Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 27.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Калпави шини  
Автор TheSaint (познат)
Публикувано17.06.01 22:06



Става въпрос за Weinman Zac 19 и Zac 2000.
Купих си преди време, цяла чисто новa предна капла (шина + спици + главина).
Още при първото кръгче, при спиране с предна спирачка, колелото взе да спира на тласаци, всякаш бе 29 годишен Москвич!
Оказа се, че шината е фабрично сплескана на мястото на съединяване.
Върнах я, смениха ми я с чисто нова Zac 2000 (поради липса на Zac 19, но разлика почти няма м/у двете), тук трябва да отбележа добрата поддръжка от страна на BAS, малко магазини биха го направили в BG.
Новата шина също ми спира неравномерно, много по-малко в сравнение със старата, но е неприятно...
Пита се дали това може да се коригира по някакъв начин? Имам в предвид прецизни машини, защото отклонението наистина не е голямо.
X_Country, ти ме остави с впечатлението, че го разбираш изтънко велосипедния хадуер...



Тема Re: Калпави шининови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (жмульо)
Публикувано18.06.01 22:01



Мдааа... много досаден е този проблем. Почти няма отърване от него. Aз с предната шина на стария байк бях целунат един камък и тя се беше разтворила много сериозно. Набих я с чука, видимо стана равна. После си я доизправих със спиците. Обаче после като натиснах предна спирачка и направо се отчаях. То не беше придръпване, не беше чудо... После си направих едно дръвено трупче, точно с профила на шината и я стягах в менгеме с оловни подложки на челюстите. Така почти се оправи, но проблема си остана.
Твоят случай явно е друг, след като шината ти е нова. Може да има неравности по самата шина. Можеш да го установиш с фулмастер и с леко въртене на шината. Постепенно приближаваш и гледаш къде оставя следа. Ако и от двете страни следата не е прекъсната, то тогава просто незнам от какво може да е. Ако пък неравността е по-остра, вероятно там остава материал от калотката и трябва да има черно петно.
Колкото до машините - нямам идея с каква машина може да се направи това... Ти искаш да свалиш метал, където има бабунка ли? Тя шината е с голям диаметър и доста специална ще да е машината с която ще се обработва.

П.С. А колко изтънко разбирам велосипедния хардуер е под съмнение:))) Щом колелото ми още се движи, значи не съм съвсем левак:))) Научил съм се сам да си ремонтирам всичко, че тия в магазините, едно че са недъгави и некомпетентни, второ, че взимат много пари за малко работа... Към тях се обръщам единствено, ако ми трябва някой специален инструмент (примерно за отвиване на венци). С добро впечатление съм останал от момчетата в Kettler на ул. "Вашингтон". Но да не разводнявам!


X_C


Тема Re: Калпави шининови [re: X_Country]  
Автор TheSaint (познат)
Публикувано21.06.01 00:50



И новата шина е по-сплескана в мястото на сглобката.
Идеята ми беше, да мойе да се разшири лекичко на това място, ама май мяма как да стане толкова финно...
Май ще си я карам така....
Голям Fun е като, решиш да се правиш на велик, вдигайки задна гума (със задържане), малко става като руска рулетка



Тема Re: Калпави шининови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (жмульо)
Публикувано21.06.01 12:42



E незнам... сигурно може с някакво дървено трупче, направено предварително по профила на шината на здраво място. После с леки удари... Проблема е, че всичко става на око и с много усет. В най-лошия случай, от вдлъбнатина ще стане бабунка:)
И откъде ги купи тия шини? Аз досега даже шина Vuelta не съм виждал с такива дефекти...
Айде и умната с вдигането на задна гума!:)))


X_C


Тема Re: Калпави шининови [re: X_Country]  
Автор TheSaint (познат)
Публикувано21.06.01 14:59



Да бе, старите ми бяха Vuelta (от по-старите Airline, без този тънък кант отстрани), бях много доволен, даже май и по-здрви ще се окажат
А тези са вкарани от представителния на SCOTT (до Румънското посолство). Жоро ли се казваше шефа...?



Тема Re: Калпави шининови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано21.06.01 16:52



Незнам точно за кой магазин става въпрос. Аз се сещам за тоя на ул."Каймакчалан", който също е на Scott и там шефа е Коко.
А ти защо ги сменяш шините след като си доволен? Инцидент ли имаше?:))) Koлкото и да плюят по Vuelta, за мен това са добри шини.


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Калпави шининови [re: X_Country]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано21.06.01 17:04



Единствената критика която имам към старите Vuelta е големината на спирачната площ ... доста е тясна и калотките се износват наравномерно. Амбросиото, което карам в момента при прилепнали калотки има по 2мм от горе и от долу. ... както и да е Vuelta са добри шини на добра цена.

Ride!


Тема Ехаа...нови [re: XTR]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано21.06.01 17:11



Е така е, това си е недостатък на Vuelta. С по-прецизна регулировка на калотките се отстранява. В противен случай отдолу на калотката става ръбче. Това си имал предвид предполагам?

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Ехаа...нови [re: X_Country]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано21.06.01 17:35



Точно така. Въпраки това по мои наблюдения не се отразява драстично на спирачната сила.

Ride!


Тема Re: Ехаа...нови [re: XTR]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано21.06.01 17:41



Aз изобщо не съм забелязал да влияе. Проблема е когато ръбчето стане прекалено голямо. Тогава калотката започва да се заклинва за каплата и не се връща. И това е по-неприятното. Като се изпили или изреже ръбчето, всичко пак си става 6:)

Wear your helmet! Bicycle safety is important!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.