Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:04 01.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Nov baik?нови  
Автор Rashan(ka) (непознат)
Публикувано19.07.01 14:47



Здравейте,
Имам въпрос към вас, като към познавачи и разбирачи (понеже карате всичките) ;-)) Та, значи, мисля да си взимам нов байк. Трябва да е сравнително лек -12-13 кила (е, ако е по-малко, няма да откажа), с преден амортисьор. Това е задължителното. Желателното е прав волан, Y-образна рамка (или може би малко по-малък размер просто), ми... а, дискови спирачки (макар че доста оскъпяват, може и без тях), трябвыа да е просто здрав, и... каквото кажете вие още
Нещо да ми посъветвате?
А, да, парите! Ех, винаги и за тях трябва да се помни :-(( Ми, да кажем... до 600 лв...
Мерси предварително, и очаквам вашите мнения<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Rashan(ka) на 19.07.01 15:19.</EM></FONT></P>

Редактирано от Rashan(ka) на 19.07.01 15:25.



Тема Re: Nov baik?нови [re: Rashan(ka)]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано19.07.01 15:52



Не искам да те плаша, но си мисля, че за тази скромна сума не можеш да намериш свестен байк Може би ще ти трябват двойно повече пари, особено за "меко" колело.



Тема Хм...нови [re: Rashan(ka)]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано19.07.01 15:57



Малко обширна и сложна тема:) Първото, което искам да кажа е - НИКОГА Y-рамка! Това е най-голямата глупост, която може да се сътвори за твърда рамка. Ако искаш байка само с преден амортисьор е по-добре да си е с класическата рамка. Y-рамката е по-неудобна за носене и за закачане на седалков лифт. Освен ако не я закачаш с въже де... което е много удобно и го препоръчвам горещо на всички от клуба... Но да не се отклонявам от темата:)
За колелото - с тези пари можеш да си вземеш Peugeot, Drag или евентуално Scott.
Пежата можеш да видиш в магазина с/у центъра по хигиена или при Нина. Преди бях гледал някакво алуминиево Пежо с преден амортисьор RST за 650лв. Пак за около 650лв (взависимост от магазина) можеш да си вземеш Scott Peak. Toй е с CrMo рамка и вилка TopGun. Eдин приятел кара такова колело вече 8000км и досега е сменил само гуми и калотки. Надеждно е, но може би е по-тежко от Пежото.
Друго добро колело, което се сещам за тези пари е Drag GrandCanyon (не съм сигурен точно за името на модела). Аз лично ако трябваше да взимам колело, бих взел него. Алуминиева рамка, регулируема на твърдост вилка Suntour и доста добри компоненти. Струва 640лв при Нина. Само дето не е с право кормило, а с кормило тип "чайка", но повярвай - ще ти допадне повече. Със сигурност не можеш да вземеш Scott с такива компоненти на тази цена. Може би такъв Scott би струвал около 1000лв.
За дисковите спирачки - просто забрави Ако са хидравлични ще струват 2 пъти колкото колелото, а ако са механични няма да са добри. Всеки в клуба би потвърдил, че е по-добре да караш с най-добрия V-brake, отколкото с механична дискова спирачка. По-тежки са, а спирането не е много ефективно. Хидравликата е друга работа... там ако не внимаваш като нищо можеш да се хвърлиш през кормилото:))) Ако не мислиш да вдигаш скорости над 100км/ч, V-брейка е подходящ:)))
Oбщо взето това е от мен... Трябва да пообиколиш магазините и да разгледаш, като не вярваш много на това, което говорят продавачите:))) Успех!


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Nov baik?нови [re: тyчo чyчo]  
Автор Rashan(ka) (непознат)
Публикувано19.07.01 15:57



Добре де, а на старо?



Тема Re: Nov baik?нови [re: тyчo чyчo]  
Автор Downhill (+)(+)
Публикувано19.07.01 16:02



Аз мисля, че за тези пари може с преден амортисьор, но нямя да е особено леко колелото. Не че имам нещо конкретно предвид, просто споделям окуражаващо мнение. Като начало може да се направи една бърза проверка в магазина на БАС.

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Nov baik? [re: Rashan(ka)]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано19.07.01 16:04



Виж предложението на ХС!
Наистина моделът на DRAG e добър, но не е GrandCanyon, а е Expert.Една приятелка кара същия. Ако при Нина го няма, виж в Търговсият дом (безистена с/у Съдебната палата).



Тема Re: Хм...нови [re: X_Country]  
Автор Rashan(ka) (непознат)
Публикувано19.07.01 16:04



Огромно мерси, само да кажеш, къде е това "при Нина"?
Аз бях ходила там на Д. Несторов - срещу Центъра по хигиена - та те ми препоръчаха Drag-а също;
бях в BordShop-а в уличките до НДК - там има Scott за 590 лв с преден амортисьор и CrMo рамка. Не си спомням, как се казва модела.
Бях и в Младост в едно жълто фургонче - там има Пежа, но май са без амортисьори.
И на Асен златаров има хубави, но са Giant и Scott - парите са съответни ;-)) Има много хубаво Пежо за 890 лв.
Това са ми проучванията на пазара.



Тема Re: Nov baik?нови [re: тyчo чyчo]  
Автор Rashan(ka) (непознат)
Публикувано19.07.01 16:08



Но абсолютно всичките байкове, които се продават тук, се сгобяват в България, така ли е?
И тоя Drag какъв е по произход?
И какво ще кажете за Sprint Apolo? Също са ми го препоръчвали...



Тема Re: Nov baik?нови [re: Downhill]  
Автор Rashan(ka) (непознат)
Публикувано19.07.01 16:10



Ох, нещо последно време от Дойчин много се оплакват хората... Много бил надувал цените, не му било коректно отношението към приятелите, и т.н. Не знам, дали е вярно, мен борда ми е от там, и засега съм доволна от него :)) А какви байкове има той, знаеш ли? Че там разкопаха много сега и ходенето до там е станало проблемно :))



Тема При Нина:)нови [re: Rashan(ka)]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано19.07.01 16:13



Магазина се намира на ул. "Княз Борис". Близо е до Женския пазар. Като тръгнеш от бул. "Мария Луиза" по ул. "Екзарх Йосиф" в посока пазара, се пада мисля че втората пресечка. Като вървиш към пазара, магазина се пада отляво, почти на ъгъла. Обикновено винаги има колоездачи пред него и лесно ще го познаеш:) А и табелка има, ако я видиш де:) Мисля че, ще се ориентираш.

П.С. А пък на ул. "Г. Вашингтон" има магазин на Kettler Sport. Като вървиш към пазара е отдясно. Той също е почти на ъгъла. И там продават колела. Има доста модели Scott, както и DH модели на Cannondale, но тях не ги коментираме:)


Wear your helmet! Bicycle safety is important!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.