купя колело / разбирайте че още нямам такова/. Понеже на входа никой не ме спря да ме попита дали имам и аз реших, че може да вляза.
Опитвам се да събирам съвети от приятелите си относно това какво колело би било най-добре да си взема / характеристики и производител/ - разбирайте като равновесие между способностата ми да използвам възможностите му и цената. Като се има предвид, че съм just a girl и сигурно ще има дълго да оформям мускули нагоре към телевизионната кула /Варна/ или да заобикалям пешеходци в морската градина, може да се приеме че първите няколко и може бе доста месеци ще вижда главно асфалт, трева, дребни камъчета, дупки-задължително, и някой и друг изскочил изневиделица бордюр или пешеходец / не дай боже нещо повече /. За mountin biking все още не смея да мисля, това не значи че скоро след третия бордюр няма да започна, но мисля че все още нямам нужната като светъл пример компания, като се замисля и планините са малко далеч. И така малко се отплеснах, но въпроса ми е препоръки, съвети и въобще всякаква информация, включително и магазини / както разбрахте във Варна, макар че ако успеете да ме убедите, че навсякъде продават боклуци и тн. може и да се навия да отида и другаде - има се предвид най-вероятно София/. Не се учудвайте ако запчона да задавам тъпи въпроси при споменаването на някой части – от типа “а за какво всъщност става дума” / мисля, че няма да са много, но все пак /. И така – предварително благодаря.
Приемете го като “Наръчник на потенциалния велосипедист”
Част І : Борбата с подмолните търговци
Наръчника на планинския велосипедист се получава много добре, има наистина много ценни съвети / е тези за велосипедистките няма как да ги оценя, но се заглеждам по велосипедистите, всъщност по байковете им/

Редактирано от buddy на 15.08.01 00:54.



Тема Re: Искам BIKEнови [re: buddy]  
АвторKolcho (Нерегистриран)
Публикувано15.08.01 01:53



Ami az kato che li bjah w twojto polozhenie predi 2 meseca.
Mislih, mislih i reshih slednoto: kupuwam si edin Cross za ne mnogo pari (320 w moja sluchaj, modelyt se naricha Montana, w METRO ponjakoga go prodawat kato ULTRA Puma, ama s po-kofti kapli) i kato go potrosha, weche shte sym razbral dali ot men shte stane koloezdach (i shte mislja za Istinsko Kolelo), ili pyk shte sym ustanowil okonchatelno, che taja rabota ne e za men.

Zasega plana e izpylnen... glawno w oblastta na potroshwaneto - zapoznah se s mnogo simpatichni hora pokraj prokletija Cross, i wsichki te imat neshto obshto - rabotjat w serwizi za kolela!
Kogato e w dwizhenie, sym sywsem dowolen ot nego, obache mnogo treski ima za djalane - wsichko skyrca, skorostite nenastroeni, spirachkite i te, kormiloto se potroshi i chakah sedmica i polowina da dokarat ot Montana rezerwno kolche. Ne si prawja iljuzii, che shte trygna kym wryh Botew s nego, no mislja, che za park, hodene na rabota i obikolnata na Witosha stawa.

Kolkoto do izbora na model - spored men wednyzh pokarash li kolelo s dwojno okachwane, (oswen mozhe bi ako ne si super-atlet s pone 10 000 km nawyrteni na pedalite), wednyzh zawinagi shte si razglezena i shte se chudish kak wyobshte njakoj mozhe da kara twyrdo kolelo primerno po paweta.
Problemyt na mekite e, che sa po-skypichki, i ako si kupish ewtino meko (naprimer masowo opljuwanija w tozi klub Cross Tiger), to werojatno e mnogo po-kalpawo, otkolkoto ako za priblizitelno syshtite pari wzemesh twyrdo.

