Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 07.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Отдавна исках да отворя тази тема, сега е момента  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано28.06.01 23:02



Днес, почти пред очите ми откраднаха едно колело.
Бяха двама хлапаци (15-16г.), които преди това се бяха атакували (напръскали го със спрей, но той успял да избяга) едно от по-малките момчета които се навъртат около BAS. Това беше станало точно в началото на "Монцата".
Ние (6 човека) тръгнахме да ги търсим из парка. Естествено никого не намерихме.
Групата се пръсна, аз и Ицето (при Нина го знаят като DJ-a, кара никелиран KTM) тръгнахме да се връщаме към BAS. Решихме да бутаме нагоре по "Монцата". Изпревариха ни две хлапета с CROSS-ове. Вече бяхме минали средата, когато откоре се спусна един с CROSS, а някакъв тичаше като луд след него. Мен ми се видя подозрително и даже го питах какво става, а той, каза: "Нищо нищо..." После първия спря, и двамата се качиха на колелото и отпрашиха...
След 2-3 мин. като изкачихме баира, едно от двете хлапета които ни бяха задминали, седеше на земята и не можеше да отвори очи, ревеше яко.
Тия гаменчета го бяха напръскали със спрей!!!
С Ицето тръгнахме веднага надолу, ама уви, никой!
Ако знаето колко ми стана криво за хлапето!!!!!
Казахме на 2 гарда от "Егида" ама едва ли ще има ефект.......

ОК, да обобщим, тези двамата бяха пишлемета, т.е. едва ли биха се метнали на някой по-голям или едър, така, че за повечето от нас (срува ми се, че болшинството сме около и над 20 ) няма страшно.
Обаче, ако ми изкочат 3-ма бабаити идея намам какво ще правя. Понякога се прибирам и след 00h.!
Исках да ви питам за кражбите, как се предпазвате? То за заключалките е ясно, никога не си оставам колелото без надзор, дори и заключено....
Дали в BG някой застрахова колела?
Аз (както и всеки в клуба) съм инвестирал много време, пари, нерви и направо не се сещам какво ще правя ако всичко това изчезне яко дим.




Тема Леле, майкооооо......нови [re: TheSaint]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано28.06.01 23:27



......Абе да ги еба в манафите, бе. Утре ще им се случи ебати случката на тия лайна, ако пак са там. Аз също съм "пишлеме"(ти знаеш), но може ли такова нещо, бе?!?!?!!! Понеже на мене са ми гърбили вече едно колело и знам колко е гадно. Следователно никога няма да посегна. А момчето дето се върти около BAS се казва Божидар(не съм сигурен) и бях там когато дойде и се оплака, че трима горе-долу колкото него на години(15-16) се опитали да му земат колелото на Монцата в Южния. И го бяха напръскали със някакъв спрей.
Ние обаче не тръгнахме веднага, щото не вярвахме тия лайна още да са там. Ама явно са били. И мисля, че утре ще патят адски много, ако пак са там и ги намериме. Но този път трябва да се събереме повече хора и да ги потрошиме тия както си трябва!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Айде!


Тема Re: Отдавна исках да отворя тази тема, сега е моментанови [re: TheSaint]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано28.06.01 23:41



Гадна история... преди време ми се случи да ме нападне един, за щастие братовчед ми караше малко след мен и ми се притече на помощ този, който ме мападна си изпати малко (счупих му три пръста) но ако бях сам нямам идея как щяха да се развият нещата т.к. не съм много едър човек и онзи определено не ми беше в категорията. Ама стига съм се оплаквал.

Преди време някои от момчетата в клуба изказаха мнение че няма нищо лошо и сам да си кара човек. Е да не се случва но в подобни гадости "две е по-добре от едно".

За предпазването ... мама му ... нямам идея !?

Ride Safe!


Тема Re: Ne stawaнови [re: TheSaint]  
Автор razbirac (nema labavo)
Публикувано29.06.01 02:37



