Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 17.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Благодаря за мнениетонови [re: buddy]  
АвторKolcho (Нерегистриран)
Публикувано15.08.01 19:06



toku-shto minah prez edin magazin da si wzema malko wytreshni gumi (eh, i takiwa udowolstwija ima) i tam widjah Drag s preden amortisjor za 450-500 (sorry, slaba pamet).

Cross (== Ultra) se prawjat w Montana, Sprint maj se prawjat w Plowdiw. Chuwal sym neshto i za licenz na Biancho za Sprint, ama ne e ot mnogo awtoriteten iztochnik. Maj Sprintowete se wodjat po-dobri, wypreki che primerno dwizhenieto (zybchatki + skorosti etc.) pri ekwiwalentni modeli maj e po-ewtino (t.e. po-niskija klas na Shimano).

Za chastite sym chuwal kakwo li ne - ot kitajski (naj-kalpawite kapli) do amerikanski (ne tolkowa kalpawite, t.nar. aero-, ili v-obrazni kapli), ramite maj gi zawarjawat tuk w Montana (Crossowete de), a skorostite sa si Shimano - makar i ot naj-naj-naj-niskija klas na Shimano, deto na sajta na Shimano pishe che kategorichno ne sa za mountain bikes.
BTW: ako wse pak reshish da si wzemesh Cross (ne se umira ot towa, e, zawisi kyde karash de :-), imaj predwid, che specialno za METRO prawjat njakakwi ULTRA-ewtini konfiguracii, w koito slagat po-kalpawi komponenti, primerno Tiger-a w METRO e s njakakwi skorosti ot roda na MegaShift ili ExtraGear, dokato po drugite magazini e po-skyp i e s Shimano TY-18.



Тема Пак благодарянови [re: Kolcho]  
Автор buddy (осмислящ)
Публикувано15.08.01 23:21



Виж, извинявай не исках обидя Cross-a. А май го напрвих. В крайна сметка сигурно и аз ще си взема нещо такова. Днес си харесах един Sprint с двойно окачване, за който реших да мечтая до следавщата си заплата. Обаче не ме питай за малкото му име / ако приемем, че Спринт е фамилията / . Имах спонтанното и естествено желание да го запмня, но явно мозъкът ми беше приключил работия ден и понеже не му обърнах специално внимание да запомни, на петнайсет крачки от магазина вече беше expired. Идеята беше именно да попитам дали става. Реших, че мога да мечтая и без да му знам малкото име и ще го видя the next time. Понеже и аз бях приключила работния ден.
Интересно е като си невежа в някаква област, как ти се струва колко много всички знаят и ти се иска и ти да знаеш толкова, всъщонст ти е ясно, че всичко е въпрос на малко или повече време занимаване с нещото, като с компютрите и всичко останало. Та така и аз Ви се кефя. Доста систематичната информация, която си ми написал, определено беше интересна и фиксира някакво поле на неизвестни за мен неща в тази област. Мисля да задавам още въпроси, но дори за това е необходимо някакво познаване на материята. For tonight over. See you tommorow.
Исках пак да ти благодаря, но когато със следващия си комнетар пак ме принудиш да го направя вече ще започна много да се повтарям.Всъщност лошо няма.



Тема Re: Пак благодарянови [re: buddy]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано16.08.01 01:07



Лично мое мнение: не си купувай колело с двойно окачване (два амортисьора, full suspention,.... ect.).
А, ако наистина държиш на такова, започни да гледаш колела над 1200лв.
А сега да се обоснова: Такова окачване ти трябва освен ако караш основно из планините.
Ако преобладва градското каране, извън градско каране или каране по черни пътища) вземи си колело а преден амортисьор only.

1-во за същите пари които си приготвила за Sprint с двойно окачване, ще вземеш колело само с предно окачване, НО с много по-качествени компоненти (монтаж).
2-ро по-евтиното такова колело (с двойно окачване) тежи около 22кг и нагоре. (Това го прави доста тромаво в сравнение с 15-16кг на обикновенното колело.
3-то освен това при въртене, голяма част от енргията ти се губи за сгъване на амортисьора (което е неизбежно, това е т.н. пружиниране при въртене). При по скъпите колела, амортисьора може да се регулира (стяга) или се заключва (амортисьор със заключване струва около 600-700лв.) така, че пружинирането да се сведе до минимум или въобще изчезва. Но не и при евтините колела.
4-то няма да можеш да го ползваш по предназначение, защото горе в планината няма да е никак здраво/надеждно. (аз поне не бих му се доверил).