Az lichno ne ja kupuwam prikazkata che "dwojno okachenite sa samo za downhill"... taka kato se zamislja cjalata ideja za downhill mi se struwa dosta nenormalna, koeto sys sigurnost shte mi nawleche prezrenieto na doajenite na toja klub. Ama ot druga strana, mozhe bi ti si po-blizko do moja akyl, otkolkoto do tehnija :-)
Ta spored men udobstwoto na mekoto wozene si e udobstwo, nezawisimo dali prepuskash s 40-50 km/h nadolu po njakoja ski-pista ili se drusash w dupkite na asfalta na pyt za rabota (zashtoto prokletite shofjori sa te iztikali do bordjura).
Za men e OK da platja s oshte 1-2 kg kym tegloto na koleloto za towa udobstwo.

Razbira se, w kraja na kraishtata neshtata opirat do towa kolko pari mozhesh da dadesh. Naj-slozhno e ako mozhesh da otdelish okolo 400-500 lw - togawa pred teb sedi dilemata minimalistichno-no-markowo / luksozno-ama-bylgarsko :-) pod tija pari si plytno w pregrydkite na Cross i Sprint, nad tija pari weche mozhesh spokojno da zjapash Peugeot-tata i Scott-owete.

Maj malko haotichno se poluchi mnenieto ama... tolkowa moga :-)



Тема Re: Искам BIKEнови [re: buddy]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано15.08.01 09:43



Dobre doshla buddy!
Mnogo me izkefi waprosa ti, inteligento zadaden s chuwstwo za humor.
Edinstwen (no sashtestwen) propusk: Ne si spomenala kolko pari smiatash da poharchish.
Shte ti predloja da se porowish po-nazad po temite ima pone 2 ili 3 kadeto se obsajdat takiwa problemi.
A kato kajesh weche kakwa suma si prigotwila, shte moga da ti dam sawet.
No ne i za targowec, zashtoto Varna mi e dosta dalech.

P.s.: Da me izwiniawate za latin-a, ama w bachkaneto niamam kirilica, ne se sdarjah...

Join the freeride everybody!


Тема Re: Искам BIKEнови [re: TheSaint]  
Автор CRZ ()
Публикувано15.08.01 12:07



Srodna dushichka.....i az bqh taka predi 6 meseca....vzeh si kolelo s tvurdo okachvane kato go vzimah s namerenie da si go iurkam samo iz grada,parkovete i rqdko da go karam na po presechen teren....da ama ne...sled purvite edna dve sedmici razbrah che tva ne e karane na baik...da obikalash kato lud parkovete..kachih go na vitosha...napravih edno spuskane koeto poveche mqzashe na free ride shtoto togava mnogo ne gi znaeh putekite edinstveno se orientirah po tva che po tia mesta karam kato lud ski vsqka sedmica prez zimata...e kachih se..i gas nadolu..obache problemite doidoha s purvia kamuk....mnogo kofti me razdrusa i v sledvashti moment bqh na zemqta...padaneto ne beshe mnogo kofti ...samo malko koja po putekata i tva e...da ama ako bqh pone s protektori ..nakolenki nalakutnici i drugi takiva ekstri shtqh da sum ok...ama aide de...tia raboti ot kude pa da gi znam....i taka...mina oshte mesec dva i pochnah da se guzarq na koleloto zapochnah da opitvam razni trikove skokcheta i drugshturotii...ama pak mamicata mu...pri ndk/sofia/ ima edni mnogo hubavi skokcheta....puk i most koito vurshi rabota za rampa ta da ponabera skorost..be super...prednata vecher bqh gledal nqkvi baikari po kanal EXTREEM..ta tia sushtite me poburkaha s trikove....praveha chudesa..i si vikam shto da ne probvam i az a..nqma losho..i az she stana tolkova dobur...zasvetkah se ot mosta priblijavam skokcheto i ..izlitaam...sigurno sum bil pone edno 1 50 nad zemqta...da ama koi da misli za prizemqvaneto...hmm..zadnika pak si svurshi rabotata.......
ta taka..veche sled 6 meseca nonstop karane vseki den..smelo moga da kaja che karam dobre kolelo...nauchih tova onova da skacham po peikite da karam na zadna gum..da podskacham na predna da se vurta da se mqtkam na 180../poslednotot vinagi zavurshva s blizka sreshta asfalta/...i sega kato go tormoza taka qko baika hodq pochti prez den da mi go stqgat...q skorosti..q luftove po dvijeniata..vinagi se namira po neshto...ta misulta mi e ako she si vzimash kolelo po dobre vzimai skupo da ti izleze eftino....ne neshto super skupo...prosto ne si vzimai bulgarskite cross sprint..i tn...vzemi si nqkoe peugeot ili nqkoi drag.. vijdal sum takiva za okolo 500 600 lv...povqrvai mi ..nqma da ti pravqt takiva gnusni problemi s skorostite...mislq che dvijenieto im e dobro....bratcheda ima edno takova i do sega sum go vijdal 2-3puti max da go vodi na remont...a baika mu e na godina...az karam drag grizzly v momenta i bera golemi qdove...baika struvashe 250 lv....koleloto e hubavo no da go kara nqkoi po umeren karach a ne takuv muchitel kato mene...az go karam kato che sum se kachil na nqkoi baik ot svetovnata kupa...tolkova go mucha....ii vse pak durji oshte...no ot dosta vreme gledam na pred kum po visok klas kolelo..koi znae...skoro dano se sdobia s takova...a tva...samo za x country ...i do magazina.....VAJEN E ENTUSIAZMA....i koleloto..ponqkoga;-)))

