Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 30.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема РУДНИК ЧУКУРОВО - тоз прекрасен рай!  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано18.06.01 13:33



Ще ви опиша с думи прости маршрута, що ний с Аркадаша двама бъхтахме в Неделя.
В общи линии е следното. Кара се по "Лозенската Планина - най-добрата на света". Тръгнахме от с.Герман, качихме се на билото на планината, от там напред, напред по нея. Малко проблеми с картата, малко заблуждения, но накрая пристигнахме целевата точка - Р-к Чукурово. Това е открит рудник, от който не се разбира какво точно се копае. Гледката е впечатляваша за човек извър тоя бранш. Нямам дар слово да ви я опиша, ама е дебилска. Особено като нагазиш в самия рудник и тръгнеш по лабиринта от пътища на камиони сред камарите от сгурия.
Но да се върна на маршрута. От Герман до рудника го взехме за около 5-6 часа. Докато се покатериш на билото на Лозенска си е яко спорт - бавно и мъчително нагоре плувнал в пот. Тая операция взима около час, че и малко отгоре. После се почва, дето вика Аркадаша, един CROSS HILL - нагоре, надолу, гори, поля, ливади, баири, долини... и така увлечени в спускания и изкачвания, шеги и закачки, неусетно стигнах ме ,пребити от умора и слънчасали, до чудната долина на р-к Чукурово. Направо онемяхме от сюреаридтичната гледка, която се разкри пред жадните ни за атракции погледи. То небеше пепел, то не бяха стари багери и малоумни вагонетки. Съвсем в реда на нещата щеше да е по релсите да мине бавно един стар самотен пътнически вагон, а на прозореца му Коркодила Гена да свири на акордеон и да пее добре познатата песен.
За да се стигне от този излаз към р-ка до някакъв читав път, рудника трябва да се прекоси. Ха честито! Прекосихме го (готино беше) и се докопахме до асфалт. По него след доволно скоростно спускане стигнахме до НовиХан. Характерно за това място е, че неможеш да си купиш лимонадата заедно с амбалажа - или пиеш на място, или връщащ шише. Щото иначе ти объркваш тотално баланса на града, нарушаваш микроклимата и повишаваш напрежението в региона с тая липса на амбалаж, един брой, който би се появил. Големи скандали стават по тоя повод, вервайте ми!
От Нови Хан до Софията е час - два, но няма как да не се мине по магистралата. С оглед на това, ако човек има повече време, е по добре да се спусне от другата страна на планината, към Искъра или знам ли и аз...
Като обобщение - маршрутчето доста ме измори, но си заслужаваше. За гъбарите - пълно е с гори, аз лично намерих една манатарка за чудо и приказ!

Това е. Аркадаша може да допълни каквото съм пропуснал в припряния си разказ.
Чао на всички и разказвайте!



Тема Бравонови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
АвторHИK (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 10:57



Браво



Тема Re: РУДНИК ЧУКУРОВО - тоз прекрасен рай!нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор ella (baikarka)
Публикувано19.06.01 11:21



ако си имал предвид тва което си мисля се пише: сюрреалисти4на гледка

Редактирано от ella на 19.06.01 11:24.



Тема Re: РУДНИК ЧУКУРОВО - тоз прекрасен рай!нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано19.06.01 11:34





qko:)) minalata godina dwama poznati se bqha opleli mnogo seriozno w toq "4uden" krai, neznam dali sa bili zamaqni ot surealisti4nata (ili kakto tam se pishe:) kartina ili prosto gi beshe naprekla jegata ama bqha prekarali edno solidno koli4estwo 4asowe w lutane, dokato nai-nakraq stignat do asfalt i po nego po nego ta w civilizaciqta, i wse pak twa e edno ot mestata kadeto ne mi se hodi



Тема Простете, о...нови [re: ella]  
Автор Downhill ()
Публикувано19.06.01 13:25



По отношение на граматиката вече напълно съм се отчаял и съм решил, че грамотните компютърни специалисти (или такива, които ползват компютрите малко повечко) почти не съществуват... Обаче ми е много чудно, когато някой се опитва да оправи чужда грешка (очевидно неволна), пишейки той самия/самата с грешки.
Ето, например, следния текст в грешен оригинал:
"ако си имал предвид тва което си мисля се пише: сюрреалисти4на гледка"
... и редактиран:
"Ако /главна буква/ си имал предвид това /запетая/ което си мисля /запетая/ се пише: сюрреалистична гледка /точка/"

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Що бре?нови [re: CuO]  
Авторapkaдaшko (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 14:28



Що не ти се ходи из тез места? Нима не обичаш да въртиш педали из хълмове и полянки китни и да се спускаш урбулешката по почвени пътища и сенчести пътечки?
Уморително е малко туй е факт, но пък е благо особенно ако си с другари ;)
Инък що да допълня... тъй си беше както ССК го е описал пък и отгоре.
Айде берекет на всички и умната ей ;)



Тема Re: Простете, о...нови [re: Downhill]  
Автор ella (baikarka)
Публикувано19.06.01 20:01



мерси за поправката



p.s.пък и поправям за дума а не за граматика

Редактирано от ella на 19.06.01 20:11.



Тема Re: ellaнови [re: ella]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано20.06.01 09:39



Ti bulgarska fiologiq li uchish :))

rider on the storm


Тема tropsyxнови [re: tropsyx]  
Автор ella (baikarka)
Публикувано20.06.01 10:06



За това май трябва да съм студентка.Как да го уча като вече 2-ра година не ме пускат от 8-ми клас, защото не мога да пиша



Тема виж ся..:)нови [re: apkaдaшko]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано20.06.01 10:18



по сенчести пътечки и ливади китни проблеми няма, ама ССК беше наблегнал леко на урудливата обстановка в тоя рудник и така като го слуша човек остава с впечатлението че бая голям и прашен ще да е, и доста време ти отнема да го прегазиш целия, а и друго има:)) да ме извиняваш ама да изляза от София с цел да покарам на чист въздух и хубава гледка и да се забия в Чукурово... не ме блазни тая идея.

предпочитам си планината...нагоре или надолу, природа да има и по-малко слънце




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.