Изводи:
Бих те посъветвал да си купиш Sprint Apolo (с Al рамка и преден амортисьор, за около 420-450лв), а ако искаш приятно колелце вземи си Giant Bolder (пак с Al рамка и преден амортисьор, но за около 650 лв.)
Както сме писали и по-долу (из постингите), гледай да вземеш хубава рамка OVERSIZE (потърси из старите постинги, там пише какво е това, но и да не ти се рови, като купуваш, питай дали рамката е OVERSIZE) всичко друго се сменя.

Анатема:
Заклевам те, не се подвеждай да си вземеш евтино колело с 2 амортисьора, ще се прецакаш.

П.П.: Не се впечатлявай от правописните ми грешки, толкоз мога...
Успех! ]

Join the freeride everybody!

Редактирано от TheSaint на 16.08.01 01:09.



Тема Re: Благодаря за мнениетонови [re: buddy]  
Авторcrz (Нерегистриран)
Публикувано16.08.01 11:17



na tvoe mqsto bih izchakal oshte malko s parite...da minesh gornata granica ot hilqdarkata i togava pre ochite ti shte izpluva edin nov horizont na nepodozirano krasiva gama ot veliki baikove...az sgreshih i oshte s purvata suma s koqto se sdobih naletqh na obiknovenite kolela...karam si baika ama mislite mi vse sa otpraveni kum edin cannondale...e taka e...da sum mislil...
vchera kakto si vurtqh pedalite za zdrave mina edna baikarska agitka v neposredtstvena bizost do men..qvno momchetata sa se vrushtali ot vitosha shtot si bqha s protektorite kaskite i tn..bqha 5-6minavah prez parka...i kakto me podminaha ochite mi ostanaha sled tqh....ne iskah dori da primigvam da ne gubq kartinata ...baikovete bqha prosto...prosto strahotni.....ta taka..izchakai oshte malko i si vzemi edno naistina klasno kolelo.......shtoto posle da ne se chudish za kolko meseca she suberesh 1500leva primerno kakto az......subiraneto stava bavno...tva ot opit go znam....



Тема Re: Пак благодарянови [re: buddy]  
Автор Downhill (потрошен)
Публикувано16.08.01 11:27



Здравей, да кажа и аз едно скромно темерутско "Добре дошла!"
радвам се, че идат нови и нови писатели, някои доста интелигентни и грамотни даже.

Понеже не мога да се ангажирам с модел, няма да споменавам имена (не съм голяма компетенция; оценявам само това, което съм имал, а то не е много). Моят съвет е също да не си купуваш в никакъв случай колело с 2 амортисьора за 500-600 лв., защото поледствията след това могат да са много, ама много трагични. И няма да можеш да се изплатиш при по-лош късмет. Препоръката ми е колело на старо с преден амортисьор, или може би ново такова (с повечко късмет). Иначе - твърдото колело хич не е лош избор - като мине време ще можеш да си го надграждаш. На мен тая идея с надграждането ми се виждаше мног ужасна, ама се убедих, че това е за добро.

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Пак благодарянови [re: Downhill]  
Авторcrz (Нерегистриран)
Публикувано16.08.01 13:59



az mnogo govorq ama dobre doshla ne se setih da ti kaja..



Тема Re: Пак благодарянови [re: TheSaint]  
АвторKolcho (Нерегистриран)
Публикувано16.08.01 19:00



TheSaint, cheta ot izwestno wreme toja forum, zatowa sym najasno che si kyde-kyde po-napred s materiala i ne iskam da projawjawam neuwazhenie kym belite ti kosi, pardon, iztyrkanite ti gumi. Wypreki towa shte si pozwolja da ne se syglasja s mnenieto za dwojno-okachenite kolela.

Pyrwo, towa za 22-ta kilograma zwuchi uzhasjawashto, [predpolagam] osobeno za nashata nowa just-a-girl poznajnica Buddy, no to prosto ne e wjarno: toku-shto si izmerih Cross Montana-ta i tja tezhi 16 kg. Tiger-a na oko (ryka) e po-lek.

Wtoro, chel sym po razni sajtowe teorijata za energijata, izrazhodwana sa sgywane na amortisjora, no sym chel i po drugi sajtowe, che tazi teorija e samo mit. Sega koi sajtowe sa prawi, ne znam, i ne moga da sydja, ama i ti werojatno towa prosto si go chel. Kogato imash okachwane, ne se nalaga da se nadigash na pedali za wseki ryb po asfalta, za wsjaka reshetka na kanal i, o, uzhas, za wsjaka ulica s paweta; oswen towa kogato ako ot drusane te pazi okachwaneto, mozhesh da si pozwolish da karash s dosta po-twyrdi gumi, a towa pesti energija.

Treto, dori moja amortisjor ot "swetownoizwestnata" firma Lu Jin (jasno stawa kolko "markowi" i "beli" komponenti slagat Cross) mozhe da se regulira (no ne i da se zakljuchwa).