ПИЧ С ТУРБИНИ <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от CRZ на 15.08.01 12:08.</EM></FONT></P>

Редактирано от CRZ на 15.08.01 12:14.



Тема молбанови [re: buddy]  
Автор ella (baikalka)
Публикувано15.08.01 12:27



Може ли, да те помоля да си смениш цвета на прякора





P.S.10x



Тема Благодаря за мнениетонови [re: Kolcho]  
Автор buddy (осмислящ)
Публикувано15.08.01 15:43



Екстра е.
/Макар че тази дума откакто има такова нещо като онази фолк певица започна малко да ми звучи като мръсна/, но исках да кажа че както си е хаотично си е много добре.
/ Хм, учудващо е как експлоатират думите проклетите комерсиалисти, щях да напиша супер - но ми напомни за разни видиотени шоупрограми/ Извинявам се за тъпите отклонения

Наистина много ти благодаря. Мисля, че до някакви не достатъчно оформени, но аналогични изводи бях достигнала. Първоначално мислех да си взема някой нещастен Cross, понеже цените на Метро бяха доста напред /в смисъл назад в цифрите / от тези на останалите продавачи; по това време не разбирах май почти абсолютно нищо, но думата амортисьор ми говореше нещо добро, нещо като да си останеш само /или предимно/ с добрите усещания от това че си карал.
От скорости не разбирах абсолютно нищо или по-скоро толкова че да си мисля, че едва ли ще използвам всичките / 21 примерно/. Сега се убедих в това.Моята доста ориентирана /явно и за мое учудване / майка ме осведоми, че тези в Метро били доста трошливи /което явно са и го казали в друг магазин - естествено/ и тн. До преди седмица скромните ми опити за ориентиране се простираха в Cross и Sprint, изобщо не исках да мисля за алуминиева рамка и се опитвах да се самоубедя, че това въобще няма значение и какво толкова че тежало повече, тъкмо малко ще заякна като го мъкна по стълбите и мисли в този ред. След което бях слушател на двама по-навътре от мен за принципното различие при алуминиевите рамки, разликата във вибрациите и от там в конструкция на главината /? - може и грешно да цитирам понеже реших да не прекъсвам вдъхновението им с аматьорски въпроси/, "и съвсем различно се кара", и "абе ти нали ще го караш в града - е тогава не ти трябва, важното да са ти добре напомпени гумите и да е балансирано"/.
Ключовият момент с цената - дотук не го бях засегнала именно за да дам простор на мнения, а и защото и за мен е под въпрос. До преди въпросните мнения за алуминия съвсем скромното ми намерение беше да се задоволя със един Sprint Victory за 210 лв., който обаче естествено изчезна поради лятната вело-треска и цените приятно се качиха в смисъл че трябваше да си взема нещо прекалено simple за същите пари и предпочетох далновидно да се ослушам. С други думи имах същото намерение като теб - да си купя нещо което да се кара прилично. Последната оферта на Метро е Cross Tiger за приблизително 190 /вкл. ДДС/, което сякаш ме понави но благодаря за разубеждението.
В началото си мислех и че не трябва да изглежда прекалено cool понеже ще е по-атрактивен за кражба.