Az razpitah edna priatelka deto bachka brokerka i prodawa wsiakwi widowe zastrahowki i sled kato beshe razpitala kade li ne i biaha kazali che niama shans. Dori i koleloto da si e s faktura,registrirano s nomer i wupreki che stawa prez "swoi" chowek,t.e. znae se che se durjo na koleloto i niama da se naprawi "kur kapan" pak ne iskat da go zastrahowat. Riska iawno im e prekaleno goliam i weroiatnostta da gi natowarish e mnogo goliama!
Taka che pazete se,pazete bike-owete ,no wse pak ne si zaslujawa za edna kupchina jeleza ,bili te i skupi da si riskuwate zdraweto!
Az lichno kato karam i znam che ste se pribiram kusno si karam s pistoleta i misla obache spezialno da mina prez parka puk toku wij sum imal kusmet da gi srestna tia laina! Az toa pistolet si go wzeh sled kato se probwaha edna wecher da razbiat garaja ni i az stoto sum mnogo goliam tarikat slezah po boxerki ,no dobre che tia beha se omeli weche sled kato be pisnala alarmata inache steh da iziam i iak boi. Ta na sledwastia den si kupih patlak i demonstratiwno se razhodih s engo pokrai kafeto deto tia gepachite se subirat a i postreliah malko wuw wuzduha! Ot togawa e mirno a i imam edin komshia deto e mnogo ludo kopele i ima okolo 5pushki u teh ta sega sme sformirali udarna grupa za reagirane,edin wid! jalko che se nalaga da se prawim na reindjuri am anema nachin w twa wreme. Ne e napulno reshenie ama mi e spokoino kato se pribiram dali skolelo ili s kolata!



Тема Предлагамнови [re: razbirac]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано29.06.01 14:41



да си купим и ние спрейове .Въпреки че това не е решение ама ко да се прави.Докато не се стегне полицията ще ходят пишлегарчета като тия из парковете.Само с лопатата по главата и тва си е.........

rider on the storm


Тема Застраховкитенови [re: tropsyx]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано29.06.01 15:32



Ехааа, много готина идея:))) А дали има застраховка, която покрива счупена вилка след удар примерно?:))) Ако е така веднага се хвърлям да се застраховам:)))
Иначе какво да кажа за кражбите - кофти работа. Преди когато беше ремонта на бул. "Хр. Ботев" аз също бях свидетел на една кражба. Само че тогава крадеца добре го отнесе. Хвърчи той с едно колело от "Пиротска" към "Хр. Ботев", а след него собственика на колелото се дере: "Дръжте го тоя. гепи ми колелото". Оттам един от майсторите, който стягаше релсите с един бая голям ключ изгърби крадеца, така че оня падна от колелото. Докато се сети откъде му е дошло изяде 3 - 4 шута и после драсна с 200. Така че, носете си и вия ключ, мотика, щанга, бухалка:))) Лошото е че са големи и не се прибират лесно. А пък за спрейовете... ако един ти изскочи бива, ама ако са повече дорде ги напръскаш всички и не се знае какво ще стане...


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема mnogo kofti...нови [re: TheSaint]  
АвторCRZ (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 19:37



az pochti vseki den karam v toq raion....nishto podozritelno ne sum vidql....basi ujasa....tam veche ne karam....obache dano tiq kopeleta gi hvanat.....az sum dreben...i sega mi e adski kofti....ako moga da vi pomogna kajete kak...az sum navit da doida s vas ako vse pak reshite da gi hvanate...i dano tva da ne se sluchva veche



Тема mamicata imнови [re: X_Country]  
АвторCRZ (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 19:43



Az sa se setih che starata kormilna truba e oshte v nas...mnogo zdravo jelqzo.....ta tva moje da remontira nqkoi takuv..........



Тема Аз съм прокълнат...нови [re: TheSaint]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано30.06.01 21:22



Здравейте , не знаех че има такъв клуб , чак днес го открих ..
Казвам че съм прокълнат защото няма едно колело, което да съм карал през живота си, да е било мое и да не е било откраднато... Като започнем от триколката ми , нйкъде на 3 години като съм бил, минем през различните модификации на Балканчето и се стигне до най-траемиращото изживяване, което съм имал последните години- когато миналата година ми бяха отмъкнали Scott-a, наистина я обичах тази машина, най-голямата ми любов машинна беше :)... Самата история със кражбата е наистина абсурдна- някой се беше качил до втория етаж на къщата, беше минал покрай един отбор съседи, една глутница кучета в съседните дворове, майка ми , и това посред бял ден... Та общият брой на задигнати от мен велосипеди е някъде към 7, ако ги броя правилно ( включвам старият ми байк, който го продадох , а в послдствие го откраднаха от приятеля на който го продадох....)
Има ли такива случаи сред вас ? :).. аз от една година съм безколесен, използвам колелета на разни приятели , които ги мързи да карат ...

When I am King Youll be the first against the wall...


Тема Re: Аз съм прокълнат...нови [re: MarvinN]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано02.07.01 01:06



Мен са ми крали един "Турист", мног як го бях направил за онези години (около '90). 8 скорости (стандартно беше с 4), механичен километраж (руски, фабричен)!!!
Един мангал разби вратата на бараката в която го държах!
Видях го как го отнася, развиках се, но никой не се намеси!!!!!
Тръгнах да го преследвам със старото си "Балкан"-че, ама къде ти........
Много е гадно!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.