Ne iskam da zwucha kato adwokat na Cross - az sym dowolen, che si kupih towa kolelo za 320 lv, i ne se chuwstwam "precakan", zashtoto "za tija pari - tolkowa" - no wizhdam, che po nego ima problemi i ne iskam njakoj prebit (ili prekaral sledwashtite 3 meseca po serwizi) da mi tezhi na sywestta.

Po-skoro, (pochwam da se powtarjam ot pyrwija si post), smjatam che dwojnoto okachwane e neshto mnogo prijatno dori za sywsem-sywsem ezhednewno gradsko karane. Az izobshto ne si bjah ocenil amortisjora, dokato ne probwah twyrdo kolelo mesec-dwa sled kato si bjah kupil moeto (nishto drugo ne sym karal ot tymnata i dalechna era na balkanchetata).

Kolkoto do preporykite na CRZ za hiljadarkata, bih kazal, na chuzhd gryb i 1000 lw za kolelo sa malko. Ej, pich, towa sa uzhasno mnogo pari, kakto i da go poglednesh! I ako naistina mozhesh da si pozwolish 1000-1500 lw, to, wjarwam, shte mozhesh da si pozwolish i da dadesh 200-400 za pyrwo kolelo, kolkoto da razberesh kakwo iskash ot zhiwota i koleloto.

Tuk nawlizame w edna debela tema za "hardcore" i "casual" userite. Az se smjatam za hardcore kompjutyrzdhija i igrach (dumata "gejmyr" ja mrazja pochti kolkoto dumata "bajkyr"), no me e sram da pochna da objasnjawam na shirokata publika, che wideokarta pod $300 ochewidno ne stawa za nishto i che njakoi igri trudno se igrajat, ako wyrwjat s po-malko ot 120 kadyra w sekunda, zashtoto shte me gledat i shte chakat da widjat otkyde shte mi izleze kukuwichkata.

W toja klub powecheto ot aktiwnite uchastnici opredeleno sa "hardcore" koloezdachi. Wyw wyprosa na buddy, oswen blagorodna zawist i wyzhishtenie ot posetitelite na wryh Botew etc., po-skoro se pitashe za kolelo za "casual" upotreba. Njamashe nishto za skachane po pejkite, karane na zadna guma i wrytkane na po 180 gradusa (+blizka sreshta s asfalta). Taka che prikazkite za 1000-ta lewa spored men sa neumestni.

Ne iskam da obidja nikogo - prosto agitiram za malko umerenost.

I Buddy, naj-dobre potyrsi poznati da ti dadat da im probwash kolelata. [Ako ne beshe wyw Warna, shtjah az da ti predlozha probno krygche.] Ne obache ot hora, deto ne znajat kakwo karat i za kakwo sa skorostite, a wse pak srawnitelno dobre poddyrzhani kolela. W idealnija sluchaj, probwaj twyrdo, s preden amortisjor i dwojno-okacheno. Mini po njakoja pytechka w Morskata gradina, pregazi njakolko korena i njakolko dupki po asfalta. Kachi njakoj bair. Ako namerish njakoj s kolelo za 1000 lv, probwaj i nego :-)

I kato si kupish neshto, pohwali se.



Тема Re: Пак благодарянови [re: TheSaint]  
Автор vesiii /ex.buddy/ (осмислящ)
Публикувано16.08.01 21:25



Saint, благодаря ти. С тази фраза май вече се олях. Обаче настина. Май точно от това имах нужда – да ми кажат модел и тн. Точно като за дебил (не се майтапя). Защото като не разбираш и като те затрупат с информация ефекта е , че отиваш с паричките си в магазина и започва да ти се иска всичко да си купиш и мислиш ама-а-а-а, мислиш. Купваш си нещо което разбира се не съчетава всички лелеяни ценности и се глождиш, “абе дали не трябваше аз да си взема онова, другото (до него – “мамо, мамо купи ми тва, нееее - другуту ду негу” – реклама на плодово мляко, определено са влезли под кожата на майките) дето нямаше такова, обаче имаше еди какво си”.
Всъщност каква е идеята на предния амортисьор – т.е. в какво рефлектира, което при твърдите го няма; примерно за задния ми е ясно ( то оставаше и да не ми е ясно, всеки който се качи на бегач му се изяснява.) - добавка: за предния ми се изясни, когато видях сайта ти, благодаря. Надявам се,че той подлежи на развитие.
Абе въобще задния май отпада от идеята. Прочетох едни питания малко по-назад за скърцащ заден амортисьор, Спринтове и че било нормално - Nein, наистина ще се прецакам. Освен това колкото и да ме гложди монтьорска страст, това избощо не е гаранция, че няма околчетелно (и повсеместно) да си прецакам и колелото. Поне така твърдят, че понякога правя с други неща (доколкото си спомням с компютрите – обаче не отчитат, поне не гласно, значителния превес на положителните резултати и в крайна сметка полезния опит, е той си е за мен, но по някога им върши работа и на тях ). След като казваш, че ако ще мисля за двойно окачване да се целя от 1200 нагоре, мисля че трайно ме разубеди.Поне докато ги събера мога спокойно да потроша едно по-евтино /ако карам като CRZ/.