To recapitulate: чудех се дали да остана на варианта около 200 - 300 или да посъбера малко повече за алуминиева рамка /репликата беше над 500 /. На дадения етап трудно ще ми се откъснат повече 500-600.
Оттам нататък:
Ако е за 200- 300, кое е по добро от въпросните Cross и Sprint, /съдейки по деликатните различия в цената явно второто, а и между другото някой знае ли къде се сглобяват и къде се произвеждат частите/ и съответно в рамките на тези ограничени средства, кое е по-важно и кое не/ явно се прощаваме с амортисьорите, на тази цена достъпни само в Tiger/
И ако се навия за 500 - 600 тогава какво - best of the worse or worse of the best и изобщо все още съм пълен невежа в нещата по-нагоре от Cross и Sprint. Примерно каква конфигурация е добра за тези пари / май предпочитам тавана на ниския клас /
Ох. Голямо говорене му ударих. Направо ме заболяха пръстите.
Благодаря още веднъж. След като така си разлях мисълта така, сигурна съм, че твоето хаотично си го забравил. Това беше един вид - извинявайте, че заех толкова място.



Тема Hello Saint !нови [re: TheSaint]  
Автор buddy (осмислящ)
Публикувано15.08.01 15:46



Благодаря ти много за радушното посрещане. Друго е някак си, когато някой те похвали, особено когато си нов.
Въпроса с цената съм го прескочила, защото /малко ще се повторя с отговора на предния коментар /и за мен не е съвсем ясно колко искам да дам - един вид коментарите щяха да ме ориентират кое е по-добре , а след като прочетох тук-там разни четирицифрени числа , малко дискомфортно ми стана изобщо да говоря за пари. И така - затова тактично пропуснах момента, / "абе вие наистина от къде имате толкова пари" - въпроса ме кефи, срещнах го някъде в "наръчника на планинския…" /. Нещо между 200 и 600. Благодаря за ценния съвет, който ще получа.
А коментарът ти, как да кажа - стана ми приятно.
Не можах да се сдържа /?!/. Шгьхй
/Това беше thanx. забравих да си сменя клавиатурата/



Тема Привет buddy [re: buddy]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано15.08.01 16:36





enjoy the wind in the helmet

rider on the storm


Тема Re: молбанови [re: ella]  
Автор buddy (осмислящ)
Публикувано15.08.01 17:33



Sure. No problem. Но може ли още малко да го поизползавам. Просто наистина си избрала най-добрия цвят. После обещавам, че ще го сменя. Просто сега съм в лилав период. Tova lilavo mi haresva a i niama drugo blizko do nego /proverih/. If you don`t mind.

Ne dopuskah che e navlizne v nechia lichna teritoria, no kakvo da se pravia kato gamata e sravnitelo ogranichena. Povtoreniata sa neizbejni. Vsashnost ti vsichki hora s tozi cviat molish za tova?



Тема Re: tropsyxнови [re: tropsyx]  
Автор buddy (осмислящ)
Публикувано15.08.01 17:49



Интересно мнение.
Предполагам това е невербално общуване във възможната степен тук.
На мен също ми е cool /защото ми сложиха климатик/, имам предвид гот.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.