Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 25.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Пич, нали знаеш...нови [re: Kolcho]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано17.08.01 00:13



..."ВСяка жаба да си знае гьола!"...Е, аз поне гледам да го спазвам това, понеже е от полза, та става дума, че като не съм сигурен в нещо, а и особено ако съм новак, си мълча малко повече... Просто споделям, нищо повече...

Айде!


Тема Мола ;)))нови [re: vesiii /ex.buddy/]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано17.08.01 01:23



Моля, моля, радвам се, че съм бил полезен.

OVERSIZE:
Става бъпрос за диаметъра на челната тръба на рамката (в която влиза вилката).
При NORMALSIZE, той е 1’, при OVERSIZE е по-голям (не помня цифрата). Повечето хубави вилки са за OVERSIZE рамка. Затова ако решиш някога да си я сменяш/upgrade-ваш, няма да имаш проблеми.
Естествено по големия диаметър предполага и по-голяма здравина.

Предния амортисьор:
Предния амортисьор е нещо доста благо.
Идеата: предното колело да остава винаги на пътя, независимо от неравностите по него. Така имаш постоянено сцепление с пътя, а отам и контрол над байка.
Например не е е толкова страшно, ако задното колело се подмята по неравностите, не е приятно, но не е фатално. Но ако това се случи с предното, ами пребиваш се (в много голям процент от случаите)...

Колело на старо е също добра идея, но трябва да намериш някой който да разбира за да прецени дали си струва парите.

Когато решиш да хвърляш парите непременно пиши на какво си се спряла, за да видя дали да дам благословията си.
Успех!

Join the freeride everybody!


Тема Re: Пак благодарянови [re: Kolcho]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано17.08.01 01:26



Това което съм писал е от собстен опит или споделено от приятели с които карам.

Много бих се радвал ако пружинирането при въртене е мит, но тогава ще излезе, че аз съм олигофрен.

Какво се разбира под стегнат амортисьор? Това не е точната дума, но на vesiii /ex.buddy/ , ако й бях писал rebound, нищо нямаше да разбере.
На обикновенните задни амортисьори можеш да регулираш колко да е натегната пружината, но не можеш да регулираш т.н. rebound, или по-просто казано – обратен ход. Когато направиш амортисьора да се връща МНОГО бавно (след като се е сгънал), пружинирането чувствително намалява.

Ако искаш (и ако си от София), да се срещнем в Южния парк и да изкачим “Монцата”, ще ти дам моето колело. (с нестегнат амортисьор), и горе ще те питам има ли пружиниране или е само мит.

Сега за килограмите, вдигал съм (карал съм) CROSS, Columbia с висока вилка. После ръцете ми бяха малко по-дълги. Самият собственик ми каза,че тежи около 22 кг.

Мекото колело е по-тромаво от която и да е твърда рамка, колкото и да е скъпо.
Но за сметка на това е разкошно горе в планината.

Не казвам, че евтино колело = голямо зло, аз много бях доволен от моя CROSS Pioneer, докато не започнах да карам по Витоша.

Ако те влече, поразгледай тук
http://www.mtb-bg.hit.bg/

Join the freeride everybody!


Тема корекциянови [re: TheSaint]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано17.08.01 01:35



Колело с предно окачване няма!
Пак някакви коли са ми в главата...

Join the freeride everybody!


Тема Re: Пак благодарянови [re: vesiii /ex.buddy/]  
Автор Downhill (потрошен)
Публикувано17.08.01 20:00



Общо взето със TheSaint сме на едно мнение по въпроса за закупуване на колело - и двамата така започнахме, само че той по-отрано и по от ниско, а сега е бая височко вече Но и аз, и той, и CuO (говоря за тези, които със сигурност познавам) от време на време си купуваме по нещичко по-добро от предишното. Идеята е една - комфорт и по-голяма сигурност.
Мен вече ме е раздрусала параноята. Представям си какви ли не страшни ситуации, предизвикани от спестени пари - например счупено кормило със забито колче в гърдите, счупена вилка с малко вътрешности около нея по скалите и т.н. ... За да не става - купувай по-доброто, а не привидно изгодното.
И, за да те разубедя напълно да си купуваш колело, ще спомена и каската, протекторите за лакти, колене, РАМЕНЕ, глезени, гърди и гръб. Дори и очила. За тия неща човек се сеща най-често в някоя болница, когато вече лошото се е случило, уви.

Мдааа... Have e a niceshopping!...

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Искам BIKEнови [re: buddy]  
Автор koliovite (невменяем)
Публикувано17.08.01 22:55



И аз съм що годе дилетант, така че няма да давам много акъл, както посъветваха по-горе - та само ей така за бройката. Мойто колело е евтино без амортисьори. И това, което му е най-гадното е че рамката не е oversize и е слабовата. Всичко друго се сменя. Та си мисля ако нещата от към пари са критични. За парите с които разполагаш си купи колело с възможно най-здравата твърда oversize рамка. Иначе какъвто и монтаж (чаркове) да сложиш калпавата рамка си остава калпава.

Greet the Sacred Cow


Тема Re: Пак благодарянови [re: Downhill]  
Автор vesiii /ex.buddy/ (осмислящ)
Публикувано18.08.01 12:08



Downhill, имам добро въобръжение и описанието на твоите параноични представи леко ме смрази. Постарах се да се утеша, че Витоша не е наблизо и за да стигана до място достойно за пребиване ще имам време да мисля през целия път.
Значи ще вървя по утъпканите пътеки / с избора на първото колело имам предвид /. За шопинга не успя да ме разубедиш Don`t worry. Колкото и да звучи идиотско мисля да започна с очилата / е, и каската/.

Редактирано от vesiii /ex.buddy/ на 18.08.01 12:21.



Тема Re: молбанови [re: buddy]  
Автор ella (baikalka)
Публикувано18.08.01 15:26



хе хе не разбира се само теб защото си тук



Тема Re: Пак благодарянови [re: vesiii /ex.buddy/]  
Автор Downhill (потрошен)
Публикувано18.08.01 15:28



...И ръкавиците, и ръкавиците!

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Calm down :)нови [re: ella]  
Автор Downhill (потрошен)
Публикувано18.08.01 15:31



Успокойте се, цветове лилави

по-бързо, още по-бързо... изгорях



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.