Търсих за OVERSIZE, но не открих кой знае какво / понеже съм мързел използвах ДИРИ/ Това какво ще рече – че е big enough за … / по.-голям диаметър, по-дългокраки хора or else ?/

Това са печатни грешки / не правописни /. Можеш повече, но не си губиш времето с глупости. Както и аз. /Шефа ми обаче е на друго мнение по този въпрос /

10x. Bye

Редактирано от vesiii /ex.buddy/ на 16.08.01 22:14.



Тема Re: Благодаря за мнениетонови [re: crz]  
Автор vesiii /ex.buddy/ (осмислящ)
Публикувано16.08.01 21:31



CRZ, сигурно си прав. Обаче наистина ми е трудно да ги събирам. Има един момент на “насищане”, в който ми писва да събирам и започвам полека да си измислям важни неща които ми трябват сега / спешно!/. Последния /и първи/ път събирах за кмпютър и от тогова мина едно известно време, в което упорито и повтарящо се решавам да изследавм настоящата стойност на парите, понеже опитите да събирам тогава бяха почти депресиращи, понякое време си задавах въпроса защо изобщо работя и други такива / понеже плана ми беше суровичък и залатата, като се замисля по-малка/. Наистина оценявам съвета ти но не знам дали ще мога да го приложа. Сигурно просто ще направя като теб. Падам си дивачка, но за усмирение като набарам колелото на сестра ми карам по автомобилните пътища /– там не мога да си позволя да съм дивачка/, а и нейното е най-евтиния Крос. Мисълта ми е че се опитвам да се усмирявам и едва ли скоро след като си купя колело /my own/ ще се опитвам да правя твоите финтове. Старая се да не гледам много екстремни предавания – така че няма да ме изкушават в прав текст. Аз по принцип си живея екстремно, незнам точно как го правя, но внасям тръпка в почти всичко което правя. Чак понякога се уморявам. Поради което напоследък се опитвам да правя някои неща като “нормалните хора” – понякога е по лесно като тях / ако обаче някой ме впише в групата им направо ще ми стане бррр, гадно че въобще ме е видал някак си там, обаче засега не съм чувала подобно нещо, “напротив, напротив дори да умирам , живота със сгрубите лапи челични…” и т.н. Вапцаров /. Май пак много се отплеснах. Надявам се да не съм била дасадна. Но мисля,че все пак не бях.

Редактирано от vesiii /ex.buddy/ на 16.08.01 22:04.



Тема Re: Пак благодарянови [re: Downhill]  
Автор vesiii /ex.buddy/ (осмислящ)
Публикувано16.08.01 21:39



Hello Downhill !
Остави скромността за тези които нямат други качества. В другите постинги звучиш като доста запознат. Това, че си нямал много значи, че тези които си имал са били добри /звучи все едно че си говорим за жени/. И благодаря за милото посрещане /скормно темерутско е наистина ме изкефи/.
Аз все още не мога да си се продставя омазана до ушите с грес, защото това със сигурност ще стане / с пастата за зъби го правя, какво ми пречи и с греста / веднъж само гледах и пак се оплесках, обаче иначе няма търпка, значи всъщност чудесно си се представям, чак ми прави кеф тази моя представа, обаче въобще не съм убедена в резултата. Изобщо ако се получи нещо добро ще го отдам на благосконната случайност и ще се надявам скрития дефект който съм убедена, че ще създам да се прояви в сравнително подходящ момент.Това всичко по повод на надграждането. Доколкото разбирам от казаното до тук ако си взема OVERSIZE е ок и след това мога да си правя каквото си искам /иначе също, но така е по-добре/?

Dear frinds, аз спирам дотук by now /за днес – да набера вдъхновение/. Искам много да Ви благодаря за изключително милото посрещане, накарахте ме да се чувствам повече от у дома си /само дето още не съм пълноценен член на групата/. Незнам дали го правите по принцип, но от краткия overlook на клубове не съм забелязала това да става някъде. So thanx . Very much. Наистина.

Редактирано от vesiii /ex.buddy/ на 16.08.01 22:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.